جمعه 2 نوامبر 2018

رقم تاریخی ثروت میلیاردرهای جهان

مقالات

مقدارداراییهای میلیاردرهای جهان در سال گذشته به ۸٫۹ تریلیون دلار رسید که این بالاترین میزان افزایش در طول تاریخ می باشد. این در حالیست که این رقم شگفت انگیز در انحصار  ۲۱۵۸ نفر از این افراد است. گزارش مشترک دو بانک بزرگ جهان، یوبی‌اس و پی‌دابلیوسی،دو بانک بزرگ جهان در گزارشی مشترک گفتند: سال گذشته ثروت میلیاردر‌های جهان با بیشترین افزایش خود در تاریخ روبرو شده است و به ۸.۹ تریلیون دلار رسیده است. این، مجموع ثروت ۲۱۵۸ نفر میلیاردر جهان است.

در ادامه این گزارش آمده است: در ۳۰ سال گذشته شاهد تولید ثروت، خیلی بیشتر از عصر طلایی بودیم.(عصر طلایی به سالهای بین ۱۸۷۰ تا ۱۹۰۰ میلادی گفته می شود که دوران سریع توسعه اقتصادی و جمعیتی آمریکا و همچنین تاثیر گذاری بانکها ،هنر وفلسفه وتجارت در ۳۰ سال اتفاق افتاد.)

بر اساس این گزارش ، بیش از ۴۰ نفر از ۱۷۹ میلیاردرهای جهان که سال گذشته به وجود آمده‌اند، از طریق به ارث بردن این ثروت، میلیاردر شده‌اند. ظرف ۵ سال گذشته، کل مبلغی که از میلیاردر‌های مرحوم برای افراد دینفع باقی مانده است، به طور متوسط هر سال ۱۷ درصد رشد کرده است و درسال ۲۰۱۷ به ۱۱۷ میلیارد دلار رسیده است. تنها در سال ۲۰۱۷، تعداد ۴۴ وارث هر کدام بیش از ۱ میلیارد دلار به ارث برده‌اند.
چین پیشتاز بوجود آمدن افراد بسیار ثروتمند است  که طبق مطالعات جدید هر هفته دو میلیارد جدید در این کشور به وجود می‌آیند. فوق‌ثروتمندان چینی ثروت خود را هم توسعه داده‌اند و با رشدی ۳۹ درصدی در سال گذشته، مجموع آن را به ۱.۱۲ تریلیون دلار رسانده‌اند.
تعداد میلیاردر‌های جهان (افرادی که دارای ثروتی بیش از ۱ میلیارد دلار هستند) در سال ۲۰۱۷ با ۹ درصد رشد، از ۱۹۷۹ نفر در ۲۰۱۶ به ۲۱۵۸ نفر رسیده است. در ادامه این گزارش آمده است که زنان همچنان درصد کمی از میلیارد‌های جهان را تشکیل می‌دهند، اما افزایش سهم آن‌ها به ۱۱ درصد نشان‌دهنده تغییر در ساختار ایجاد ثروت در جهان است.

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط