جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

مستر کارت نقش جدیدی را در تجارت دیجیتالی ایفا می کند

اخبار

شرکت “مستر کارت” اعلام کرده است که پلت فرم Mastercard Track  این شرکت با سیستم تجارت شبکه سنگاپور (NTP) همکاری می کند. این همکاری در جهت آسان تر کردن تجارت و معاملات بین المللی صورت گرفته است. بهبود بهره وری شرکت ها و همچنین تشویق به رقابت شرکت ها با یکدیگراز اهداف این یکپارچگی بیان شده است. به علاوه، این همکاری فرایندهای تجاری بین دو شرکت را ساده کرده و فرصت های جدید را برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​فراهم می کند.

 

مستر کارت در تلاش است تا در دیجیتالی کردن زنجیره‌ ارزش تجاری سنگاپور شرکت داشته باشد، زیرا این زنجیره ارزش، شامل پلتفرم تجاری سراسری و منحصربه فرد خود مستر کارت یعنی Mastercard Track  می‌باشد که با همکاری مایکروسافت توسعه یافته است، به علاوه پلتفرم تجارت شبکه ای شده‌ سنگاپور (NTP).

ان.تی.پی به طور رسمی در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی ارائه شد و به عنوان یک نقطه توقف برای تراکنش‌های خدماتی بین کسب و کارهای شخصی و همچنین بین کسب و کارها و دولت معرفی شد. این خدمت جدید به عنوان جایگزین پلتفرم‌های فعلی دولتی نظیرTradeNet و TradeXchange ارائه شده است.

هدف از این کار این است که اسناد و مدارک فیزیکی شامل ادوات گمرکی و فاکتورهای کسب و کار را به فرم دیجیتال تبدیل کنند.به این صورت  بازار مالی تجاری میلیارد دلاری رقابتی‌تر خواهد شد، اگر در بخش بالقوه تجزیه و تحلیل داده‌ها دقیق‌تر شود. شایان ذکر است که شرکت‌ها برای استفاده از NTP هزینه ماهیانه پرداخت می‌کنند.

انتظار می‌رود با روند مذاکره‌ای که گمرک سنگاپور با چین در زمینه‌ پیوند سیستم تجاری این دو با یکدیگر داشته‌اند، به علاوه پروسه‌های تنظیم کننده تجارت در هلند، دیجیتالی کردن زنجیره‌ی ارزش تجاری به امری جهانی تبدیل شود

Straits Times در ماه سپتامبر گزارش داد که کشورهای جنوب شرقی آسیا همچنین ممکن است ابتکار عمل خود را برای گسترش اسناد تجارت، گسترش همکاری اقتصادی و گسترش تجارت در داخل آسیا و جنوب شرقی آسیا گسترش دهند.

مسترکارت اشاره کرده است که در محیط تجارت بین المللی امروز، علیرغم بخش‌هایی از فرآیند کسب و کار با کسب و کار که دیجیتالی هستند، هنوز شکاف‌های بزرگ و پر هزینه‌ای باقی است به نظر می‌رسد که این هزینه‌ها در حال افزایش باشد و به ناکارآمدی تقریبا نیمی از تمام معاملات تجاری جهانی که هنوز بر روی کاغذ انجام می‌شود، نیز افزوده شود.

به این ترتیب، Mastercard Track  که به NTP متصل است، تراکنش‌های الکترونیکی کارآمد و امن و پرداخت‌های تلفیقی بین خریداران و تامین‌کنندگان در سراسر جهان را تسهیل می‌کند. این شرکت تجارت بین الملل را به پایان رسانده و به دیگر شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهره‌وری را افزایش دهند، رقابت را افزایش دهند و به فرصت‌های جدید دست یابند.

از اوایل سال ۲۰۱۹، این کسب و کار قادر به نگهداری، بازیابی و تبادل اطلاعات کلیدی مربوط به خود و شرکای تجاری خود از طریق مخازن ایمن و مجاز ثبت نام این شرکت‌ها در سراسر جهان شده است. این دایرکتوری مرکزی از بیش از ۴۵۰۰ فهرست تکمیل شده به یک مکان افزوده خواهد شد و غربالگری و انبار کردن تامین کنندگان کارآمد‌‌تر خواهد بود.

ان.تی.پی با حمایت Mastercard Track احتمالا راه برقراری ارتباط کسب و کارها با یکدیگر را ساده‌تر خواهند کرد و صادرات را به ویژه برای شرکت‌های کوچک و متوسط تقویت می‌کند. همچنین دیدگاه دیگری وجود دارد  که Mastercard Track  راه را برای این کسب و کارها هموار می‌کند، زیرا آن‌ها به دنبال تامین کنندگان بزرگ در سراسر جهان هستند.

و همانطور که پلتفرم Mastercard Track گسترش می‌یابد، در حالی که سفارش خرید و اطلاعات صورت‌حساب را به یکدیگر متصل می‌کند، کمک می کند تا همه نوع پرداخت نیز انجام شود (مبتنی بر حساب، کارت یا انتقال بانکی).

در همین حال، Mastercard ارتباط خود را با شرکت fintech از سراسر جهان از طریق برنامه خود به نام Start Path ادامه می‌دهد، که پشتیبانی از استارت‌اپ‌های بعدی که دوباره به آینده تجارت باز می‌گردد را دنبال می‌کند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط