چهارشنبه 17 آوریل 2019

سرمایه گذاری پی پال (Paypal) در استارتاپ Cambridge Blockchain

اخبار

پی پال (Paypal) نخستین سرمایه گذاری خود را در یک شرکت بلاک چیین محور را به انجام رساند. پی پال به توسعه دور تامین مالی سری A در استارتاپ “کمبریج بلاک چین” ملحق شده است. استارت آپ مذکور به موسسات مالی و دیگر شرکت ها کمک می کند تا داده های حساس را با استفاده از دفتر کل های به اشتراک گذاشته شده مدیریت کنند. کمبریج بلاک چین نرم افزار سازمانی هویت دیجیتالی را برای موسسات مالی می سازد و هویت های دیجیتالی قوی را در مقیاس جهانی به ارمغان می آورد. داده های هویت به طور قابل اعتماد و انعطاف پذیری مدیریت و تأمین می شود، که منجر به معاملات غیرمستقیم، بهره وری عملیاتی و حفظ حریم خصوصی می شود.

۳٫۵ میلیون دلار از جانب پی پال و “امیدیار نت ورک” تامین شده است که یک سازمان سرمایه گذاری بشر دوستانه است که توسط بنیان گذار eBay شروع به کار کرد؛ اقدام موثری که محصول فرعی سرمایه گذاری مالی Omidyar و سرمایه گذاری و بها دادن به استارت آپ ها بود.
به این ترتیب سرمایه گذاری پی پال ساده ولی به شیوه ای نمادین مهم بوده است. با توجه به نقش پی پال در این تامین وجه، سخنگوی این شرکت به “کوین دسک” گفت: ما در Cambridge Blockchain سرمایه گذاری کردیم زیرا بلاک چین را برای هویت دیجیتال به شیوه ای اعمال می کند که ما اعتقاد داریم که می تواند برای شرکت های خدمات مالی مانند پی پال مفید باشد. سرمایه گذاری ما باعث می شود که به بررسی همکاری های احتمالی برای استفاده بهینه کردن از فناوری بلاک چین بپردازیم. وی تایید کرد که Cambridge نخستین سرمایه گذاری پی پال در یک شرکت بلاک چینی است.

“متیو کامونز”مدیر عامل Cambridge Blockchain اظهار داشت که پی پال کم و بیش در سال گذشته با استارت هویتی او که واقع در ماساچوست است، درگیر بوده است. به عنوان مثال”کمبریج”یکی از اعضای گروه کوچکی از استارت آپ ها بود که در برنامه سرعت بخشیFintech Europe ۲۰۱۸ قرار داشت که اسپانسر این برنامه پی پال بود.
سرانجام Cambridge Blockchainشروع به کار با LuxTrust کرد که توسط حکومت لوکزامبورگ و موسسات مالی منطقه پشتیبانی می شد. پی پال دفتر های اصلی اروپایی خود را به لوکزامبورگ انتقال داد و در آنجا یک پروانه بانکی دریافت کرد. پس در آنجا یک پیوستگی طبیعی شکل گرفت، Commons در ادامه به CoinDesk گفت:
ما نمی توانیم به طور خاص درباره هر کار تجاری که انجام می دهیم، صحبت کنیم زیرا در حال حاضر انواع تحقیقات در جریان است اما فکر می کنم این حقیقت که ما در لوکزامبورگ مستقر شده ایم و پی پال هم حضور برجسته ای در آنجا دارد به سر و سامان دادن به اوضاع کمک کرده است.

به گفته کامونز در واقع در اواخر سال۲۰۱۸ بوده که Cambridge مستقیما با پی پال شروع به همکاری کرده است و همین موضوع در نهایت منجر به سرمایه گذاری هم شده است. این استارتاپ که واقع در ماساچوست است به ذخیره، اشتراک و اعتبار بخشی به داده ها با استفاده از بلاک چین ها می پردازد و به خاطر این ظرفیت می تواند بر بالای هر نوع دفتر کل توزیع شده چه عمومی و یا خصوصی اجرا شود. این استارت آپ در حال حاضر ۱۵ کارمند دارد که در دفتر هایی در ایالات متحده، پاریس و اخیرا پکن مشغول به کار هستند.
منبع درآمد Cambridge Blockchain در زمینه استفاده از اطلاعات شخصی و ارزیابی لازم برای شناخت مشتری است تا این مشتریان بتوانند با بانک ها و دیگر فراهم آورندگان خدمات مالی حساب باز کنند،این استارت آپ بخشی از بنیاد هویت غیر متمرکز می باشد که Enterprise Ethereum Alliance، R3، IBM Blockchain هایپرلجر در میان اعضای آن هستند.
این سازمان تجربه عملی کار با سازمان های سخت گیر اروپایی مانند GDPR و PSD2 (دومین راهنمای پرداخت های اروپایی) را دارد. با اجازه دادن اشتراک داده سازگار اما کارآمد، Cambridge ادعا می کند که در کاهش کپی برداری های عظیمی که امروزه در زمینه شناخت مشتری صورت می گیرد، قادر به کمک است.

این یک استفاده کاربردی واضح برای پی پال است که صد ها میلیون حساب در سراسر جهان و علاوه بر آن در پلتفرم هایی مانندVenmo، Hyperwallet و Swift Financial دارد.
Commons می گوید که پی پال یقینا بسیاری از فروشندگان هویت بلاک چین محور را در آنجا آزمایش کرده و افتخار سرمایه گذاری را داشته تا به بررسی موارد کاربردی داده های شخصی با سازمان پرداختی ها ادامه دهد. او در خاتمه ابراز داشته: اگر شما در جستجوی مساعدت برای به محبوبیت رساندن یک سیستم هویتی توزیع شده هستید، داشتن چنین شریکی عالی می باشد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط