شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷

افزایش ۷۵ درصدی ارزش ارز دیجیتال بایننس (BNB)

اخبار

در حالیکه در دوره زمانی مشابه بازار رمزارزها با کاهش ارزش سه میلیارد دلاری مواجه شدند، ارز دیجیتال بایننس (BNB) با افزایش شش درصدی ارزش خود، به عنوان یکی از ده ارز دیجیتال برتر رسید.

از ۱۴ژانویه، ارزش ارز دیجیتال بایننس (BNB) از ۵.۵۴ دلار به ۹.۷ دلار افزایش‌ یافته که معادل رشد ۷۵ درصدی دربرابر دلار آمریکا است. در همین زمان ارزش بازار رمز ارزها به‌آهستگی ۳ میلیارد دلار کاهش یافت و از ۱۲۴ میلیارد دلار به ۱۲۱ میلیارد رسید.
BNBدرمقایسه‌با سایر ارزهای دیجیتال عملکرد بسیار بهتری دارد و از حاشیه‌ سود پایداری نیز برخوردار است. این ارز اولین‌بار در تاریخش موفق شد با رکورد رشد شش درصدی در یک روز، به یکی از ده ارز برتر دیجیتال تبدیل شود.

عوامل اصلی افزایش قیمت ارز بایننس، عواملی پایه‌ای هستند؛ مانند کاهش ارز در گردش (عرضه)، کسب‌وکار چندمیلیارددلاری که پشت این ارز قرار دارد، عملکرد بایننس در بازار خرسی و چشم‌انداز صرافی غیرمتمرکز.
در ۱۶ژانویه، تیم بایننس بخشی از توکن‌های این شرکت را به ارزش ۹.۴ میلیون دلار سوزاند. سوزاندن ارزها یا توکن‌های دیجیتال به فرایندی گفته می‌شود که در آن، بخشی از سکه‌ها یا ارز مذکور برای همیشه از موجودی درگردش حذف و خارج می‌شوند. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس گفت:
فرایند سوزاندن به‌پایان رسید. به‌یاد دارم وقتی برای اولین‌بار حجمی از بایننس معادل ۱.۵ میلیون دلار را سوزاندم، بسیار عصبی بودم. حالا، البته هنوزهم عصبی هستم. این سریع‌ترین راه برای صرف پول است.
زمان سوزاندن کوینها، با رالی کوتاه‌مدت BNB مصادف شد. از ۱۶ژانویه و حذف ۱.۶۲۳.۸۱۸ توکن BNB، قیمت این دارایی به‌طور درخورملاحظه‌ای افزایش‌ یافته است.

هر سه ماه یک‌بار، بایننس میزانی از BNB درگردش را با استفاده از سود حاصل از صرافی می‌سوزاند.
یادآوری می‌کنیم توکن‌هایبایننسدر ابتدا به‌عنوان ابزاری برای تأمین مالی بایننس منتشر شدند که هنوز شرکتی نوپا و در مراحل اولیه‌ی کار خود بود. پس‌ازاینکه بایننس موفق شد شهرتش را به‌عنوان صرافی سطح بالا و معتبر ثبت کند، بیست درصد از سود شرکت را به بازخرید و سوزاندن BNB اختصاص داد و با این کار، حجم سکه‌های در گردش را پایین آورد. بایننس در مقاله‌ی سفید خود می‌نویسد:
هر سه ماه، ۲۰ درصد از سود شرکت را به خرید BNB و نابودکردن آن‌ها اختصاص می‌دهیم تا زمانی‌که ۵۰ درصد از کل BNB را بازگردانیم. تمامی تراکنش‌های خرید و بازگرداندن سکه‌ها، روی بلاک‌چین اعلام می‌شوند. درنهایت، MM100 از BNB را از بین می‌بریم و MM100 آن را باقی می‌گذاریم.

همان‌طورکه پاداش استخراج “بیت کوین” هر دو سال یک‌بار نصف می‌شود، افزایش قیمت BNB نیز ناشی از کاهش عرضه‌ی درگردش است. ماه گذشته نیز، با افزایش تقاضا برای BNB و کاهش عرضه‌ی آن، قیمت این ارز بیش از ۷۵ درصد افزایش یافت. ارزش BNB درمقایسه‌با نقطه‌ی اوج تاریخش، ۶۱ درصد کاهش‌ یافته و همچنان بهترین عملکرد را در بازار نزولی دارایی‌های دیجیتال دارد.
از دیدگاه من، صعود قیمتی یک‌روزه اتفاق فوق‌العاده‌ای نیست. من ترجیح می‌دهم پیش از آنکه به‌‌دلیل تغییر ساختار بازاری با فرکانس بالا هیجان‌زده شوم، صعودهای متوالیرا شاهد باشم. درست است در طول یک هفته، افزایش قیمت داشتیم، اما پیش‌ازاین هم در بازار نزولی، این افزایش موقتی را تجربه کرده بودیم.
به نظر یکی از معامله‌گران با نام DonAlt باتوجه‌به روند نزولی طولانی‌مدت دارایی‌های دیجیتال، انتظار افزایش مداوم نرخ‌ها خطر بزرگی خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط