یکشنبه 30 ژوئن 2019

برنامه های کمکی مشاغل فریلنسری (بخش دوم)

مقالات

تقریبا تمام مسوولیت کار های فریلنسری به مانند انتخاب پروژه، زمانبندی مراحل انجام کار، مدیریت و … بر عهده خود شخص می باشد و پروژه ها هم باید با بهترین کیفیت به انجام برسند، چراکه هر گونه خطا و اشتباه در هر کدام از مراحل کاری باعث از دست دادن پروژه های آتی و مشتریان آینده می گردد. در اغلب اوقات مدیریت هر کدام از بخش ها و اجزای کار فریلنسری کاری سخت و دشوار میگردد که فشار روانی و ذهنی فراوانی را هم برای فریلنسر ها به همراه دارد. خوشبختانه در عصر تکنولوژی برنامه ها و ابزارهایی ایجاد شده اند که یاریگر فریلنسر ها در بخش های مختلف می باشند. در ادامه با بخش دوم برنامه ها ابزار های کمکی مشاغل فریلنسری آشنا می شویم. با arzi24.com همراه باشید.

 

 برنامه های اشتراک گذاری

اشتراک گذاری فایلها یکی از موارد مهم در روند کارهای فریلنسری می باشد. از آنجا که طیف گسترده ای از برنامه های اشتراک گذاری فایل وجود دارد،گاهی اوقات انتخاب یکی از آنها کارمشکلی به نظر می رسد. چراکه باید برنامه ای را از بین آنها انتخاب کرد که مناسب بوده و کاربری ساده تری داشته باشند.در ادامه با برنامه هایی آشنا می شویم که کارآمد بوده و صرفه جویی زمانی خوبی هم دارند.

Infinit storage platform

این برنامه برای کسانی است که تصاویر را از تلفن های خود به رایانه ها ارسال می کنند یا همیشه از USB استفاده می کنند.ابزاری که اشتراک گذاری سریع فایلها در دستگاه های مختلف و حتی سیستم عامل ها را امکان پذیر می کند. همانطور که توسط توسعه دهندگان آن اشاره شده، این برنامه از فن آوری نقطه به نقطه استفاده می کند که این امکان را به کاربران می دهد تا فایل ها را ظرف مدت ۴ ثانیه به اشتراک بگذارند.

SHAREit

برنامه ای برای اشتراک گذاری فایلهایی با حجم بالا.با استفاده ازSHAREitارسال فایل ها به دستگاه های دیگر در عرض چند ثانیه بدون هر گونه محدودیت در اندازه امکان پذیر است.بسیار سریعتر از بلوتوث، و تمام آن چیزی که کاربران باید انجام دهند انتخاب محتوا برای به اشتراک گذاری، انتخاب گیرنده و سپس ضربه زدن به دکمه ارسال است.

Bit Torrent Sync

در حالی که این برنامه یک پلت فرم آزاد نیست، می تواند به طور موثر برای هماهنگ سازی سریع و هوشمند فایل ها بدون نیاز به برخورد با آسیب پذیری های مرتبط با برنامه های مبتنی بر ابر مورد استفاده قرار گیرد.این ابزار می تواند سریعترین و ساده ترین مسیر برای انتقال فایل ها بین دستگاه ها و اجتناب از ابر را پیدا کند، بدین معنی است که مشارکت اشخاص ثالث حذف می شود.مهمتر اینکه همگام سازی می تواند فایل ها را بین دستگاه های مختلف و سیستم عامل ها به اشتراک بگذارد، به طور مثال به دستگاههای آیفون اجازه می دهد فایل ها را با دستگاه تلفنی با سیستم عامل ویندوز به اشتراک بگذارد.

SuperBeam

در حالی که اکثر ابزارهای به اشتراک گذاری فایل نیاز به اتصال به اینترنت دارند، SuperBeamبه کاربران امکان می دهد فایل های خود را حتی بدون اتصال به شبکه به اشتراک بگذارند، زیرا از فناوری های Wi-Fi مستقیم برای انتقال داده استفاده می کند.دستگاه ها می توانند از طریق استفاده از کدهای QR یا کلید های به اشتراک گذاری با هم جفت شوند. به طور معمول سرعت انتقال ۲۰ تا ۴۰ مگابایت در ثانیه است. هرچند که دستگاه هایی از قبیلآیفون ها می توانند در هنگام به اشتراک گذاری تصاویر، موسیقی و سایر فایل ها به سرعت ۷۵ مگابایت در ثانیه برسند.

Pushbullet

از آنجا که ارسال عکس ها یا تصاویر از یک تلفن به یک کامپیوتر، گاهی اوقات فقط برای یک بار ممکن است، Pushbulletبرای اتصال همه دستگاه ها بین یکدیگربرای این موضوع ایجاد شده است.به عنوان مثال، Pushbulletپسوند مرورگر را برای دسکتاپ ایجاد می کند تا همزمان برای ارسال لینک ها یا فایل ها به چندین دستگاه فراهم شود. برای گوشی های هوشمند، این ابزار بسیارخوبی است که اسناد را بین کسانی که از سرویس استفاده می کنند به اشتراک بگذارند نرم افزار سازگار با تمام سیستم عامل ها و مرورگرها می باشد، که به خصوص برای عکاسان فریلنسربسیار کارآمد می باشد.

اپلیکیشن های سازماندهی

نوشتن و مشاغل فریلنسری رابطه تنگاتنگی با هم دارند. حتی در مواردی از جمله مدل سازی۳D یا توسعه وب سایت.به همین دلیل لیستی از ابزارها و برنامه های کاربردیمقرون به صرفه (یا رایگان) مفید در ادامه معرفی می شوند که می توانند تا حد زیادی نیازهای فریلنسرها را برای سازماندهی نوشتار برطرف کنند.

Scrivener

Scrivener  برای کسانی که بیشتر وقت خود را صرف نوشتن می کنند، توسعه داده شد.این اپلیکیشن برای هردو سیستم عاملهایMacOS و ویندوز در دسترس قرار دارد.،این برنامه ترکیبی از یک دفترچه یادداشت، یک ماشین تحریر و یک دستیار تحقیق است. یک کاربر می تواند مطالب مربوطه را جمع آوری کند، به راحتی تایپ کند و مدیریت منابع و یادداشت ها را انجام دهد.

Grammarly

برای کسانی که ویرایش متون بزرگ و کوچک را انجام می دهند،این نرم افزار برنامه کاملی برای انجام این کار است.چرا؟از آنجا که ویژگی های مختلفی از قبیل:حذف خطاهای دستور زبان،بهبود متن،شناسایی سرقت ادبی و املا و تقویت واژگان و غیره  را برای کاربر امکام پذیر می کند. علاوه بر این، Grammarlyمی تواند به عنوان یک افزونه مرورگر مورد استفاده قرار گیرد و اسناد را از طریق آپلود آنها به طور مستقیم به برنامه، بررسی کند. یکی دیگر از مزایا توانایی دانلود گزارش ها برای ردیابی املا و بهبود دستور زبان در هنگام نوشتن است.

Zoho Writer

بسیاری از ، برنامه مایکروسافت ورد را دوست ندارند، مخصوصا کسانی که نیازبه ابزارهای جانبی که نوشتن را پیچیده می کنند،ندارند.این برنامه یک جایگزین رایگان و مناسب برای برنامه”مایکروسافت ورد” می باشد و البته رابط کاربری آسانی هم برای استفاده است. به حساب کاربریZoho Writer با یک گوشی هوشمند می توانید وارد شوید و بلافاصله از برنامه استفاده کنید و از قابلیت متنوع بودن گزینه های قالب بندی و ویرایش استفاده کنید.برای کسانی هم که از Word استفاده می کنند، Zoho Writer نیز یک اتصال مناسب پیش بینی کرده که می تواند دو نرم افزار را با هم هماهنگ کند.

ProWritingAid

در این برنامه پس از اینکه کاربر یک کار نوشته شده را در برنامه بارگیری می کند، نرم افزار لیستی از پیشنهادها را درباره بهبود کار ارائه می کند. از سوی دیگر، ProWritingAidگزینه های ساده ای مانند سرقت ادبی و چک کردن دستور زبان ارائه می دهد.

Scribus

این برنامه برای نویسندگانی که علاوه بر متن های منحصر به فرد به دنبال طرح هایی برای انتشار آنها هستند،بسیار کارآمد است.این نرم افزار رایگان و بسیار پرطرفدار در اکثر سیستم های عامل (سیستم عامل لینوکس و مایکروسافت)قابل اجراست.

*از آنجاییکه برای هر شاخه از کارهای فریلنسری نمی توان یک برنامه  کمکی مشخص و مستقل پیدا کرد.در ادامه برخی از ابزارهای مفید دیگری که همه شاخه های فریلنسری قادر به استفاده از آنها هستند معرفی می شوند.

Buildfire

فریلنسرهای حرفه ای اغلب در جهت توسعه برنامه های خود از قبیل کارآفرینی، ایجاد یک پایگاه برای مشتریان و یا استخدام دستیار،نیلز به یک برنامه کمکی دارند.

Buildfireمی تواند برای ایجاد یک برنامه در تلفن همراه در کمترین زمان کمک کند. گزینه مفید ارائه شده توسطBuildfireتوانایی همگام سازی آن با دیگر برنامه های کاربردی عمده و شبکه های اجتماعی است.همچنین این برنامه به کاربران آن اجازه می دهد تا HTML سفارشی خود را اضافه کنند.

Brand24

برای افرادی که در زمینه توسعه و نظارت بر محتوا و محصول کار می کنند، این برنامه برای راحتی در این زمینه ایجاد شده است.این ابزار به طور رایگان نظارت بر معیارهای مهمی به مانند رضایت مشتری و فروش محصول را برای کاربر خود به همراه دارد. همچنین می تواند برای چک کردن تجزیه و تحلیل بازاریابی ، صدور داده های مربوطه، تحلیل شوک بازار و خیلی موارد دیگر استفاده شود.

Dribble

از آنجا که طراحی یکی از محبوب ترین مشاغل فریلنسری می باشد،”دریبل”فضایی رابرای ایجاد پروفایل مهیا کرده است. از طریق وب سایت، یک فریلنسر طراح می تواند آخرین کار خود را به نمایش بگذارد و یک رزومه کوتاه برای دریافت کار فراهم کند.

“دریبل”نرم افزاری مفید و رایگانی است که طراحان فریلنسر را به یکدیگر و کارفرمایان نزدیک تر می کند و به کارفرمایان اجازه می دهد تا تیم هایی را برای کار بر روی پروژه های آینده خود انتخاب کنند.

Streak

برنامه ای در جهت مدیریت ارتباط با مشتری که برای صندوق های پستی طراحی شده است که کنترل و ردیابی اطلاعات مهمی را در مورد کسب و کار، مشتریان بالقوه و شرکا و نیز پروژه های جدید را مستقیما ازطریق مونیتور کردن صندوق پستی جیمیل کنترل می کند.کاربر می تواند Streak را به عنوان پسوند صندوق دریافت کند و هر زمان که لازم باشد از آن استفاده کند.

Buffer and Hootsuite

هر دو برنامه می توانند برای فریلنسرهایی که در رسانه های اجتماعی پست گذاشته و به دنبال جذب فالوئر هستند مفید می باشد.هر دو برنامهمی توانند برای برنامه ریزی پست ها و به اشتراک گذاری آنها بر اساس یک برنامه ریزی  ثابت و زمانمند استفاده شوند. بسیار مهم است که یک برنامه توانایی مدیریت پست ها در چندین شبکه اجتماعی را در یک زمان داشته باشد، این مطلب برای کسانی که در زمینه مدیریت رسانه های اجتماعی کار می کنند ضروری است.

Slack

این برنامه در ابتدا برای تسهیل ارتباط موثر درون تیمها توسعه یافته است.فریلنسرها نیز می توانند از آن در کار خود برای ارتباط با مشتریان استفاده کنند.برنامه به شرح زیر عمل می کند: یک کاربر یک پروفایل ایجاد می کند و سپس دیگران را برای پیوستن به آن دعوت می کند تا فقط کانال ها و موضوعاتی را که به طور مستقیم به پروژه هایشان مرتبط است، ببینند. در عین حال یک کاربر می تواند تعداد زیادی کانال در صورت لزوم ایجاد کند.

نسخه رایگان برنامه محدود به تعداد مشخصی از افراد درگیر در یک پروژه است. بنابراین، این ابزار می تواند یک راه حل مناسب برای تیم های کوچکی از فریلنسر ها و همچنین فریلنسری های که با مشتریان در پروژه های بلند مدت کار می کنند، باشد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط