شنبه 18 ژانویه 2020

امکان برقراری ارتباط خانه های هوشمند با اتومبیل های رنو

اخبار

شرکت خودرو سازی فرانسوی رنو سرویس جدیدی ارا معرفی کرده است که امکان تعامل و ارتباط خودکار و ایمن بین اتومبیل و اشیاء هوشمند در خانه ها را فراهم می کند. این سرویس که با همکاری Otodo ، یک شرکت فرانسوی پیشگام در زمینه اتصالات هوشمند ساخته شده است ، در کلیه خودروهای رنو که EASY LINK دارند ، از جمله New ZOE ،تمام مدلهای جدید Clio و همه مدلهای جدید Captur در دسترس خواهد بود. سرویس اتصال جدید به کاربران امکان می دهد اشیاء مختلف خانه را مستقیماً از داخل وسایل نقلیه خود کنترل کنند ، همچنین دستورالعمل هایی را از خانه خود ، با استفاده از تلفن هوشمند یا بلندگو متصل ، به وسیله نقلیه متصل ارسال کنند. شرکت رنو این فناوری را خدماتی جدید برای راه پیدا‌کردن خودروهایش به زندگی دیجیتالی مصرف‌کننده تعریف می‌کند.

در سرویس رنو و اوتودو، راننده می‌تواند ازطریق سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو به خانه‌ی هوشمندش متصل شود. در این سیستم، دو حالت «خروج از خانه» و «ورود به خانه» تعبیه شده است. در حالت خروج از خانه، راننده می‌تواند زمانی‌که پشت فرمان خودرو است، دستور خاموش‌شدن چراغ‌ها یا کاهش درجه‌ی ترموستات را صادر کند و درواقع، خانه‌ی هوشمند را در حالت خواب قرار دهد. در حالت ورود به خانه، تمام تنظیمات قبلی به حالت روشن بازگرداننده می‌شود.

انتخاب بین دو حالت تنظیمات خانه هوشمند ازطریق نمایشگر مرکزی در داشبورد خودروهای رنو انجام می‌شود. علاوه‌بر‌این، شخصی‌سازی ویژگی‌ها و تنظیمات مختلف هم با اپلیکیشن گوشی هوشمند ممکن می‌شود.

ژان فرانسوز لابال، مدیر بازاریابی بخش خدمات و خودروهای متصل رنو گفت:با این فناوری، به مشتری‌هایمان تجربه‌ای جدید و سیستمی کاملا ایمن برای اتصال لوازم خانه‌ به خودرو ارائه می‌دهیم. فرایند و نحوه‌ی راه‌ندازی این سیستم بسیار آسان و مشخص است و دو مزیت دارد. خودکار است؛ بنابراین زندگی را راحت‌تر می‌کند و با خاموش و روشن کردن چراغ‌ها و سیستم گرمایش درصورت نیاز، در ذخیره‌کردن انرژی کمک‌کننده خواهد بود.

شرکت فرانسوی اوتودو که از سال ۲۰۱۶ فعالیتش را آغاز کرده، سازنده‌ سیستم ارتباطی بین خودروهای رنو و خانه‌های هوشمند است. اریک دونیِر، مدیرعامل اوتودو، درباره‌ی همکاری با رنو گفت:پلتفرم ما به گروه خودروسازی رنو اجازه داد ارتباطی ساده و جامع بین خودروها و خانه‌های هوشمند ایجاد کند که در برندها و تکنولوژی‌های مختلف کاربردی هستند. به‌زودی، همه می‌توانند از این پلتفرم برای سازمان‌دهی زندگی روزانه ازطریق خودرو استفاده کنند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط