دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

تجهیز برنامه MS Word به هوش مصنوعی؛ ارائه قابلیت جدید نرم افزار “اوت لوک” برای اندروید و آی.او.اس

اخبار

مایکروسافت قصد دارد تا هوش مصنوعی رادر برنامه تایپ خود یعنی Word وارد کند تا با استفاده از این فناوری، ارائه پیشنهادات کاربردی موجب اصلاح دستوری و املایی متون و حتی اصطلاحات ممکن شود.

مایکروسافت در حال توسعه یک ویژگی جدید به نام “ایده‌ها” برای نسخه آنلاین برنامه Word است که از هوش مصنوعی برای ارائه پیشنهادات تغییرات دستور زبانی و بسیاری از کمک‌های دیگر استفاده می‌کند.

این سیستم علاوه بر گرفتن خطاهای اساسی، می‌تواند عبارات و اصطلاحات جایگزین را برای بهبود شیوایی متن توصیه کند.

ایده‌ها می‌تواند در خواندن هم بسیار مفید باشد. سیستم یادگیری ماشین می‌تواند زمان خواندن را برآورد کند، نکات کلیدی را از یک متن گلچین و حتی کلمات مخفف را رمزگشایی کند. بنابراین مجبور نیستید یک مقاله طولانی را کامل بخوانید، چرا که اگر وقت ندارید آن را بخوانید، این سیستم یک چکیده از مقاله را به شما عرضه می‌کند.

هوش مصنوعی جدید برنامه “ورد” به شما کمک می‌کند که جداول و سایر قسمت‌ها را سازماندهی کنید.این فناوری در ماه ژوئن در قالب پیش نمایش در دسترس قرار می‌گیرد و نسخه کامل آن در پاییز عرضه عمومی خواهد شد.ایده‌هامی‌تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره‌وری دنیای رایانه‌های شخصی داشته باشد.

ارائه قابلیت جدید”اوت لوک” برای اندروید و آی.او.اس در جهت سرعت بخشیدن به کارها

قابلیت جدیدی به نام پیام‌ عملیاتی (Actionable Message)، با هدف پشتیبانی بهتر اوت‌‌لوک درگوشیهای هوشمند و در جهت انجام سریعتر کارها توسط شرکت مایکروسافت رونمایی شد. قابلیت مذکور به زودی در آخرین نسخه بروزرسانی شده این نرم‌افزار از طریق اپ‌استور و پلی استور گوگل در دسترس قرار خواهد گرفت.

هر زمان که شما یک ایمیل جدید دریافت می‌کنید که در آن گزینه‌ای از پیش تعیین شده برای درخواست انجام کاری تعریف شده باشد مانند تایید لیست زمان‌بندی شده، اجازه دسترسی به سیستم، پاسخ به یک نظرسنجی و موارد مشابه، در این حالت قادر خواهید بود در خود ایمیل به آن درخواست پاسخ داده و بدون خروج از صندوق ورودی یا رفتن به اپلیکیشن دیگر، درخواست مورد نظر را انجام دهید.علاوه بر این پیام‌ عملیاتی با کارت‌های توافقی (Adaptive Cards) اجازه می‌دهد تا توسعه‌دهندگان پیام‌هایشان را در اوت‌لوک ارایه دهند تا کاربران در همان محل و به سرعت درخواست مورد نیاز آنها را انجام دهند. اولین برند‌هایی که با قابلیت پیام‌ عملیاتی  مایکروسافتکار می‌کنندSurveyMonkey،FreshworksServiceNowو Sage هستند.

انتظار می‌رود در آینده نزدیک، همکاری مایکروسافت در این زمینه به دیگر برند‌ها نیز گسترش یابد. لازم به ذکر است مایکروسافت ویژگی پیام‌های عملیاتی را برای دستگاه‌های اندرویدی در هفته آینده منتشر می‌کند اما کاربرانiOSمی توانند  از همین حالا ویژگی جدید را مورد استفاده قرار دهند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط