چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷

ارزهای دیجیتال و یک میلیارد نفر کاربر

اخبار

بنا به پیش بینی برایان آرمسترانگ-مدیر عامل صرافی کوین بیس-تا پنج سال آینده مشتریان ارزهای دیجیتال به رقم قابل توجه و باور نکردنی یک میلیارد نفر خواهد رسید.  طی چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری هم‌چون بیت کوین، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شده و کاربران بسیاری در دنیا به‌دنبال استخراج و تبدیل پول‌های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ و دلیل اصلی این موضوع کسب درآمد و دست یابیبه ثروت  می باشد که افراد بسیاری با خرید و ماینینگ این نوع ارز توانسته اند به آن دست یابند.

برایان آرمسترانگ پیش‌بینی کرده است که تا پنج سال آینده تعداد افراد و مشتریان حاضر درفضای ارزهای دیجیتال رمزپایه از ۴۰ میلیون نفر کنونی به یک میلیارد نفر خواهد رسید. با گسترش روزافزون محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در جهان، صرافی و مراکز بزرگی در زمینه ارائه خدمات در زمینه خرید وفروشو سرمایه‌گذاری در این حوزه شروع به فعالیت کرده‌اند که یکی از معروفترینها کوین بیس است که مدیرعامل آن به تازگی در گفت‌وگو با وب سایت تک کرانچ، از افزایش بی‌سابقه استقبال کاربران از این نوع سرمایه‌گذاری خبر داده است.

 

وی همچنین گفت: فضای ارزهای دیجیتالی و به‌طور کلی تعداد خود این ارزهای مجازی در سال‌های آتی با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبرو خواهد شد که این افزایش بیش‌تر به سازمان و نهادهای تجاری و دولتی نسبت داده می‌شود که هریک از آن‌ها خود به‌دنبال توسعه یک توکن اختصاصی هستند و می‌خواهند به‌عنوان یک سیستم سرمایه‌گذاری جایگزین از آن بهره ببرند. برایان آرمسترانگ اضافه کرد: صرافی کوین بیس توانسته از گستره وسیعی از ارزهای دیجیتالی و توکن‌های اختصاصی میزبانی کند که این نوع برای صرافی ما مایه مباهات و افتخار بزرگی بوده است.

بیت‌کوین از سال ۲۰۰۹ میلادی معرفی شد و به‌تدریج به مشهورترین ارز دیجیتالی در سراسر جهان که ارزش بسیار بالایی پیدا کرد، تبدیل شد. گفته می‌شود ارزهای دیجیتالی رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به‌صورت ناشناس و با استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمندی از پلت‌فرم‌های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج شوند.

 

بسیاری ازدولتها  در تلاش هستند تا این پول  را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند؛ چراکه  به اعتقاد آنها بیت کوین به تجارت‌های غیرقانونی و غیرمجاز همچون  اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق مواد مخدر دامن‌زده و به دلیل آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی‌توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت استفاده از آن می‌شود. این درحالیست که برخی دیگر از کشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام کرده‌اند.

بر اساس گفته‌های تحلیلگران، زمانی که بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ برای نخستین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا کرد، ارزش آن حتی از یک دلار هم کمتر بود، اما در ماه‌های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار هم رسید.دلار در واقع، بیت‌کوین ‌که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خود را انجام دهند و هم‌چنین هویت طرفین معامله نیز ناشناس باقی می‌مانند.

 

**ده سال پیش همزمان با ورشکستگی بانکهایی مثل لمن برادرز و سقوط وال استریت سیستم مالی جدید بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو معرفی شد که امروزه بازاری ۱۰۰ میلیارد دلاری دارد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط