یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

اگر می خواهید در خانه کار کنید، گوگل این موضوع را آسان کرده است

اخبار

در یک دنیای ایده آل، باید بتوان بدون خروج از منزل شغل خود را انجام دهیم  و متاسفانه، این مساله هنوز در دنیای واقعی شکل نگرفته است. با این حال، هر روزه بر تعداد افرادی که ترجیح می دهند در منزل به انجام مشاغل خود بپردازند اضافه می شود چراکه این موضوع انعطاف بیشتری را برای آنها در مورد مدیریت انجام کارها به همراه دارد. اگر شما  هم به دنبال چنین فرصتی هستید، گوگل کار شما را ساده تر کرده است. غول موتور جستجو یک ویژگی جدیدی  برای سهولت در جستجوی کاری ایجاد کرده است این ویژگی در ابتدا در ایالات متحده در دسترس خواهد بود، اما در آینده ممکن است در کشورهای دیگر هم  در دسترس قرار بگیرد.

در حال حاضر، دنیا با سرعتی زیادی مسیر اتصال و ارتباط را می‌پیماید و در واقع کوچک‌تر از همیشه می‌شود؛ دلیل این مدعا این است که افراد با وجود هزاران کیلومتر فاصله به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.
دورکاری و کار در منزل به یکی از دغدغه‌ها و مسائل رایج در بسیاری از سازمان‌ها تبدیل شده است و بسیاری سعی دارند خود را با این سبک زندگی وفق دهند و شرکت گوگل با شناخت و درک این اوضاع، تصمیم دارد زیرساخت‌های لازم برای کار در منزل را فراهم کند.

گوگل اعلام کرد که قابلیت جست‌وجوی شغل را به‌روز خواهد کرد. با این کار امکان فیلتر کردن مشاغل از نظر کار در منزل فراهم خواهد شد.
اکنون کاربر می‌تواند شغل مورد نظر خود را جست‌وجو کند و در فیلتر موقعیت مکانی گزینه کار در منزل را انتخاب کنند.
گوگل علاوه بر ایجاد این فیلتر جدید اعلام کرد که در حال همکاری با یک سری از سایت‌های کاریابی و مشاغل است تا بتواند به کاربران این اجازه را بدهد که به صورت دورکاری فعالیت کنند.
با این قابلیت، امکان پیدا کردن مشاغل دورکاری و کار در منزل راحت‌تر شده است و کاربران می‌توانند مشاغل مورد علاقه خود را به سادگی پیدا کنند.  گوگل همچنین در حال ایجاد یک موتور جست‌وجوی مخصوص مشاغل است و به همین خاطر کارها و فعالیت‌های اقتصادی گوناگونی را به این موتور جست‌وجو اضافه کرده است.
در این میان بسیاری از کاربران هنر و مهارتی دارند که از آن به عنوان شغل دوم یا کار در منزل استفاده می‌کنند.
وجود قابلیت کار در منزل امکان جست‌وجو را برای این دسته از افراد هم فراهم می‌کند.
در ماه مارس سال جاری میلادی، “Cloud Talent Solution” از وجود چنین قابلیتی در خود خبر داد و لینکدین هم سال گذشته، ویژگی مشابهی در اختیار کاربران قرار داد.

*گوگل از سال ۲۰۱۸ بر روی زمینه های جستجوی شغلی کار خود را آغاز کرده است.این شرکت همچنین قابلیت جستجوی شغلی خود را به بیش از ۱۰۰ زبان افزایش داده است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط