دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷

عرضه بسته تعمیر گوشی موتورولا

اخبار

بنا بر اعلام شرکت موتورولا ، این شرکت یک بسته تعمیر گوشی موتورولا به مشتریان ارائه می کند تا در مواقع خرابی گوشی آنها خودشان به تعمیر گوشی موبایل خود  بپردازند.

بسته تعمیرات به همراه راهنما

بر اساس یک قانون ننوشته شرکتهای تولید کننده موبایل معمولا می خواهند که افراد را از پروسه تعمیرات گوشی حذف کنند یا آن را به یک تعمیرکار بسپارند. حالا موتورولا رویکردی متفاوت را پیش گرفته است و آن همکاری باiFixitو ارائه یک پک سخت افزاری و نرم افزاری به عنوان راهنمای تعمیر و نگهدارای برای دستگاه های موتورولا است که بسته های باتری و سخت افزارهای جایگزینی و تعویض صفحه نمایش را برای تعدادی از مدل های خود فراهم آورده است.

iFixitیکی از بزرگترین منابع قطعات دستگاه های مختلف از جمله آیپدهای قدیمی و حتی دسته های کنسول های بازی است و حالا قصد دارد به خریداران گوشی های موتورولا نیز سرویس دهی کند و این بسته تعمیراتی را برای آنها عرضه کند.

بر این اساس قرار است کیت ‌های تعمیر مورد نیاز برای جایگزینی صفحه نمایش شکسته شده و یا باتری از کار افتاده ارائه کنند. کاربران با تهیه این کیت ‌ها خود می توانند صفحه نمایش جدید یا باتری سالم را بدون نیاز به یک تعمیرکار جایگزین کنند. این برنامه ای جذاب خصوصا برای افرادی است که نمی خواهند به دلیل تعویض باتری یا اسکرین خود به مراکز تعمیر گوشی مراجعه کنند و همچنین علاقه دارند که این کار را خودشان انجام دهند.

بسته تعمیر گوشی موتورولا قیمتی از ۴۰ دلار تا ۲۰۰ دلار داشته و داخل آن شامل قطعات کلیدی باتری با نمایشگر و ابزارهایی برای امور دیجیتالی همراه با ابزارهای تخصصی است که برای نیاز به تعمیر کامل موبایل ضروری است، برای مثالابزارهایی مانند موچین های زاویه دار و پیچ های شیاردار دیده می شود. همچنین هر کدام از پک ها دارای راهنمای آنلاینی است که می توانید از طریق آن راهنمای گام به گام تعمیر موبایل خود را دنبال کنید.

از میان مدلهایی که موتورولا برای دریافت این نوع خدمات  ارائه کرده است می توان به مدل هایی مانند Moto Z، Motoz Z play ، موتو ایکس و … اشاره کرد. کیت تعویض باتری ۴۰ دلار و کیت تعویض نمایشگر هم بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط