سه‌شنبه 14 ژانویه 2020

عرضه ساعت هوشمند شیائومی Mi Band 5 در ماه ژوئن

اخبار

ساعت هوشمند “شیائومی می بند۴” ساعت هوشمند موفقی بود که در زمان عرضه طی ۸ روز به عدد یک میلیون قطعه درفروش رسید. حالا شرکت چینی شیائومی به دنبال عرضه یک ساعت هوشمند ارزان قیمت دیگردر سری “می” با صفحه نمایش بزرگتر می باشد. Mi Band 5 ظاهراً از اتصال NFC در سطح جهانی نیز پشتیبانی خواهد کرد و با قیمت ۲۶ دلار عرضه خواهد شد. Mi Band 5 دارای صفحه نمایش لمسی AMOLED 1.2 اینچی است که ۲۵٪ بزرگ تر از نمونه قبلی تولیدی این شرکت می باشد. این صفحه نمایش بزرگتر ظاهراً روشن تر و دارای کنتراست بالاتری خواهد بود.

به گزارش وب‌سایت Tizenhelp، ساعت هوشمند شیائومی Mi Band 5 مجهز به یک نمایشگر رنگی بزرگتر ۱.۲ اینچی AMOLED خواهد بود. این سایز، در مقایسه با صفحه ۰.۹۵ اینچی Mi Band 4، افزایش بزرگی محسوب می‌شود. گزارش همچنین ادعا کرده است که نمایشگر شیائومی Mi Band 5، کنتراست بالایی خواهد داشت و در محیط‌های بیرون بهتر دیده خواهد شد.

طبق گزارش، ویژگی مهم دیگری که قرار است به Mi Band 5 اضافه شود، پشتیبانی از اتصال NFC جهانی است. مدل‌های Mi Band 3 و ۴ Mi Band هم دارای قابلیت NFC بودند، اما فقط در داخل کشور چین قابل استفاده بود. این مدل‌ها از سیستم Mi Pay خود شرکت هم پشتیبانی می‌کردند. اما اگر قابلیت NFC مدل Mi Band 5 جهانی باشد، در این صورت می‌توان از آن برای سیستم‌های پرداخت هوشمندی مانند گوگل پی استفاده کرد.

گزارش همچنین ادعا کرده است که Mi Band 5 در چین قیمتی برابر ۱۷۹ یوان خواهد داشت و در ماه ژوئن عرضه خواهد شد. این قیمت در آمریکا چیزی حدود ۲۶ دلار می‌شود. البته قیمت نهایی آن در آمریکا ممکن است کمی بیشتر از این رقم باشد.

ادعاهای این گزارش هنوز توسط شیائومی تایید نشده است، بنابراین با احتیاط باید با آن رفتار کرد. به این حال، به نظر می رسد که شیائومی Mi Band 5 می‌تواند ساعت‌های هوشمند پایش سلامت و فیتنس این شرکت را به یک سطح جدیدی ارتقا دهد؛ در حالیکه همچنان قیمت پایینی خواهد داشت.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط