چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

ساخت نخستین ایربگی که چند برخورد را تشخیص می دهد

اخبار

در ادامه روند سریع رو به رشد و ترقی کمپانی هیوندای، این  شرکت  موفق به ساخت ایربگی شده است که در تصادفاتی که اتومبیل بیشتر از یک برخورد داشته باشد، واکنشهای متناوب و موثری در فعال شدن از خود نشان می دهد.

به گفته کارشناسان این سیستم ایربگ، نخستین باری است که طراحی می‌شود. بسیاری تصادفات هستند که در آنها بیش از دو یا چند خودرو آسیب می‌بیند. این حادثه به ویژه در مواقعی دیده می‌شود که ترافیک سنگین باشد و خودروهای مختلف به یکدیگر برخورد کنند.
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرد که در ۳۰ درصد از تضادفات، برخورد ثانویه صورت می‌گیرد و این عدد، میزان اهمیت سیستم کارآمد و موثر ایربگ را پررنگ می‌کند. هیوندای اعلام کرد که  سیستم‌های کنونی ایربگ در برابر برخوردهای ثانویه، هیچ گزینه دفاعی ندارند.
موضوع جالبتر در مورد این ایربگ  آن است که فناوری جدید می‌تواند موقعیت‌های نامعمول راشناسایی کند و مواردی که ممکن است خودرو وارد فاز برخورد اولیه شود را تشخیص دهد.
این سیستم جدید می‌تواند از اطلاعاتی که کسب می‌کند استفاده کند و مقاومت مورد نیاز ایربگ برای جلوگیری از آسیب به اشخاص در هنگام برخورد ثانویه را محاسبه نماید.

مدیر مرکز فناوری شاسی هیوندای می گوید که این شرکت قصد دارد به پژوهش‌های خود در زمینه تصادف‌های سخت تر  به عنوان بخشی از تعهد به تولید خودروهای ایمن‌تر، ادامه دهد تا بتواند از مالکان خودروها و مسافران محافظت کند و از آسیب‌ها و جراحات جسمی جلوگیری نماید.
بر اساس یک تفاهم، شرکتهای کیا و هیوندای در آینده قصد دارند همکاری خود را برای بهبود ایمنی راننده و کاهش جراحات در تصادفات چندبرخوردی، بیشتر کنند و فناوری ایربگ را بیش از پیش توسعه دهند.
بد نیست که بدانید این اولین سیستم ایربگی نیست که توسط شرکت هیوندای طراحی می‌شود؛ در اوایل سال ۲۰۱۸،  این شرکت، سیستم ایربگی را رونمایی کرد که در سقف خودرو قرار دارد و از راننده و مسافران در هنگام واژگونی خودرو محافظت می‌کند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط