دوشنبه 25 فوریه 2019

حمله فیشینگ به “الکتروم ” و مای اتر والت”؛ پرداخت های مالی با بیت‌ کوین به ارزش ۳٫۲ میلیارد دلار

اخبار

بر اساس گزارشهایی که در وب سایت ردیت منتشر شده صاحبان کیف های پول اتریوم (My Ether Wallet) و الکتروم از سوی هکران مورد حمله فیشینگ بیت‌ کوین قرار گرفتند.
دراین تهاجم ارسال یک پیغام خطای جعلی، کاربران الکتروم را مجاب به دانلود آپدیت امنیتی می‌کرد تا این مشکل را برطرف کند. اما زمانی که کاربران اقدام به دانلود می‌کردند، یک لینک جعلی گیت هاب (GitHub) باعث نصب شدن نسخه جعلی کیف پول الکتروم شده و به هکرها امکان دسترسی به کوین های کاربران را می‌داد.

اعضای جامعه ردیت توصیه کرده اند که به کاربران آپدیت های مشکوک‌ را گزارش کنند. در این مورد کاربری که بروزرسانی جعلی الکتروم را ارائه داده است دارای دو حساب مسدود شده در چهار هفته اخیر است. یکی دیگر از کاربران خاطر نشان کرد ممکن است بیش از صد حساب مرتبط وجود داشته باشد که شناسایی و مسدودسازی تمام آن ها اقدامی دشوار است.
حملات موسوم به فیشینگ بسیار محبوب شده اند و از آنها برای سرقت رمز ارزها سرمایه گذاران استفاده می شود. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸، EWN در خصوص حملات فیشینگ کیف پول الکتروم گزارش داد که در این حملات، هکرها بیش از ۲۰۰ بیت‌ کوین به ارزش یک میلیون دلار سرقت کردند.

طی این اتفاق، تیم توسعه مای اتر والت به کاربران یادآوری کرد از ارائه هرگونه اطلاعات شخصی اجتناب کنند و خاطر نشان کرد که این شرکت هرگز ابتدا به شما ایمیل ارسال نمی‌کند وبه کاربران توصیه کرد که باید در مورد هک ارز دیجیتال محتاط باشند.
یک ایمیل فیشینگ دیگر شناسایی شده است که اطلاعات شخصی کاربران را درخواست می‌کند، اما هرگز به آنها اعتماد نکنید:
• ما هرگز ابتدا به شما ایمیل ارسال نمی‌کنیم.
• ما هرگز کلیدهای خصوصی یا سایر اطلاعات مهم شما را درخواست نمی‌کنیم.
• احتیاط کنید و به موارد مشکوک دقت کنید.

۳٫۲ تریلیون دلار، پرداخت با بیت کوین
ارزش پرداخت‌های مالی با بیت‌ کوین طبق دلار در جهان بالغ بر ۳٫۲ میلیون دلار بیت‌ کوین در سال ۲۰۱۸ میلادی گزارش شده است.
با توجه به افزایش اهمیت ارزهای دیجیتال رمزپایه در جهان، به نظر می‌رسد که این صنعت و فناوری دیگر از حالت سرمایه‌گذاری محض خارج شده و طبق پیش‌بینی کارشناسان و تحلیلگران، تبدیل به یک روش کارآمد و نوین برای انجام پرداخت‌های بانکی و مالی میان افراد، بانک‌ها و مؤسسات و شرکت‌های مختلف شده است.

آخرین آمارها و تحقیقات صورت گرفتهمشخص کرده که بیش از ۳٫۲ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی از طریق ارزهای دیجیتال بیت‌ کوین جابجا و پرداخت شده است که بر روی پلت‌فرم بلاک چین پردازش شده و قابل پیگیری، پرداخت و جابجایی است.
بر اساس گفته‌های تحلیلگران، زمانی که بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ برای نخستین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا کرد، ارزش آن حتی از یک دلار هم کمتر بود اما دریک مقطع زمانی حتی تا مرز بیست هزار دلار هم رسید. درواقع، فناوری بیت‌کوین که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خود را انجام دهند و همچنین هویت طرفین معامله نیز ناشناس باقی می‌مانند.

در چند سال اخیر، استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده همچون بیت‌ کوین رو به رشد و افزایش بوده است به گونه‌ای که نایجل گرین ، مدیرعامل مؤسسه مشاوره مالی deVere پیش‌بینی کرده است که ارزش ارزهای رمز نگاری شده طی ده سال آینده رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه خواهد کرد و بیش از پنج هزار برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط