پنج‌شنبه 13 دسامبر 2018

برگزاری بزرگداشت هواپیمایی اتحاد در موزه لوور ابوظبی

اخبار

از تاریخ ۵ نوامبر سال ۲۰۰۳ میلادی هواپیمایی اتحاد اماراتاعلام موجودیت کرد و و امروز ۱۵ سال از این رویداد می‌گذرد.به همین مناسبت برای بزرگداشت پانزدهمین سال وجود شرکت هواپیمایی اتحاد جشن بزرگی در موزه لوور ابوظبی برگزار می شود.

این جشن تنها به افتخار آغاز فعالیت هواپیمایی اتحاد نیست بلکه به مناسبت دهمین سال موفقیت فرمول یک در ابوظبی نیز هست. یکی از نکات جالبی که درباره‌ی این رویداد جلب توجه کرده این است که لباس تمامی کارکنان اتحاد که در این جشن حضور دارند توسط یکی از برجسته‌ترین طراحان لباس دایان ون فورستنبرگ، طراح مشهور بلژیکی- آمریکایی طراحی شده است . البته لباس‌های طراحی شده توسط این فرد مشهور از اول نوامبر ۲۰۱۸ توسط کارکنان اتحاد مورد استفاده قرار گرفت. گفته می‌شود طراحی‌های دایان بسیار فوق‌العاده هستند و او برای جذاب‌تر کردن لباس‌ها از خطوطی هندسی کمک گرفته که هریک بیانگر غروب، بیابان و فرمول یک ابوظبی هستند. فرمول یک ابوظبی که با نام Abu Dhabi Grand Prix شناخته می‌شود در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد.در این جشن تلاش شد تا همه چیز ماهیت مخصوص به خود را داشته باشد و همه‌ قسمت‌ها و اشیا در راستای معرفی شهر ابوظبی و هواپیمایی اتحاد باشند.

لوور در ابوظبی
***ده سال پیش ، دولت های دو کشور امارات و فرانسه،ده سال پیش با هم قراردادی امضا کردند که بر اساس آن موزه لوور ابوظبی را در این کشور راه اندازی کنند. هرچند بارها تاریخ افتتاح این موزه تغییر کرد و از سال ۲۰۱۲ به ۲۰۱۳ ، سپس ۲۰۱۵ و حالا ۲۰۱۷ رسیده است اما در نهایت در تاریخ ۹ نوامبر درهای این موزه به روی عموم باز شد. این موزه که از موزه لوور پاریس الهام گرفته است در شهر ابوظبی افتتاح شد.
طبق این قرارداد این موزه می تواند به مدت سی سال نام لوور را بروی خود داشته باشد . این موزه که در منطقه فرهنگی جزیره سادیات قرار گرفته است ۲۴۰۰۰ مترمربع است و هزینه ساخت آن معادل یک میلیارد دلار بوده است که تقریبا ۵۲۵ میلیون دلار آن بابت حق نام لوور پرداخت شده و ۷۴۷ میلیون دلار آن نیز برای اجاره آثار هنری که در این موزه به نمایش گذاشته می شود هزینه شده است. این آثار هنری از سراسر جهان به این موزه آورده شده اند و تمرکز آن به روی پر کردن فاصله هنر شرقی و غربی بوده است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط