یکشنبه 14 جولای 2019

استفاده یوبی سافت از اتریوم در بازی های مبتنی بر بلاک چین

اخبار

شرکت بازی سازی “یوبی سافت” (Ubisoftکه با بازی های موفقی مانند Assassin’s Creed، Far Cry و Just Dance شناخته می شود، قصد دارد در بازی های مبتنی بر فناوری بلاک چین خود از رمز ارز اتریوم استفاده کند و این موضوع به احتمال زیاد باعث افزایش ارزش اتریوم خواهد شد.

این شرکت بازی‌سازی فرانسوی، چند ماه است که مشغول توسعه‌ محصولات بلاک چینی و استفاده از ارز دیجیتال اتریوم در بازی‌های خود بوده است. گفته می‌شود که این شرکت به دنبال درآمدزایی بیشتر و توسعه‌ آیتم‌ها و دیگر امکانات قفل شده‌ی بازی‌هایش است.

با این حال مشخص است که یوبی‌سافت، از ارز دیجیتال اتریوم و پتانسیل بلاک چین به عنوان اهرمی برای پیروزی در مقابل اپیک گیمز (Epic Games)، حریف خود و سازنده‌ بازی(Fortnite)، استفاده می‌کند. از زمان انتشار بازی فورتنایت، شرکت اپیک گیمز، ۲۵۰ میلیون کاربر فعال به دست آورده و بیش از ۲ میلیارد دلار در سال درآمد داشته است. بازی فورتنایت و صنعت بازی‌سازی، رسانه‌های اجتماعی را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

همچنین شرکت پژوهشی نشنال ریسرچ گروپ (National Research Group) اعلام کرد که میزان استفاده‌ مردم از بازی فورتنایت، از فیس‌بوک، نت‌فلیکس و یوتیوب نیز بیشتر است. این موضوع نشان می‌دهد که رسانه‌های اجتماعی به سمت رقابت با صنعت بازی‌سازی جوان پیش می‌روند.

چارلز لویی پِلَنَد، تحلیلگر امور مالی بانک میدکپ پارتنرز (Midcap Partners)، اظهار داشت که موفقیت بازی فورتنایت، تأثیر چندانی بر شرکت یوبی‌سافت نداشته است، زیرا رده‌‌سنی کاربران آنها با یکدیگر متفاوت است.

مخاطب خاص بازی فورتنایت نوجوانان هستند، در حالی که معروف‌ترین بازی‌های شرکت یوبی‌سافت برای مخاطبان بالغ‌تری ساخته شده‌اند. با این حال، پلنید گفته که ۲۵۰ میلیون کاربر بازی فورتنایت، خود، یک بازار بزرگ بوده که دور از دسترس این شرکت فرانسوی، در حال گسترش است.

شرکت یوبی‌سافت به شدت به ساخت یک بازی برای پیروز شدن در رقابت با حریف قدرتمند خود، نیاز دارد. با اینکه این شرکت، بازی‌های محبوب و جهانی رینبو سیکس، اساسینز کرید و دیگر بازی‌ها را ساخته، اگر در توسعه‌ محصولات خود نوآوری به خرج ندهد، با شکست روبرو خواهد شد. فناوری بلاک چین و اتریوم می‌توانند راه‌حل دستیابی به این نوآوری باشند.

در حالی که ترون، انجین و دیگر پروژه‌ها درصدد توسعه‌ ساخت بازی با استفاده از بلاک چین بوده‌اند اما از هیچ ارز دیجیتالی تاکنون برای سرمایه‌گذاری کلان در این عرصه استفاده نشده است. این موضوع در خصوص توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای، مانند یوبی‌سافت، که به دنبال استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان اهرم بزرگ و بالقوه‌ای برای آینده هستند، صادق است.

یک منبع آگاه اعلام کرد که پروژه‌ بلاک چین یوبی‌سافت به سطح پیشرفته‌ای رسیده است. گفته می‌شود که این شرکت به دنبال افزودن آیتم‌های مبتنی بر بلاک چین و فیزیکی کردن محصولات دیجیتالی خود است. یک متخصص صنایع به نشریه‌ی فرانسوی لِزِکو (Les Échos) گفت:هنگامی که در بازی فورتنایت لباس می‌خرید، سرمایه‌تان از دست خواهد رفت و این لوازم جانبی در بازی قفل هستند. اگر از بلاک چین استفاده کنیم، به عناصر دیجیتالی، موجودیت فیزیکی خواهیم بخشید.

شاید ثبت آیتم‌های موجود در بازی، قابلیت جذابی برای بلاک چین به شمار نیاید، اما با استفاده از همین فناوری، یوبی‌سافت می‌تواند از ارز دیجیتال اتریوم به عنوان روش پرداخت استفاده کند. علاوه بر آن، قرار دادن محصولات بر روی بلاک چین، به نفع سازندگان بازی خواهد بود. همان‌ گونه که مقالات و ویدیوها را می‌توان بر روی دفتر کل عمومی قرار داد، طراحان بازی نیز می‌توانند محصولشان را روی بلاک چین قرار داده و میان پلتفرم‌ های مختلف توزیع کنند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط