شنبه 8 فوریه 2020

فروش بلیت یورو ۲۰۲۰ با استفاده از بلاک چین اتریوم

اخبار

هواداران فوتبال با استفاده از اتریوم می توانند بلیط یورو ۲۰۲۰ را خریداری کنند. اتحادیه فوتبال اروپا (UEFA) اعلام کرد که با همکاری AlphaWallet علاقمندان می توانند تا بلیط های VIP را برای مسابقات فوتبال قهرمانی اروپا در سال ۲۰۲۰ از طریق بلاک چین اتریوم خریداری کنند. ویکتور ژانگ، مدیرعامل AlphaWallet، در مورد توافق با یوفا گفت که این همکاری ترکیبی از ساختار فروش معمول بلیط و فناوری بلاک چین با قراردادهای هوشمند اتریوم امکان پذیر می شود. این شرکت به سرپرستی ژانگ سال گذشته با سازمان چینی Shankai همکاری کرد تا در جام جهانی فیفا در روسیه شرکت کند.

 

شرکت توکنی کردن کالاهای آلفا والت (AlphaWallet) با اتحادیه فوتبال یورو (یوفا) برای مسابقات قهرمانی یورو ۲۰۲۰ همکاری کرده است. آلفا والت با استفاده از اتریوم در صدد این است تا حدود بیست هزار توکن در بلاک چین مخصوص پشتوانه بلیت های این مسابقات قرار دهد.

طبق گزارشات، ویکتور ژانگ (Victor Zhang) مدیرعامل آلفا والت بیان کرده است: اگر ما بتوانیم ۵۰ درصد بلیت های دیجیتالی را به بلیت های توکنی این بلاکچین تبدیل کنیم، کاربران بلاکچین بسیار بیشتر از تعداد کنونی خواهد شد.

ژانگ خاطرنشان کرد که بیش از بیست هزار کاربر جدید بدون آنکه بدانند فناوری بلاک چین را تجربه خواهند کرد، زیرا بلیت های آنها توکنی شده و در بلاکچین قرار دارد. وی در ادامه افزود که مدیران فروش یوفا سرمایه، بلیت و اختیارات را ارائه می‌دهند در حالی که تیم آلفا والت فقط فناوری مورد نظر را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

این برنامه کیف پول بر بستر اتریوم این سیستم بلیت فروشی توکنی شده را در جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۸ آزمایش کرده بود. این شرکت از آن زمان در صدد یافتن راهکارهایی برای مقابله با کلاهبرداری و عدم قانونگذاری در بازار ثانویه بوده است.

ژانگ افزود از آنجایی که این بلیت ها بر بستر بلاک چین اتریوم صادر خواهد شد، اعتبار بلیت بلافاصله بررسی می‌شود، در نتیجه انتقال همتا به همتای بلیت ها امکان پذیر می‌شود و به جلوگیری از توزیع بلیت های جعلی کمک می‌کند. به علاوه، اگر فردی که بلیت ها را خریده است بخواهد آنها را مجددا بفروشد، می‌تواند این اقدام را در زنجیره و همانند انتقال ارز دیجیتال انجام دهد.

ژانگ خاطرنشان کرد فقط در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۹۴۱۴۰۰۰۰۰ بلیت دیجیتال در سراسر جهان فروخته شده است. وی همچنین بیان داشت:اگرچه این فناوری هنوز آماده توکنی کردن کامل اقتصاد جهانی نیست، اما به این دستاورد نزدیک است. صدها قطعه گمشده وجود دارد که باید توسعه یابند تا توکنی کردن کامل اقتصاد صورت گیرد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط