پنج‌شنبه 21 مارس 2019

ذخیره ارز های دیجیتال در Galaxy S10 سامسونگ

اخبار

گلکسی اس ۱۰  یک تلفن بزرگ، قدرتمند و البته گران قیمت است که البته قابلیتهای پنهان زیادی هم با خود به همراه دارد. سامسونگ S10 صفحه نمایش فوق العاده ای دارد، یک دوربین سه بعدی عالی، نرم افزار واقعا خوب و بهترین مشخصاتی را می توانید در یک پرچمدار مدرن ۲۰۱۹ پیدا کنید.

 

طبق گفته برخی منابع رسمی، S10 با فرایند‌های بسیار ایمن ساخته شده تا امنیت کافی برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی برای کلید‌های خصوصی (Private Keys) ارز‌های دیجیتال تأمین شود.

برای استفاده از سرویس‌های موبایلی مبتنی بر بلاک‌چین، به کلید‌های خصوصی ارزهای رمزپایه نیازمندیم. سامسونگبا استفاده از فضای ذخیره‌سازی ایمن‌شده به‌شکل سخت‌افزاری و نیز سیستم Samsung Knox، امنیت لازم برای نگه‌داری کلیدهای خصوصی را فراهم می‌آورد.البته اطلاعات بیشتری دربارهاین فضای امن‌شده در دست نیست؛ بنابراین، مطلع نیستیم گوشی مذکور از کدام یک ازارزهای دیجیتالی پشتیبانی می‌کند.

در اواخر ژانویه ، شایعاتی مبنی بر وجود فضای مخصوص ارزهای دیجیتال در Galaxy S10 شنیده می‌شد. این شایعات با افشای تصویری از گوشی قوت گرفت که نمایانگر اپلیکیشنی به‌نام  Samsung BlockchainKeyStore بود. تاکنون، سامسونگ سه نام تجاری اپلیکیشن را در اتحادیه‌ اروپایی به‌نام خود ثبت کرده است: یکی برای کلیدهای خصوصی بلاک‌چین و دیگری برای هسته‌ بلاک‌ چین و کلید آخر برای جعبه‌ کلید‌های بلاک‌ چین.

لازم به یادآوری است که بدانید سامسونگ اولین شرکتی نیست که به‌سمت تولید موبایل با قابلیت‌های ارز‌های رمزنگاری شده رفته است؛ با استقبال از این حوزه سال گذشته،شرکت تایوانی اچ.تی.سی گوشی جدیدی با نام “اگرودوس وان” با پشتیبانی از قابلیت‌های بلاک‌ چین عرضه کرد.

شایعات شنیده‌شده از کاربران حاکی از آن است که سامسونگ همراه‌با گلکسی اس ۱۰ چند ویدئو آموزشی مربوط‌به ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. همچنین، فضای ذخیره‌سازی کلید‌های خصوصی احتمالا از ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند. البته هنوز امکان استفاده از این فضا برای سایر ارز‌ها هنوز مشخص نیست.

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط