یکشنبه 14 آوریل 2019

مشاغل مرتبط با بلاک چین و استخدام در فیسبوک

اخبار

هرچند که تحرکات اخیر فیسبوک در حوزه مالی نشان از عزم این شرکت برای ایجاد یک رمز ارزمختص به خود است و در همین راستا هم تحقیقات وسیعی را در حوزه بلاک چین به انجام رسانده است اما بنا به ادعای یک کارشناس و آنالیزور دنیای کریپتو،فیسبوک تمایلی به ایجاد یک رمزارز جدید ندارد و تمام این تحرکات این شرکت حاکی از این است که فیسبوک قصد دارد با استفاده از پلتفرم خود و البته پیام رسان واتس اپ به بزرگترین بانک مرکزی دنیا تبدیل شود .به هرحال به نظر میرسد که همین حرکت فیسبوک در جهت کار بر روی بلاک چین در جهت حرکت به سوی تبدیل شدن به بزرگترین مرکز مالی دنیا باشد.

همچنان که در ابتدا توسط TNW گزارش داده شد، کمتر از ۲۲ شغل در بخش بلاک چین شرکت موجود نیست که از جمله آنها می توان مشاور تجاری پیشگام، تحلیل گر مالی و دانشمند داده را نام برد. نقش های موجود دیگر عمدتا در محور توسعه کسب و کار، مهندسی و مدیریت محصول و همچنین امنیت می باشند که یک تفحص گر تهدید و مهندس امنیتی برای کشف تهدید و واکنش به ان مورد نیاز است.

فیسبوک و شکار کارمندان مجرب
همانطور که می توان انتظار داشت، بسیاری از این نقش ها در جستجوی کارکنانی باتجربه در حوزه های خود با تخصص بلاک چین و تجربه در این زمینه از ملزومات است. تعدادی موقعیت شغلی در زمینه قانون گذاری نیز موجود است که با استقبال و علاقه زیادی مواجه شده است. فیسبوک در جستجوی یک مدیر حسابداری فنی و گزارشگر کمسیون بورس و اوراق بهادار است و تیم فیسبوک با تعیین حسابداری فنی و ملزومات گزارش کمسیون بورس و اوراق بهادار در این فناوری انقلابی، نقشی کلیدی ایفا می کند و از جمله این ابتکارات می توان زیرساخت و اتصال، بلاک چین، ماخوذات، اجازه نامه ها و محصولات جدید را نام برد.
کمی بیش از یک ماه پیش، نیویورک تایمز گزارش داد که فیسبوک همراه با تلگرام، سیگنالو دیگران در صدد بیرون دادن ارز های دیجیتال جدید در سال آینده هستند و این به معنی اجازه دادن به کاربران برای ارسال پول به مخاطبین در سیستم های پیام رسان خود می باشند. این گزارش افزود که فیسبوک بیش از پنجاه مهندس را برای کار بر روی پروژه تعیین کرده است.

در دسامبر سال گذشته میلادی گزارش شد که فیسبوک اقدام اولیه برای استخدام و توسعه یک تیم متمرکز بر بلاک چین را به عمل آورده است و موقعیت های شغلی در آن زمان عمدتا در حول و حوش مهندسی بودند. در آن زمان این شرکت گفت:
این تیم بلاک چینی یک استارت آپ درون فیس بوک است و دیدگاه آن این است که سبب کار کردن فناوری بلاک چین در مقیاس فیسبوک شود. این یک گروه کوچک، سریعا در حال رشد و دارای افراد با استعدادی است که مشتاق به تغییر جهان هستند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط