شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷

تحصیل در بریتانیا + جزئیات و هزینه ها

مقالات

هزینه های تحصیل در انگلستان اغلب منبع مناقشه است.در حال حاضر، دانشجویان بریتانیا و اتحادیه اروپا در دانشگاه های انگلیسی مجبورند تا سالانه ۹۲۵۰پوند (درحدود۱۳۰۵۰ دلار) پرداخت کنند.

هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی به میزان قابل توجهی متفاوت است و از حدود ۱۰۰۰۰ پوند (حدود ۱۴۱۳۰ دلار آمریکا) شروع می شود و به میزان ۳۸۰۰۰ پوند (۵۳۷۰۰ دلار) برای رشته های پزشکی می رسد. در تمامی سطوح، علوم انسانی و علوم اجتماعی حداقل هزینه را دارند، در حالی که برنامه های آزمایشگاهی و بالینی به طور قابل توجهی گرانتر هستند، با در نظر گرفتن هزینه های زندگی در انگلستان که حدود ۱۲۲۰۰ پوند (در حدود۱۶۹۵۰ دلار ) در سال است،تحصیل در این کشوربدون داشتن یک سرمایه اندوخته سخت به نظر می رسد.  میانگین هزینه کل تحصیل در انگلستان، حداقل ۲۲۲۰۰ پوند (۳۱۳۸۰ دلار آمریکا) در سال است، در حالی که تحصیل در لندن به میزان قابل توجهی گرانتر است.این هزینه ها ممکن است دلهره آور باشند، اما توجه کنید که اکثر دانشگاه های انگلستان برنامه های کوتاهتری را نسبت به کشورهای مانند ایالات متحده ارائه می دهند (سه سال به طور متوسط برای دوره کارشناسی به جای چهار سال و یک سال برای یک مدرک کارشناسی ارشد به جای دوسال)،با این حساب شما قادرهستید که هزینه های تحصیل و زندگی خود را با توجه به سنوات تحصیل به نسبت سابر کشورها کمتر در نظر بگیرید.

اگر این ارقام به اندازه کافی شما را برای تحصیل درانگلستان قانع نکرده است،در ادامه نگاه دقیقتری به این موضوع می اندازیم.با ارزی۲۴ همراه باشید.

هزینه دانشجویان در انگلستان

شرایط فعلی انگلستان برای دانشجویان مشخص می کند که شما در هر ماه برای اقامت در انگلیس در خارج از لندن باید حداقل ۱۰۰۰ پوند (۱۴۳۵ دلار) در حساب بانکی خود داشته باشید.به بیان دقیقتر ۱۲۱۸۰ پوند (۱۷۲۰۰ دلار آمریکا) در سالو اگر بخواهید در لندن تحصیل کنید، باید مبلغ قابل توجه بیشتری – حداقل ۱۲۶۵ پوند (۱۸۰۰ دلار) در هر ماه، معادل ۱۵۱۸۰ پوند (در حدود ۲۱۵۰۰ دلار آمریکا) در سال هزینه کنید.

البته زمانیکه شما در انگلستان هستید، می توانید با استفاده از تخفیف دانشجویی هزینه زندگی در انگلستان را ارزان تر کنید – مثلا دانشجویان در لندن می توانند یک فوتوکارد Oyster Student دریافت کنند که ۳۰ درصد تخفیف کارت های مسافرتی و اتوبوس / تراموا و بلیط های فصلی را شامل می شود،همچنین دانشجویان در سراسر کشور می توانند کارت NUS را برای مسایل کم هزینه درخواست کنند.یک راه دیگر برای شما این است که در جایی در انگلستان تحصیل کنید که هزینه زندگی ارزانتر است. بر طبق فهرست نشریۀ دانشجویانNatwest 2017، کاردیف پایتخت ولز، مقرون به صرفه ترین شهر برای دانشجویان در بریتانیا است، همچنین  آبردین در اسکاتلند و دورام در شمال شرقی انگلستان از جمله شهرهای ارزان برای تحصیل در بریتانیا می باشند.

هزینه محل اقامت

اکثردانشجویان در سال اول خود در خوابگاههای دانشگاه  اقامت می کنند و در سال های بعد به خانه های اجاره ای می روند.مهمترین تفاوت در هزینه زندگی در لندن نسبت به بقیه انگلستان در اجاره محل سکونت است. است،تحصیل در کالج لندن (UCL) بعلاوه هزینه اجاره مسکن چیزی در حدود ۸۰۷۳ پوند (در حدود ۱۱۴۰۰ دلار) در هر سال تحصیلی (نه ماه / ۳۹ هفته)هزینه در بر دارد.. با این حال، ممکن است بتوانید محل اقامت مقرون به صرفه تر در دانشگاه پیدا کنید.

نتایج مطالعات اقامت دانشجویان در سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که دانشجویان در هر هفته برای اجاره در انگلستان به طور متوسط ۱۲۵ پوند (۱۷۵ دلار) هزینه می کنند – با یک تفاوت عمده ،هزینه دانشجویان درایرلند شمالی تنها ۹۱ پوند(۱۲۹ دلار) در هفته است که دقیقا نصف مقدارهزینه در لندن که معادل ۱۸۲ پوند(۲۵۷ دلار) است، می باشد. به غیر از این، احتمالا شما ۷۰ پوند را در هر ماه (۱۰۰ دلار) برای خدمات و اینترنت صرف خواهید کرد.

سایر هزینه های زندگی در انگلستان

* هزینه مواد غذایی در هفته به احتمال زیاد در حدود £ ۳۰ / $ ۴۲ می باشد. یک وعده غذایی در یک رستوران حدود ۱۲ پوند / ۱۷ دلارهزینه خواهد داشت.

*به احتمال زیاد حداقل ۳۰ پوند در ماه کتابها و سایر موارد آموزشی هزینه خواهند داشت.

*هزینه  تلفن همراه شما حداقل ۱۵ پوند / ۲۲ دلار در ماه است.

*عضویت در باشگاه هزینه ای حدود ۳۲ پوند / ۴۵ دلار در ماه دارد، اما شما ممکن است بتوانید تخفیف دانشجویی دریافت کنید

*هزینه خرید پخش برنامه های تلویزیونی ۱۴۷ پوند (۱۰۷ دلار) در سال است. بلیط سینما تقریبا ۱۰ پوند / ۱۴ دلار هزینه دارد.

*هزینه خرید لباس درهر ماه ۳۵-۵۵ پوند (۴۹-۷۷ دلار) می باشد.

هزینه تحصیل در انگلستان – دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا

هزینه تحصیل در دانشگاه های بریتانیا برای دانشجویان بومی (از جمله دانشجویان اتحادیه اروپا) دانشجویان بین المللی متفاوت است.هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی، در سطح تحصیلات تکمیلی ۹۲۵۰ پوند (در حدود ۱۳۰۰۰ دلار آمریکا) می باشد. در ولز، حداکثر هزینه ۹۰۰۰ پوند (۱۲۷۰۰دلار آمریکا) است، در حالی که در ایرلند شمالی هزینه ها ۴۱۶۰ پوند (۵۹۰۰ دلار آمریکا) برای دانشجویان ایرلندی و اتحادیه اروپا و ۹۲۵۰ پوند برای دانش آموزان از دیگرنقاط انگلستان است.در اسکاتلند، مدرک کارشناسی برای دانشجویان اسکاتلند و اتحادیه اروپا آزاد است. این به لطف یارانه ای است که از سوی اداره جوایز دانشجویی اسکاتلند (SAAS) دریافت شده است. SAAS به  دانشجویان بومی برای تحصیلات تکمیلی تا میزان ۵۵۰۰ پوند( ۷۷۷۰ دلار آمریکا) ارائه می دهد.لازم به ذکر است که تعریف اسکاتلند از دانشجویان “بومی” کمی متفاوت است، به این معنی که دانشجویان از سایر انگلستان – یعنی انگلستان، ولز و ایرلند شمالی نیستند. دانش آموزان بقیه انگلستان که می خواهند مدرک کارشناسی خود را در اسکاتلند بگیرند،سالیانه ۹،۲۵۰ پوند پرداخت می کنند.داشجویان ولزی هم برای تحصیل در هر نقطه از انگلستان تنها ۳۹۰۰ پوند باید هزینه کنند.مابقی هزینه های تحصیلی از سوی دولت ولز تامین می شود.

هزینه تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و بالاتر) به میزان قابل توجهی متفاوت است، بسته به دانشگاه و موضوع. دانش آموزان بومی ممکن است بتوانند برخی از کمک های مالی را از شورای پژوهشی انگلستان، خود دانشگاه، یا از طریق طرح حمایت  عمومی دریافت کنند.

هزینه تحصیل در انگلستان – دانشجویان بین المللی

برای دانشجویان بین المللی،در سال تحصیلی۱۸/۲۰۱۷ هزینه ها در رشته های عمومی و علوم انسانی در حدود ۱۰۰۰۰ پوند (۱۴۱۳۰ دلار آمریکا) می باشد و دوره عالی پزشکی بالغ بر ۳۸۰۰۰ پوند (یا ۵۳،۷۰۰ دلار) هزینه در بر خواهد داشت. در سطح تحصیلات تکمیلی،در سال تحصیلی ۱۸/۲۰۱۷هزینه ها از ۱۱۰۰۰ پوند (۱۵۵۴۵ دلار آمریکا) تا ۳۲۰۰۰ پوند (۴۵۲۰۰دلار)بوده است. همچنین برای برنامه های مبتنی بر آزمایشگاه و کارعملی، هزینه های میانگین سالانه بین ۱۲۰۰۰ پوند (۱۶۹۴۰دلار آمریکا) تا ۲۷۲۰۰پوند (۳۸۴۰۰دلار آمریکا) متفاوت  بوده است.

کمک هزینه تحصیلی انگلستان

با توجه به هزینه های مختلف بر اساس مکان تحصیل،دانش آموزان (UK / EU) واجد شرایط برای وام ها، کمک های مالی و سایر انواع بودجه برای پرداخت هزینه های تحصیل در انگلستان هستند. البته  این وام برای پوشش هزینه های زندگی در انگلستان اغلب کمتر از مقدار واقعی مورد نیاز است. در سال تحصیلی ۱۸/۲۰۱۷، حداکثر وام برای دانشجویانی که در خارج از لندن بودند ۸۴۳۰ پوند (۱۱۹۰۰ دلار) بود و ۱۱۰۰۲ پوند (۱۵۵۰۰دلار آمریکا) به کسانی که در لندن تحصیل می کردند این وام تعلق می گرفت. در هر دو مورد، این مقدار چند هزار پوند کمتر از هزینه های زندگی سالانه دانشجویان می باشد.

بورس تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بین المللی شامل موارد زیر است:

  • بورس تحصیلی دولتی – بورس تحصیلی دولتی، به دانشجویان برجسته و با استعداد از سراسر جهان برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های معتبر انگلیس.
  • بورس تحصیلی مارشال – بورس تحصیلی برای تدانشجویان ایالات متحده در مقطع فوق لیسانس  و بالاتردر انگلستان.
  • بورس تحصیلی کشورهای مشترک المنافع – بورس تحصیلی به شهروندان کشورهای مشترک المنافع.

**بورس تحصیلی سطح تحصیلات تکمیلی به طور گسترده ای در دسترس است، و نسبتا کم برای دانشجویان کارشناسی ارائه شده است. با این حال، برای دانشجویان استثنایی حتی در مقطع کارشناسی این بورسهای تحصیلی در دسترس است.

تاثیر برگزیت !

تصمیم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا (Brexit) به این معنی است که بسیاری از دانشجویان اتحادیه اروپا نگران هزینه های تحصیل خود هستند. با این حال، نشانه ای وجود ندارد که دولت قصد افزایش هزینه ها را داشته باشد. در واقع، تا کنون بسیاری از دانشگاه های انگلستان متعهد شده اند هزینه های تحصیلات خود را ثابت نگه دارند.در واقع برگزیت تاثیری بر هزینه دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ندارد.

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط