دوشنبه 22 آوریل 2019

استفاده بیش از ۵۰ درصد شرکت های جهان ازتکنولوژی “بلاک چین” در سه سال آینده

اخبار

اگر طی ده سال گذشته موضوعات مربوط به سرمایه گذاری و یا رمزارزها را دنبال کرده باشید، به طور قطع نام “بلاک چین” به عنوان تکنولوژی پشت پرده بیت کوین برای شما آشناست. بلاک چین یک لایۀ عمومی توزیع شده و غیر متمرکز است و ارزهای دیجیتال بدون این تکنولوژی وجود خارجی نخواهند داشت. اما هنوزاین بدین معنی نیست که می تواند راه حلی اساسی برای بسیاری از کسب و کارها باشد.

نائب رئیس گروه توسعه محصولات بلاک چینی Oracle یعنی Frank Xiongدر جلسه CIO به Forbes گفت که پیش بینی می کند که بین ۵۰ تا ۶۰درصد شرکت ها در چند سال آینده از این فناوری که توسط رمزارز بیت کوین به شهرت رسید، استفاده کنند.Xiongمی داند در مورد چه چیزی صحبت می کند زیرا Oracle بیش از صد مشتری دارد که از پلتفرم بلاک چینی آن به منظور پیگیری چیز ها استفاده می کنند.
وی در ارزیابی خود از این فناوری واقع بین بوده است زیرا که او اشاره می کند که این فناوری راه حلی تمام و کمال برای کسب و کار ها نیست. او به مجله کسب و کار آمریکا گفت :ما از این مرحله که افراد فکر می کردند بلاک چین داروی همه چیز است، گذر کرده ایم و در نتیجه حالا مردم در مورد اینکه چه چیزی برای مدل تجاری آنها خوب است، واقع بین تر می باشند.

“تد کیم”معاون رئیس Samsung SDS در زمینه بلاک چین بر این نکته توافق دارد که این فناوری نوظهور اما در حال رشد برای همه نیست. او به Forbes در این باره گفت:در نهایت بلاک چین همکاری بین طرفین را کارآمد تر می کند، خواه آن داشتن کنسرسیومی برای پیگیری داده ها در مورد تقلب هایی باشد که وارد زنجیره های تامین می شود و یا مقدار موجودی مورد نیاز برای ایجاد یک پیش بینی بهتر باشد. این موضوع باارزش و ملموسی در بلاک چین می باشد.
ویبه نسبت آینده بلاک چین به اندازهXiongخوش بین نمی باشد. او انتظار دارد که در سه سال آینده تنها بیست درصد از شرکت ها از فناوری بلاک چین استفاده کنند.

البته این امکان وجود دارد که فناوری غیر متمرکز بلاک چین اساسا توسط شرکت های متمرکز پذیرفته شود و تعهد آزادی به فراموشی سپرده شود. به اعتقاد “دنیل جونز” مدیر عامل Bext360 مردم پیش بینی می کنند که بلاک چین به افراد اجازه خواهد داد تا غیر متمرکز باشند و همه شبکه های توزیع شده مورد اعتماد داشته باشند. فکر نمی کنم که چنین چیزی امکان پذیر باشد، به نظر من آنچه که ما شاهدش خواهیم بود ادغام عمودی شرکت ها خواهد بود و آمازون های جهان به ادغام عمودی خود ادامه خواهند داد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط