شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

شکار ۱ میلیون دلار در بازی گنجینه ساتوشی

اخبار

در بازی موسوم به گنجینه ساتوشی (Satoshi’s Treasure)، کلیدهای یافتن بیت کوین به ارزش یک میلیون دلار را در سراسر جهان مخفی شده و بازیکنان باید برای پیدا کردن کلیدها با یکدیگر همکاری کنند.

اریک ملتزر یکی از سازندگان این بازی گفت؛ بسیاری از افراد با بازی ما شوخی می‌کنند و می‌گویند نسخه بیت کوینی شده فیلم Ready Player One است. این بازی دارای تابلوی اعلام نتایجی خواهد بود که نشان می‌دهد کدام تیم، بیشترین کلید را به دست آورده است.

وی همچنین بیان کرد که کلید این کیف پول به ۱۰۰۰ قسمت تقسیم شده است و حداقل ۴۰۰ کلید نیاز است تا بتوان این سرمایه را انتقال داد. کاربراناجازه دارند هر طوری که بخواهند نشانه ها و سرنخ های موجود را جمع آوری و فاش کنند و حتی اگر بخواهند می‌توانند سرنخ های به دست آمده را بفروشند.

یک بازی بدون منع قانونی

ملتزر افزود که قانون بازی های دیگر را فراموش کنید و لذت ببرید! تاکنون حدود ۶ هزار نفر در این بازی ثبت نام کرده اند.ملتزر از یان میرز موسس”زی کش” و ۱۸ فعال رمز ارزها کمک گرفته است تا هیچ کس محل دقیق یا نحوه رسیدن به سرنخ ها و کلیدها را نداند. پازل های منطقی در سراسر اینترنت پخش شده اند و پاره ای مواقع به صورت چاپ شده نیز در دنیای واقعی وجود دارند.

((نشانه هایی وجود دارد که مخصوص لوت کننده ها می‌باشد و هم چنین نشانه های دیگری نیز وجود دارد که شامل مسائل ریاضیاتی و پازل های منطقی است. نتیجه نهایی این پازل ها شامل یک بخش از این کلید است)).

برنامه ای برای عرضه اپلیکیشنی نیز وجود دارد تا به بازیکنان کمک کند که بدون بازی کردن، سرنخ ها و به روز رسانی ها را دنبال کنند. هم چنین این اپلیکیشن ارتباطی برای همکاری و جذب اسپانسر با برندهای دیگر خواهد بود.

ملتزر در ادامه گفت؛ اساسا ما شرکت هستیم پس باید بتوانیم حقوق کارمندان خود را بدهیم. بخشی از این بازی عظیم که به نظرم مردم دوست خواهند داشت این است که بفهمند چه کسانی پشت این بازی هستند.با این وجود، ملتزر فقط یک دست نشانده است و حتی عضوی از این شرکت نیست و نحوه بازی کردن این بازی را هم نمی‌داند.وی در ادامه گفت:

هنگامی که تیم برنده بتواند بازی را به اتمام برساند، خودشان به بیت کوین دست می‌یابند و ما نقشی در آن نخواهیم داشت. ناشناخته های بسیار زیادی در این بازی وجود دارد و ما می‌خواهیم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

یک گیمر ۱۵ ساله آلمانی به اسم مالته لاترباخ به کوین دسک گفت بازی هایی نظیر گنجینه ساتوشی روش نوجوانانه پسندی برای یادگیری ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند.وی افزود کسب بیت کوین از طریق بازی ها ایده بسیار خوبی است و والدین دوست ندارند که بچه ها وارد حوزه معاملات شوند. این ایده بسیار جالبی است که تیم متفاوتی با گیمرهای سراسر جهان داشته باشیم.

لاترباخ اولین بار از طریق انجمن گیمینگ دیگری که عضو آن است از بازی گنجینه ساتوشی باخبر شد. او و دو دوستش در هند و آمریکا با استفاده از ابزار توسعه repl.it در حال ساخت بازی آموزشی درباره بازار ارزهای دیجیتال می‌باشند که این سایت، به بهترین بازی با تم پول و ارز دیجیتال، یک بیت کوین جایزه می‌دهد.

امجد مسعد مدیرعامل استارت آپ ابزار توسعه Repl.it می گوید:

سال گذشته متوجه فعالیت های مشکوکی در پلتفرم خود شدیم و فهمیدیم شخصی، زیرساخت ماینینگ عظیمی برای استخراج بیت کوین ساخته است. این مورد را بررسی کردیم و فهمیدیم که مسئول این زیرساخت یک کودک ۱۳ ساله است. علاقه وافری در بین توسعه دهندگان جوان به کریپتو وجود دارد.

در خصوص بازی گنجینه ساتوشی، لاترباخ ایده همکاری با مردم سراسر جهان و یادگیری درباره بیت کوین را بسیار دوست دارد. وی گفت به جای چیزی مانند طلای بازی دنیای وارکرفت (World of Warcraft)، می‌توانم از بیت کوین استفاده کنم تا وسایل واقعی بخرم.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط