پنج‌شنبه 11 آوریل 2019

ساخت محصولات اپل با استفاده از فناوری بلاک چین

اخبار

شرکت اپل اعلام کرد بر روی روش های مختلفی برای اجرای بلاک چین تحقیق و مطالعه می‌کند. این شرکت به کمسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده در مورد پرونده ای به نام مواد معدنی بحث برانگیز؛ خلاصه ای از تعهدات اپل برای تهیه منابع به شیوه مسولانه ارائه کرده است.

در این گزارش اپل به طور مستقیم اشاره نکرده است که در حال اعمال بلاک چین برای هر یک از عملکرد هایش باشد. این غول فناوری تنها به فناوری بلاک چین اشاره کرده است.به عنوان مثال در این پرونده اشاره شده است که سال گذشته این شرکت از توسعه استاندارد های صنعتی خاص برای راهبردهای بلاک چینی اتحادیه تجاری مسئول پشتیبانی کرده است.
در سال ۲۰۱۸، اپل رییس هیات اتحادیه تجاری مسئولانه شد و در کمیته هدایت RMI خدمت کرد و به مشارکت خود در اتحادیه اروپایی برای استفاده از مواد معدنی به شیوه مسئولانه ادامه داد. اپل همچنین در کمیته مدیریت اتحادیه خصوصی-عمومی برای تجارت مواد معدنی مسئولانه خدمت کرد و همچنین با چندین گروه RMI مشارکت کرد که از جمله آنها می توان کار گروه های قلع، طلا و دیگر مواد معدنی را نام برد. تیم درگیر در ذوب فلزات، تیم بلاک چین و مواد معدنی در حال گزارش به تیم الگو می باشند.

این خبر در حالی منتشر شد که موسسه فناوری ماساچوست (Massachusetts) که یک موسسه دارای شهرت و اعتبار است اخیرا اعلام کرده که در سال ۲۰۱۹ بلاک چین شروع به گسترش خواهد کرد و تبدیل به چیزی رایج خواهد شد.
اپل به این قضیه مباهات می کند که متعهد به حمایت از حقوق بشر است. اپل با شبکه ای جهانی از تامین کنندگان کار می کند که از تجهیزات ارتباطات موبایل و ابزار های رسانه ای، کامپیوتر های شخصی و ابزار های مربوطه اپل پشتیبانی می کنند.در حوزه تخصص اپل، اختراعاتی مشاهده می شود که مخصوص به ابزار ها نیستند. آنها برای مقاصد انسانی به کار می روند. از جمله می توان به ابزار ارزیابی آمادگی ریسک که در سال ۲۰۱۶ توسعه یافت، اشاره نمود. این ابزار خطرات در زنجیره تامین را فراتر از خطراتی که جنبه تعارض با قانون دارند مورد ارزیابی قرار می‌دهد. از جمله این خطرات می توان به خطرات اجتماعی، محیطی و حقوق بشری اشاره کرد.

از تلاش های اپل می توان به محافظت از رفاه افراد درگیر در زنجیره تامین آن اشاره کرد. اپل در جستجوی محافظت از مکان هایی است که مواد از آنجا بدست می آیند. بر طبق درخواست مورد نظر، استاندارد های تامین کننده اپل مستلزم استفاده از مواد معدنی در محصولات آن است به طوری که مستقیما یا غیر مستقیم درگیری مسلحانه را تامین وجه نکنند و یا به گروه های مسلح سودی نرسانند.
این درخواست اعلام داشته که در سال ۲۰۱۷، اپل قدم هایی را برای اشتراک گسترده تر RRA با سهامداران از جمله یک سازمان غیر دولتی بین المللی حقوق بشر برداشته است. اپل به شرکت ها توصیه می کند که از RRA استفاده کند تا سریعا از خطرات زنجیره تامین مطلع شوند. اپل در سال ۲۰۱۸ شروع به انتقال RRA به RMI کرد تا این ابزار را به طور گسترده در دسترس قرار دهد. نتایج نشان داده که از تاریخ ۳۱ دسامبر، تقریبا ۲۶۵ تجهیزات فنی از RRA استفاده کرده اند که این عدد در سال ۲۰۱۷، حدود ۲۱۱ مورد بود.

اپل در مورد مواد قابل بازیافتبیان داشت:
تعداد زیادی مواد با ارزش در داخل ابزار های قدیمی موجود است که برای ساخت محصولات جدید عالی هستند. مشکل این است که بازیابی این مواد بسیار پیچیده است و انجام آن به صورت کارآمد سخت است و ما می خواهیم که مقدار معادلی از این مواد را به بازار برگردانیم تا توسط ما یا دیگران مورد استفاده قرار گیرد. این آرزو و هدف ماست تا روزی بیاید که چیزی را از زمین استخراج نکنیم.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط