چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

استقبال اکسچنج HodlHodl از کاربران ایرانی؛ امکان ارسال و دریافت بیت کوین از طریق واتساپ

اخبار

HodlHodl یک صرافی ارزهای دیجیتال است که به کاربران اجازه می دهد تا به طور مستقیم با یکدیگر تجارت کنند. معاملات به طور مستقیم بین کیف پول کاربران انجام می گیرد و هویت کاربران در هنگام مبادله افشا نمی شود. حالا این صرافی بیت کوین همتا به همتا، بعد از اعلام خبر محدودیت دسترسی شهروندان ایرانی به “لوکال بیت کوینز” از سوی این سایت، با گذاشتن تخفیف برای کارمزد تراکنش به کاربران ایرانی اعلام کرده  که از آنها استقبال می کند. کاربران ایرانی اگر تا اواسط ماه ژوئن میلادی (۲۵ خرداد) شروع به ثبت نام در این وبسایت کنند؛ از این تخفیف بهره مند می گردند.

همچنینHodlHodlاعلام کرده یک مارکت ایرانی به زبان فارسی برای ایرانیان ایجاد کرده است که میتوان زبان کل وبسایت را به فارسی تغییر داد. علاوه بر این کاربران میتوانند در کارمزد تراکنش ها نیز؛ شامل تخفیف شوند. به گفته تیم این وبسایتتمام کاربرانی که تا ۱۵ ژوئن با کد ریفرال IRAN در سایت ثبت نام کنند؛ کارمزد تمام تراکنش هایشان شامل تخفیف ۰.۵۵ درصدی خواهد شد.

علاوه بر این؛ این وبسایت یک گروه اختصاصی برای کاربران ایرانی در تلگرام ایجاد کرده است چرا که بسیاری از گروه ها و کانال های تلگرامی در این حوزه، اجازه دسترسی با شماره ایران را نمی دهند.

این خبر بعد از انتشار خبر قطع دسترسی کاربران ایرانیان به سایت لوکال بیت کونیز؛ در راستای تحریم های آمریکا منتشر شده است.به غیر از لوکال بیت کوینز که به آی پی های ایران سرویس نمیدهد و صرافی هایی مانند بایننس؛ بیترکس و شیپ شیفت نیز در این لیست قرار دارند.سایت HodlHodl برای سرویس دادن به ایرانیان تنها نیست. دنیای رمزارزها به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بودن؛ نمیتوانند از فعالیت کاربران به دلیل مسائل ملیتی و حکومتی جلوگیری کنند و وجود صرافی های کاملا غیرمتمرکز؛ این موضوع را ثابت میکند.

همچنین این صرافی طی یک پست اعلام کردهر کسی می تواند بیتکوین ها را بخرد و آنها را به طور مستقیم به کیف پول لاینینگ خود بفرستد و بیت کوینهای خود را مستقیما ازطریق کیف پول لاینینگ خود بفروشد.

امکان ارسال و دریافت بیت کوین و لایت کوین از طریق”واتس اپ”

با توجه به رشد و گسترش صنعت ارزهای دیجیتال،به نظر می رسد که شرکتها و موسسات زیادی هم در جهت کسب رضایت مشتریان و کاربران خود به سمت انجام معاملات با ارزهای دیجیتال روی آورده اند.شبکه های اجتماعی هم از این قاعده مستثنی نسیتند.تلگرام و فیسبوک برای ایجاد ارزدیجیتال خود قدمهای مهمی را برداشته اند. واتس اپ هم به عنوان یکی از بازیگران بزرگ شبکه های اجتماعی پا به دنیای ارزهای دیجیتال گذاشته است.هم اکنون از طریق واتس اپ کاربران می توانند بیت کوین و لایت کوین را ارسال و دریافت کنند.این موضوع به به لطف رباتLite.Im امکان پذیر شده است.هدف از این کار ساده سازی فرآیند تراکنش ارزهای دیجیتال و نزدیک کردن آنها به زندگی روزمره کاربران بیان شده است.

طبق توییت زولو ریپابلیک ،این پلتفرم دیجیتال اعلام کرد که پلتفرم پیام رسان ارز دیجیتالLite.Imروشی ساده برای ارسال و دریافت بیت کوین از طریق واتس اپ ارائه کرده است.

تنها کاری که کاربران باید انجام دهند افزودن رباتLite.Imبه واتساپ و پیشروی بر اساس پیام های نمایش داده شده می‌باشد. علاوه بر ارسال و دریافت بیت کوین و لایت کوین، گزینه های بسیار زیادی برای کاربران وجود دارد.این سرویس هم چنین به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق برنامه ارجاع، ارز دیجیتال به دست آورند. هم چنین گزینه های دیگری وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد تا برنامه را بر روی کوین، زبان و رمز عبور پیش فرض خود تنظیم کنند.

در حال حاضر دو زبان پیش فرض برنامه انگلیسی و اسپانیایی می‌باشد. این سرویس هم چنین از ارسال و دریافت اتریوم و ZTX، کوین اصلی پلتفرم زولو ریپابلیک پشتیبانی می‌کند.

تراکنش های مبتنی بر پیامک ارز دیجیتال، سهولت را به الگوی این نوع تراکنش ها وارد کردند و این امر به ویژه برای کسانی که دانش کمتری از این فناوری دارند مفید می‌باشد.Lite.Imاز قبل نیز سرویس های مشابهی برای پیام‌رسان فیسبوک، تلگرام و پیامک داشته است.

طبق گفته این شرکت، پیامرسان های اجتماعی، محتوای مهمی در پذیرش گسترده ارز دیجیتال می‌باشند. برنامه واتساپ به تنهایی بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد. با آسانتر شدن تراکنش ها با استفاده از تلفن همراه در جنوب شرقی آسیا و آفریقا، کسانی که به خدمات مالی و بانک ها دسترسی ندارند، دسترسی بهتری به کانال های پرداختی خواهند داشت.

در سال ۲۰۱۹ با افزایش خبرهایی در خصوص پذیرش بیت کوین توسط شرکت ها و سازمان های مختلف مواجه بودیم. از میزهای معاملاتی تا پذیرش به عنوان واسطه معاملاتی، بیت کوین در همه خبرها حضور داشت.

**با وجود برنامه های فیسبوک در خصوص ارز دیجیتال خود، Lite.Im می‌توان رقیب جدی در نظر گرفته شود. خبر رسمی در خصوص ارز دیجیتال فیسبوک اعلام نشده است اما شایعات تاکید می‌کنند که ارز دیجیتال فیسبوک همانند بیت کوین خواهد بود. هم اکنون می‌توانید در برنامه واتس اپ به ارسال بیت کوین بپردازید.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط