شنبه 1 ژوئن 2019

استفادهBMW از بلاک چین برای حل معضل دستکاری کیلومتر شمار

اخبار

در بازار خودروهای دست دوم، یک مشکل بزرگ وجود دارد: مسافت پیموده شده. غول خودروساز آلمانی BMWبا کمک بلاک چین عمومی VeChain و اپلیکیشن «VerifyCar» ساخت VeChain، این مشکل را حل خواهد کرد. صاحبان وسیله نقلیه می توانند از همکاری BMW و VeChain از اطلاعات مهم مانند مسافت پیموده شده و یا خدمات استفاده شده و تاریخ تعمیر خودرو از طریق بلاک چین آگاه شوند. فقط دستکاری در کیلومترشمار در آلمان باعث خسارت سالانه ۶ میلیارد یورو درسال شده است.

CihanAlbayلیدر بخش IT کمپانی BMW در همایش سالانه وی چین کهدر سانفرانسیسکوی آمریکا برگزار شد، از اپلیکیشن VerifyCar که یک شناسنامه دیجیتال خودرو بر روی بلاک چیناست رو نمایی کرد. این اپلیکیشن محصول مشترک غول خودرو سازی آلمانی BMW وVeChain که یک استارتاپ بلاکچینی متمرکز برمدیریت رنجیره تامین است، می‌باشد.

اپلیکیشن VerifyCar قصد دارد مشکل دستکاری کیلومترشمار خودرو‌ها را یک بار برای همیشه حل کند. در آلمان کیلومترشمار ۳۳ درصد از خودروهای کارکرده دستکاری می شوند. تخمین زده می‌شود این کار قیمت هر خودرو را به صورت میانگین ۳۰۰۰ یورو افزایش کاذب می دهد و این امر سالانه حدود ۶ میلیارد دلار به اقتصاد آلمان ضربه می‌زند.

Albay گفت: کاری که ما سعی در انجام آن داریم ساخت یک شناسنامه دیجیتال است که اطلاعات خودرو را تایید می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد متوجه شوند که آیا صحبت های فروشنده خودرو واقعا صحت دارند یا خیر.این اپلیکیشن در حال حاضر بر روی خودروهای داخلی تست شده‌اند و کمپانی BMW در حال تعیین نحوه عرضه عمومی این محصول است.

بلاکچین کماکان یک موضوع حساس است. مردم در آلمان وقتی می‌شنوند که اطلاعات ذخیره شده بر روی بلاکچین هرگز نمی‌توانند پاک شوند، نمی‌دانند نسبت به آن چه واکنشی باید داشته باشند. ما واقعا نیاز داریم به استراتژی‌های تجاری خود و نحوه معرفی این محصول به بازار نگاهی بیندازیم، ولی ما ثابت کرده‌ایم که این محصول واقعا کار می‌کند و مشتاق به بیشتر ادامه دادن آن هستیم.

VeChain هم قسمت دیگری از این پروژه همکاری چهار ماهه متمرکز بر توسعه یک راه حل بلاکچینی برای این خودرو ساز آلمانی بود.Albayگفت اکنون در کل یک سال از همکاری این دو شرکت می‌گذرد.

اپلیکیشن VerifyCarیکی از چندین ابتکار بلاکچینی است که BMW مشغول توسعه آن است. این کمپانی در سال گذشته یک کنسرسیوم حمل ونقل مبتنی بر بلاکچین ملقب Mobility Open blockchain Initiative را با همکاری سی تولید کننده خودرو، استارتاپ و شرکت‌های فناوری لانچ کرد. امروزه بیش از صد کمپانی و سازمان به صورت فعالانه مشغول ایجاد کارگروه‌ها، رویدادها و همایش‌ها در این زمینه هستند.

BMW* در حال حاضر به دنبال چگونگی استفاده از برنامه های کاربردی blockchain در سه حوزه می باشد.

 

۱٫خدمات موبایلی: خدماتی به عنوان DriveNowیاParkNow با فن آوری بلاک چین به کاربران اجازه می دهد تا خودروهای خود را به اشتراک بگذارند، مانند آنچه Airbnb در بازار مسکن انجام می دهد.

۲٫زنجیره تامین. BMW: دارای یک زنجیره تأمین بزرگاست و بلاک چین می تواند به عنوان یک راه بهتر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات بین همه کاربران در زنجیره استفاده شود. ردیابی و مدیریت اسناد، دو نمونه  از این خدمات است.

۳٫مشتریان :فن آوری Blockchain می تواند برای ارائه خدمات مالی یا برنامه های هواداری استفاده شود.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط