سه‌شنبه 22 ژانویه 2019

تغییر قوانین جذب نیروی کار در انگلستان

اخبار

دولت انگلیس با طرحی موافقت کرد که به موجب آن اولویت جذب نیروی کار خارجی بر اساس مهارت خواهد بود و از این به بعد اتباع اتحادیه اروپا در اولویت قرار نخواهند داشت.

دولت انگلستان در جلسه اخیر خود با طرحی موافقت کرده است که اولویت جذب مهاجرین خارجی را بر اساس مهارت کاری آن‌ها قرار خواهد داد و اتباع اروپایی به مانند گذشته دارای اولویت جذب نخواهند بود. این اقدام دولت انگلیس پس از آن صورت می‌گیرد که مشاوران دولتی در بیانیه‌ای مشترک به دولت هشدار دادند اگر تخصص در اولویت قرار نگیرد، فشار بر اقتصاد انگلیس بیش‌تر خواهد شد.

در شرایطی که شش ماه بیش‌تر به ترک اتحادیه اروپا توسط انگلستان باقی نمانده است، هنوز لندن و بروکسل بر سر روابط آتی خود به توافق نرسیده‌اند. پیش‌تر نیز دولت خانم ترزا می اعلام کرده بود سیستم جذب مهاجران کاری خود را به منظور تقویت بهره‌وری در اقتصاد انگلستان تغییر خواهد داد.
پیش‌ از این نیز برخی از احزاب انگلستانی خواهان ایجاد یک سیستم جذب نیروی کار خارجی به مانند سیستم کاری کانادا شده بودند.
در انگلیس ۷.۵ درصد کارمندان و متخصصان بخش بانکی که بزرگ‌ترین صنعت این کشور است، از شهروندان اروپایی و ۴.۷ درصد نیز از کشورهای غیراروپایی هستند و در لندن از هر چهار کارمند بخش مالی یک نفر غیر انگلیسی است. شرکت‌های انگلیسی در حال حاضر می‌توانند نیروهای خود را از بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بدون نیاز به ویزا استخدام کنند اما برای کشورهای خارج از اتحادیه باید اقدام به اخذ ویزای موسوم به ” تیر ۲” کنند. اگر انگلستان نتواند با اتحادیه اروپا به توافقی برای جابجایی شهروندان برسد این شرکت‌ها مجبور به اخذ ویزا برای کلیه کارکنان خارجی خواهند شد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط