پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷

ارسال ارز دیجیتال دش (Dash) از طریق واتس اپ و تلگرام!

اخبار

سرویس دش تکست (Dash Text) پیش از این امکان ارسال ارز دیجیتال دش را از طریق پیام کوتاه برای کاربران امکان پذیر کرده بود. در حال حاضر این سرویس بر روی دو پیامرسان تلگرام و واتساپ آزمایش می‌شود.

توسعه‌دهندگان سرویس “دش تکست”روز چهارم ماه مارس امسال اعلام کردند:ما از امروز سرویس دش تکست را بر روی تلگرام آزمایش خواهیم کرد، اگر می‌خواهید در این توسعه به ما کمک کنید نظرات خود را از طریق پاسخ به این توییت با ما در میان گذاشته و یا به آدرس feedback@dashtext.io ایمیل بزنید.
بعد از پیام رسان واتس اپ،تلگرام بزرگ‌ترین پلتفرم پیام‌رسانی در ونزوئلا محسوب می‌شود. نسخه‌آزمایشی یکپارچه‌سازی سرویس دش و تلگرام در حال حاضر اپلیکیشن‌ها را برای تست می‌پذیرد .این پلتفرم در حال حاضر تنها از زبان اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.نسخه‌ آزمایشی دش تکست تلگرام جهانی است اما انتظار می‌رود محصول نهایی ابتدا در کشورهای منتخب راه‌اندازی گردد. به زودی نسخه آزمایشی این سرویس بر روی واتس‌اپ نیز راه‌اندازی خواهد شد.

لورنزو ری (Lorenzo Rey)، مدیر ارشد فناوری دش تکست می گویدکه در حال حاضر این تیم بر روی ارسال دش از طریق پیامک در ونزوئلا تمرکز کرده اما از آنجایی که متقاضیان بسیاری در خارج از این کشور وجود دارند که از پلتفرم‌های پیام‌رسانی دیگری استفاده می‌کنند، این کمپانی قصد دارد سرویس خود را در تلگرام و واتس‌اپ نیز برای همه‌ افراد حتی کسانی که تلفن همراهشان از کیف پول SPV پشتیبانی نمی‌کند فراهم کند تا بدین طریق قادر باشند بدون واسطه برای یکدیگر پول ارسال نمایند. او اعلام کرد: اولویت اول ما ارسال وجه به ونزوئلا است و ما فکر می‌کنیم یکپارچه‌سازی برنامه‌های پیام‌رسان و ارسال پیامک یک فرآیند کشور به کشور است. بیشتر ونزوئلایی‌های مقیم خارج از کشور گوشی هوشمند دارند بنابراین می‌توانند از طریق پلتفرم پیام‌رسانی که هر روز از آن استفاده می‌کنند با استفاده از سرویس کاربرپسند دش تکست برای خانواده‌ خود به آسانی پول ارسال کنند.

ونزوئلا در سال گذشته به علت تورم شدید در رسانه‌های بین‌المللی اخبار بسیاری را به خود اختصاص داد و این روزها نیز خبرهایی از بستن مرز این کشور با برزیل و کلمبیا به گوش می‌رسد. استارتاپ دش تکست در حال بررسی این مساله است که چگونه با پلتفرم خود می‌تواند به مردم این کشور در رهایی از اقتصاد ضعیف و شرایط سیاسی دشوار کمک کند. جالب توجه است که بدانیم این تیم در ارسال محصولات و خدمات برای بهبود وضعیت مردم از بحران نقش به سزایی داشته است.
همچنین شرکت‌های دیگری نظیر کوین تکست (CoinText) نیز به ارزش چنین ایده‌ای پی برده‌ و از آن الگو گرفته‌اند. سرویس کوین تکست به افراد در کشورهای مختلف امکان می‌دهد ارزهای دیجیتالی نظیر دش و بیت کوین را از طریق پیامک با کارمزد ناچیزی ارسال کنند. این سرویس برای کشوری نظیر ونزوئلا که نزدیک به ۶۰ درصد مردم آن گوشی هوشمند ندارند بسیار باارزش است.

دش تکست در ابتدا آمریکای لاتین را هدف گرفت چراکه زیرساخت اقتصادی این کشور امکان بیشترین بهره از ارزهای دیجیتال را در اختیار مردم آن قرار می‌داد. جریان پذیرش دش در ونزوئلا با کنفرانس‌هایی برای بازرگانان و به‌کارگیری آن توسط کاربران آغاز شد. این جریان به کشورهای برزیل و کلمبیا نیز گسترش یافته است. دش در تسریع فرآیند پذیرش و به‌کارگیری ارزهای دیجیتال نه تنها با سرمایه‌گذاری در انجمن توسعه‌دهندگان بلکه با همکاری با کمپانی کریپتو موبایل (Kripto Mobile) گام بزرگی برداشته است. این همکاری در راستای یکپارچه‌سازی با یک کیف پول دش نظیر آپ هول (Uphold)، بیترفیل (Bitrefill)، دیسکاور دش (DiscoverDash) بوده است. این به مشتریان اطمینان می‌دهد به راحتی با هزینه‌ای کمتر از صد دلار به صورت برون‌مرزی وجه ارسال نمایند. این هزینه با راه‌اندازی سرویس ارسال وجه از طریق ارسال پیامک باز هم کاهش یافت. چنین طرح‌ها و نوآوری‌هایی هزینه‌ی تبدیل ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال برای مردم را کاهش داده و آزادی مالی و اقتصادی برای آنها به ارمغان می‌آورد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط