شنبه 9 نوامبر 2019

فعال شدن پرداخت با بیت کوین در مرورگر اپرا

اخبار

بالاخره اپرا، یکی از محبوب ترین مرورگرهای چند پلتفرمی، قابلیت جدیدی را به برنامه خود اضافه کرده است که امکان پرداخت مستقیم بیت کوین را از داخل این برنامه به کاربران می دهد و به اولین مرورگر با پرداخت های بیت کوین تبدیل شده است . بنابر گزارش ها این تیم پروژه کیف پول یکپارچه رمز ارزها را برای ردیابی فعالیت های به جا مانده در بیت کوین و همچنین ترون گسترش داده است. چارلز هامل، مسئول قسمت ارزهای دیجیتال این مرورگر محبوب اظهار داشت: “ما معتقدیم که با بازگذاشتن فضای بیشتر برای بلاک چین های جدید بازار، همانند بلاکچین محبوب بیت کوین، گام بعدی ما باز کردن فضاهای جدیدی به روی رمز ارزهایی است که می خواهند از طریق مرورگر ها به معامله بپردازند.

 

از این پس کاربران می‌توانند به صورت مستقیم در این مرورگر پرداخت‌های بیت کوین خود را انجام دهند.
این شرکت در اطلاعیه رسمی اعلام کرد که از این پس ۳۵۰ میلیون کاربر اپرا می‌توانند از داخل مرورگر اقدام به ارسال و دریافت بیت کوین کنند. علاوه بر این، کاربران قادرند تا در وب‌سایت‌هایی که از طریق بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت استفاده می‌کنند نیز خرید کنند.
همچنین امکان ایجاد یک کارت برای رمز ارز ترون (TRX) و بیت کوین نیز در کیف پول داخلی مرورگر وجود خواهد داشت و کاربران می‌توانند سوابق کاری و موجودی ارزهای دیجیتال خود را کنترل کنند.تابستان سال جاری شاهد عرضه نسخه بتای این قابلیت در مرورگر اپرا بودیم. فوریه نیز اتر (ETH) به عنوان اولین ارزی که در مرورگر قابل خریداری بود، معرفی شد.
در ماه‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت های اپرا در توسعه نسخه سوم وب (Web 3) بودیم. نسخه سوم وب، به عنوان انقلابی در این صنعت شناخته می‌شود و شامل محتوای با کیفیت، بکارگیری بلاک چین، پردازش غیرمتمرکز و رمز ارزهای دیجیتال است.

اپرا تاچ (Opera Touch)، نسخه این مرورگر برای سیستم عامل تلفن‌های هوشمند اپل (iOS)  نیز با پشتیبانی از پروتکل اتریوم و نرم‌افزارهای وب ۳ اتریوم منتشر شد. بدین ترتیب کاربران این سیستم عامل قادرند تا با استفاده از وب ۳ تراکنش‌های خود را به راحتی انجام دهند.
با این حال، تا ماه سپتامبر سهم اپرا از مرورگرهای اینترنتی تنها ۳ درصد اعلام شده بود. فعالیت های رو به جلوی اخیر این مرورگر را می‌توان قدمی در استفاده آزمایشی از وب ۳ و در نهایت پذیرش هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال دانست.

هامل پیش‌تر عنوان کرده بود که اپرا در نظر دارد تا موانع بر سر راه استفاده آنلاین ارزهای دیجیتال و دسترسی به وب ۳ با استفاده از افزونه‌ها یا نرم‌افزارهای ویژه را از پیش رو بردارد. او در ادامه صحبت‌های پیشنهاد کرده بود که فناوری‌های نوظهور باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.
پیش ترنیز مرورگر Brave از دیگر مرورگرهای فعال در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال نیز اعلام کرده بود که کاربران فعال روزانه آن از مرز ۲٫۸ میلیون گذشته‌ و مشترکین بیشتری به شبکه بازاریابی‌اش اضافه شده‌اند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط