سه‌شنبه 11 فوریه 2020

ارزش شرکت آمازون به یک تریلیون دلار رسید

اخبار

وقتی ارزش سهام اپل از یک تریلیون دلار عبور کرد، یک دلیل ساده برای آن تعریف شد: این شرکت دستگاه هایی را تولید می کند که افراد زیادی مایل به صرف هزینه های زیادی برای آنها هستند. حالا آمازون به دومین شرکت آمریکایی تبدیل شده است که از آن خط غیرقابل تصور (یک تریلیون دلار)عبور کرده است. سهام این شرکت به ۲،۰۵۰٫۵۰ دلار افزایش یافت و به این ترتیب ارزش سهام آمازون به بیش از ۱ تریلیون دلار رسید .مدتی است که نام بنیانگذار و مدیر اجرایی آمازون ، جف بزوس ، در کنار  بیل گیتس و وارن بافت قرار گرفته ، و به مانند آنها ارزش و اعتبار کسب کرده است. آمازون ۴۹ سنت از هر دلار تجارت الکترونیکی در ایالات متحده را کسب می کند . این شرکت بیش از ۵۵۰،۰۰۰ نفر را استخدام کرده و ۱۷۸ میلیارد دلار درآمد سالانه برای خود ایجاد می کند. آمازون از فروش کره بادام زمینی گرفته تا تنظیم قرار ملاقات تجار و پیمانکاران با یکدیگر کسب درآمد می کند. اما چیزی که همیشه بیشترین فروش را داشته است – به سرمایه گذاران ، مشتریان ، رسانه های خبری –شور و هیجان است.

 

در فروشهای قبل از بازشدن بازار بورس نیویورک ارزش سهام amazon با ۸٫۷ درصد افزایش مواجه شده که این ناشی از مشخص شدن عملکرد مالی درخشان amazon  در فصل مالی جدید بوده است.پیش‌بینی می‌شود با آغاز بازار قیمت هر سهم آمازون به ۲۷۰۰ دلار برسد.آمازون قبلا در سال ۲۰۱۸ هم یکبار مرز یک تریلیون دلار ارزش را رد کرده بود . به جز آمازون، آلفابت ، اپل و مایکروسافت نیز جزو لیست یک تریلیون دلاری‌ها هستند.

استقبال مشتریان از تحویل به روز سفارشات و رشد بازار کلاد دو عامل اصلی عملکرد مالی بسیار خوب آمازون در این فصل بوده‌اند چیزی که باعث افزایش تخمین عملکرد شرکت‌ها و تحلیل‌گران مالی درباره عملکرد این شرکت شده است.با استقبال از سرویس تحویل یک روزه سفارش‌ها حالا می‌توان پیش‌بینی کرد که جریان درآمدی آمازون با اضافه شدن محصولات سوپرمارکتی، لجستیک و اقلام بهداشتی از این هم فراتر خواهد رفت.

در کنار این عملکرد بسیار مثبت آمازون در زمینه کلاد هم حالا به این شرکت فرصت داده به بازار ۵۰۰ میلیارد دلاری کلاد عمومی ( Public Cloud) هم حمله کند.

بنا به اظهار نظر کارشناسان اقتصاد، سهام شرکت amazon احتمالا تا سال ۲۰۲۴، به ارزش بازاری معادل ۲٫۵ تریلیون دلار دست پیدا خواهد کرد  و دلیل این افزایش نیز رونق تجارت حوزه ابری این شرکت خواهد بود. آمازون تا سال ۲۰۲۵، با پیشی گرفتن از شرکت وال‌مارت ،  ۱۴٫۵ درصد از بازار خرده فروشی کشور آمریکا را تحت سلطه خود در خواهد آورد. این محقق همچنین پیش‌بینی می‌کند که میزان سوددهی سرویس ابری آمازون از ۲۶٫۹ درصد در سه ماهه دوم سال جاری و ۲۸٫۵ درصد در اواخر سال۲۰۱۵ ، به ۳۵ درصد در سال ۲۰۲۴ برسد.

 

همچنین برای سومین سال متوالی، آمازون عنوان با ارزش‌ترین برند را کسب کرد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط