دوشنبه 21 ژانویه 2019

بالا گرفتن جنگ تجاری چین و آمریکا

اخبار

آمریکا اخیرا بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالاهای چینی تعرفه ۱۰ درصدی اعمال کرد و تهدید کرده است تا اول ژانویه سال آینده میلادی این تعرفه وارداتی را به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد و تعرفه های اضافی بر همه کالاهای صادراتی چین اعمال می کند.
سخنگوی وزارت اقتصاد چین اعلام کرد؛ سلطه گری آمریکا و فشارهای شدید هرگز نه اقتصاد این کشور را فلج خواهد کرد و نه مردم چین را می ترساند.
گائو فنگ در کنفرانس خبری گفت: ما از چالش ها برای پیشرفت و تحول اقتصاد چین، به روز رسانی و افزایش کیفیت(محصولات خود) استفاده خواهیم کرد.

آمریکا اخیرا بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالاهای چینی تعرفه ۱۰ درصدی اعمال کرد و تهدید کرده است تا اول ژانویه سال آینده میلادی این تعرفه وارداتی را به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد و تعرفه های اضافی بر همه کالاهای صادراتی چین اعمال می کند.

وی افزود: «چین در مورد هدف واقعی آمریکا، سیاسی کردن اقتصاد و موضوع تجارت گیج و مبهوت شده است. چین آماده مذاکرات برای حل و فصل موضوع تجارت با آمریکا است اما چنین گفتگوهایی باید بر اساس صمیمیت، مساوات و عمل به وعده ها انجام شود.»
سخنگوی وزارت اقتصاد چین تاکید کرد: برای حفظ تحولات اقتصادی سالم و پایدار دو کشور و جهان، این تنها انتخاب درست و مطابق با حقوق اساسی روابط بین الملل است و حل این موضوع ها از طریق گفتگو و بر اساس احترام متقابل و گفتگوی برابر امکان پذیر خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط