دوشنبه 30 سپتامبر 2019

استخدام متخصصان بلاک چین و رمزارز ها در ناسا

اخبار

طبق آگهی شغلی که “ناسا” منتشر کرده است، این سازمان به دنبال استخدام افرادی با طیف گسترده ای از مهارت ها می باشد که در میان این مهارت ها آگاهی از بلاک چین و ارز های دیجیتال یک امتیاز مثبت برای استخدام محسوب می شود.

 

ناسا یک موقعیت شغلی در آزمایشگاه پیشرانه جت خود در کالیفرنیا ایجاد کرده است. فعالیت اصلی این آزمایشگاه حول ساخت و به کارگیری فضاپیمایی بدون سرنشین برای ماموریت‌ها در مدار زمین است.

در میان شرایط تصدی این شغل آشنایی با کلان‌داده‌، یادگیری ماشین، اینترنت اشیا، آمار، تحلیل و رایانش ابری دیده می‌شوند. در خط دیگری از شرایط و نیازمندی‌های این موقعیت شغلی آمده است که داشتن تجربه در حوزه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین، به‌عنوان یک نکته مثبت در جذب فرد، در نظر گرفته می‌شود.

ناسا در توضیحات این موقعیت شغلی می‌نویسد:شرایط عنوان‌شده در جهت طراحی و استفاده از برنامه‌ای برای آنالیز پیچیده، بهره‌گیری از داده‌های کلان در تحقیقات، مدل‌سازی، استخراج داده‌ها و آنالیزهای در جهت ارائه پیش‌بینی در ناسا مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این سازمان بزرگ فضایی چندان هم با فناوری بلاک چین غریبه نیست. ژانویه سال ۲۰۱۹، ناسا طرحی مبتنی بر بلاک چین ارائه کرد که در خصوص مدیریت ترافیک هوایی مورد استفاده قرار می‌گرفت. سیستم پیشنهاد شده از سوی ناسا از یک بلاک چین متن باز برای فراهم آوردن امکان ارتباط ناشناس، خصوصی، و امن با خدمات ترافیک هوایی استفاده می کند. از قابلیت های این چهارچوب صدور گواهی نامه، پشتیبانی از قرارداد هوشمند، و کانال های ارتباطی با پهنای باند بالاتر برای اطلاعات خصوصی است که احتمالا در برقراری ارتباط ایمن میان هواپیماهای خاص و اشخاص مجاز بخصوصی استقاده خواهند شد.

نمونه اولیه مهندسی این سیستم از هایپرلجر فابریک (Hyperledger Fabric) استفاده کرده و نشان داده است که چنین زیر ساختی می تواند به سرعت گسترش و از لحاظ اقتصادی ادامه پیدا کند. در ماه دسامبر سال گذشته، هایپرلجر که به عنوان یک پروژه متن باز که توسط بنیاد لینوکس ایجاد شده و هدف از ساخت آن حمایت از توسعه دفاتر کل توزیع شده مبتنی بر بلاک چین بود، ۱۲ عضو جدید از جمله شرکت های بزرگی نظیر علی بابا کلاود، سیتی گروپ، دویچه تلکوم را به لیست خود اضافه کرد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط