شنبه 1 ژوئن 2019

سرمایه گذاری ثروتمندان جهان در ارزهای دیجیتال؛ یک میلیارد کاربر رمز ارز ها تا سال ۲۰۲۳

اخبار

بر اساس یک تحقیق و نظرسنجی نزدیک به ۶۸ درصد از ثروتمندان دنیا بر روی رمز ارز ها سرمایه گذاری کرده و یا اینکه قصد سرمایه گذاری بر روی این ارزها تا اواخر سال ۲۰۲۲ دارند.

گروه دیویر بیش از ۱۰ میلیارد دلار و ۸۰ هزار مشتری در بیش از ۱۰۰ کشور را تحت مشاوره دارد.این گزارش اذعان داشت بیش از دو سوم افراد جهان که ارزش دارایی آنها بیش از یک میلیون پوند یا ۱.۳ میلیون دلار است، بر روی ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، اتریوم و ریپل سرمایه گذاری خواهند کرد.

در این نظرسنجی بیش از ۷۰۰ مشتری گروه دیویر در کشورهای بزرگی همچون ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، ژاپن، قطر، سوییس، مکزیک، هنگ کنگ، اسپانیا، فرانسه، آلمان، آفریقای جنوبی و امارات متحده عربی شرکت داشتند.نایجل گرین موسس و مدیرعامل گروه دیویر به پنج عامل برای توجه افراد پردرآمد جهان به کریپتو خاطر نشان کرد. طبق سخنان گرین، دلیل اول این است که ارزهای دیجیتال فرا مرزی و بین المللی می‌باشند و این امر دسترس بودن این دارایی ها را در سراسر جهان امکان پذیر می‌سازد.

عامل بعدی این نکته است که کریپتو مناسب روند جهانی افزایش دیجیتالی شدن امور مختلف و قابلیت کریپتو برای ارائه راهکارها در جهت حل مشکلات دنیای واقعی نظیر انتقال بین المللی پول و هم چنین پذیرش توسط نسل جوان و حضور فعال سرمایه گذارهای سازمانی است.

گرین در ادامه بیان کرد که پس از جلب اعتماد کامل مردم توسط کریپتو، دیگر مانع و محدودیتی برای ارزهای دیجیتال وجود نخواهد داشت. وی سخنان خود را اینگونه به پایان رساند که نظرسنجی اخیر، نوعی افزایش خوش بینی بین المللی نسبت به رمز ارز کریپتو را نشان داده است.

یک میلیارد کاربر ارزهای دیجیتال

به گفته مدیر عامل “کوین بیس” طی ۵ سال آینده تعداد افراد حاضر در اکوسیستم رمز ارز ها از چهل میلیون به یک میلیارد نفر افزایش خواهد یافت.به ادعای آرمسترانگ اکوسیستم ارز دیجیتال و تعداد کل رمز ارز ها به طور قابل‌توجهی رشد خواهند کرد و این رشد را به سازمان‌های تجاری نسبت داد که در حال توسعه توکن‌های خود هستند. این توکن‌ها درکنار سهام به عنوان یک سیستم سرمایه گذاری جایگزین عمل می‌کنند. آرمسترانگ توضیح داد:بدیهی ست که هر شرکت دارای ترازنامه، باید توکن مخصوص به خود را داشته باشد. هر پروژه متن‌باز، هر موسسه خیریه، به طور بالقوه هر صندوق سرمایه گذاری و یا انواع جدیدی از سازمان‌های غیرمتمرکز و برنامه‌های کاربردی، همه آن‌ها می‌خواهند توکن های مخصوص به خود را داشته باشند.

وی با اشاره به موضوع قانون‌گذاری به عنوان یکی از عوامل مهم برای تحقق و پیاده سازی چشم‌اندازی، آن را «یک سوال بزرگ بی جواب» نامید و خاطرنشان کرد؛ باید ببینیم اکثر توکن ها به عنوان اوراق بهادار شناخته خواهند شد یا خیر. او اذعان داشت که کوین بیس احساس می‌کند یک زیر مجموعه قابل توجه از توکن‌ها به عنوان اوراق بهادار پذیرفته خواهند شد.

آرمسترانگ افزود که”کوین بیس” می‌تواند از صدها توکن در عرض چند سال و به طور بالقوه میلیون ها توکن رمز ارز در سال‌های آتی میزبانی کند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط