یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

سال ۲۰۱۹، سالی شگفت انگیز برای لپ تاپ های گیمینگ

اخبار

لپ تاپ های گیمینگ عمدتا با هدف اجرای بازی های رایانه ای ساخته می شوند. این لپ تاپ ها، دارای کارت گرافیک بالاتری نسبت به لپ تاپ های معمولی هستند و برای انجام عملکردهای سنگین ساخته شده اند. همچنین آنها دارای پردازنده های با قدرت بالا هستند و از این رو عمر باتری کمتری نسبت به ۱۲ ساعت کار باتری در لپ تاپهای معمولی دارند.لپ تاپ های بازی در میان جوانان نسل حاضر بسیار محبوب هستند و این محبوبیت باعث شده که بسیاری از غول های لپ تاپ مانند دل، سونی، توشیبا و غیره به طور جدی به تولید این ابزارها بپردازند.
مدیرعامل شرکت انودیدیا پیش‌بینی خود را در مورد سال ۲۰۱۹ اعلام کرد. وی گفت که سال ۲۰۱۹، سالی شگفت انگیزبرای لپ‌تاپ‌های گیمینگ خواهد بود.
همین اواخر شرکت انویدیا گزارش مالی خود در رابطه با سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد و طی بررسیهای آمار توسط کارشناسان ، این نتیجه حاصل شد که شرکت انویدیا در سال ۲۰۱۸، سال چندانی خوبی را پشت سر نگذاشته است و آمارهای این شرکت سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی و گرافیک در سال ۲۰۱۸، تقریبا ناامیدکننده بوده است.
پس از کسب این نتایج، مدیر عامل این شرکت پیش‌بینی کرد که سال آینده، سال خوبی برای انویدیا رقم خواهد خورد و این شرکت قادر خواهد بود که با محصولات جدید، مشتریان و مخاطبان جدیدی را برای خود رقم بزند.یکی از محصولات اساسی سال ۲۰۱۹، از دیدگاه جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا،لپ‌تاپ‌های گیمینگ خواهد بود.
از آنجا که انویدیا در فصل آخر ۲۰۱۸ فقط یک محصول یعنی کارت گرافیک RTX را برای عرضه داشت، درآمدهای آن از حد انتظار هم پایین‌تر رفت.
علت عدم توانایی در عرضه کارت گرافیک متوسط RTX، عدم فروش مناسب کارت گرافیک‌های سطح بالا بوده است.
کارت‌های گرافیک قدیمی متوسط به خاطر افت ارزهای رمزی در انبارهای این شرکت ماند.
افرادی که به دنبال استخراج ارزهای دیجیتال بودند، مقدار زیادی از این کارت‌های گرافیک را برای استخراج این ارزها خریداری کردند، ولی وقتی ارزش این ارزها کاهش یافت، استخراج کنندگان با آگاهی کم شروع به خرید کارت‌های گرافیک کردند و بعد از آن به مدت شش ماه، انبار بدون‌ فروش باقی ماند.
تحلیل‌ها و برآوردها نشان می‌دهد که کارت‌های گرافیک موجود صرف لپ‌تاپ‌های مخصوص گیمینگ شود و به همین خاطر به احتمال زیاد سال ۲۰۱۹، سال این لپ‌تاپ‌ها خواهد بود.
در این لپ‌تاپ‌ها از کارت‌های RTX متوسط استفاده خواهد شد. عرضه این لپ‌تاپ‌ها ممکن است کمی زمان‌ببرد. استراتژی ما در این زمینه “GeForce Now” نام دارد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط