شنبه 25 ژانویه 2020

بیت کوین بهترین سرمایه گذاری در دهه گذشته

مقالات

با ورود به سال ۲۰۲۰ وب سایت های اخبار اقتصادی تجزیه و تحلیل عملکرد بازار دهه را مورد بررسی قرارر داده اند و بخش عمده ای از این تحلیل ها بر روی بهترین سرمایه گذاری دهه گذشته متمرکز بوده است. در حالی که بیشتر تحلیل ها در مورد سهام و بازار بورس می باشند، بهترین سرمایه گذاری دهه گذشته چیزی کاملاً متفاوت بوده است. Netflix پرفروش ترین سهام دهه گذشته بوده و سرمایه گذاری ۱۰۰ دلاری که یک دهه پیش در نتفلیکس انجام شده است، امروز بالغ بر ۳۸۰۰ دلار ارزش دارد. این عملکرد بسیار شگفت انگیز است، اما عملکرد Netflix در عین حال که خیره کننده به نظر می رسد، اما بهترین عملکرد دهه گذشته نمی باشد.

 

طبق گزارش اخیرمرکز اوراق بهادار بانک مرکزی ایالات متحده ، اگر شما در ابتدای دهه گذشته ۱ دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده باشید ، اکنون بیش از ۹۰،۰۰۰ دلار ارزش سرمایه گذاری شماست. در حالی که بیت کوین هنوز هم به طور قابل توجهی پایین تر از قیمت اوج خود در زیر ۲۰،۰۰۰ دلارنسبت به دو سال پیش است ، اما از نظر ارزش سرمایه گذاری به طور قابل توجهی بالاتراز همه اقلام سرمایه گذاری قرار دارد.بیت کوین همچنان یک سرمایه گذاری پرریسک است ، اما در طی یک دهه گذشته به عنوان محبوب ترین و موردقبول ترین رمزارز،روند صعودی داشته است. در حال حاضرفروشندگان بیت کوین را به عنوان نوعی روش پرداخت قبول می کنند و چندین بنگاه سرمایه گذاری و صرافی معاملات بیت کوین را آغاز کرده اند ، حرکتی که به مشروعیت بخشیدن به این پدیده قرن حاضر کمک می کند.

با نگاهی به گذشته می‌توان گفت که قیمت بیت کوین طی دو سال گذشته در هر سال افزایش ۶۴ درصدی داشته است. هرچند حجم سود به دست آمده هم چنان غیرقابل پیش بینی مانده است. تحلیل های اخیر نشان می‌دهد روزهای افزایش و کاهش قیمت چگونه در دو سال گذشته توزیع شده اند.بیت کوین دوره های خاصی را نشان داده است که افزایش قیمت آن تضمین شده بود. پس از آن، روند بازار نزولی از راه رسید که تقریبا تمام افزایش قیمت های قبل را بی اثر کرده است. اکنون بیت کوین وارد مرحله پیچیده ای شده است که روند مشخصی در آن وجود ندارد.

در خصوص bitcoin، “خرید در کف قیمت” ابزاری برای بهره بردن از کف قیمت موقتی بوده است، هرچند این استراتژی همیشه در روند نزولی ۲۰۱۸ برقرار نبوده است. اما در مقایسه با سایر کوین ها، افزایش قیمت بیت کوین و کسب سود از آن شرایط بسیار بهتری داشته است.

پس از شروع معاملات چین لینک (LINK)، این توکن افزایش قیمت مستمری داشته است اما سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ این توکن اغلب با کاهش قیمت مواجه شد. توکن LINK توجهات را به خود جلب کرده بود اما انتقادهایی نیز به آن شد که ممکن است این افزایش قیمت به دلیل فعالیت های پامپ این توکن باشد.

زمانبندی کردن بازار تقریبا غیرممکن است اما در دهه گذشته سرمایه گذاری در آلتکوین ها پرخطرتر بوده است و حفظ این دارایی ها به معنای احتمال بیشتر ورود به روند نزولی قیمت بوده است. از طرف دیگر، خرید بیت کوین در کف قیمت و حفظ آن برای چند ماه به استراتژی تقریبا موفقی برای بیت کوین تبدیل شده است.

 

علاوه بر این، بیت کوین سودآورترین دارایی دهه گذشته و عملکرد آن بهتر از سایر کلاس های دارایی بوده است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط