چهارشنبه 10 آوریل 2019

معرفی تعدادی از استارتاپ های حوزه سلامت

مقالات

استارتاپ ها شرکت های نوپایی هستند که به طور معمول توسط یک تا سه نفر پایه گذاری می شوند. این شرکتها محصول یا خدماتی را ارائه می دهند که در بازار عرضه نشده اند و یا اعتقاد دارند که محصول تولیدی و یا خدمات ارائه شده آنها با کیفیت و کمیت نازلتری ارائه می شوند. با ظهور اینترنت و فناوریهای نوین این بخش اقتصادی به سرعت رشد پیدا کرده و به خاطر سهولت انجام کارها توسط آنها در حوزه های مختلف و نوآوری ها و ابتکارات و خلاقیت موجود درذات استارتاپ ها، با اقبال عمومی مواجه شده اند.گستره کاری استارتاپ ها بسیار زیاد بوده که یکی از آنها در حوزه بهداشت و سلامت می باشد که موجب ساخته شده اپلیکیشن ها و دستگاههای زیادی در این حوزه شده است.به نظر می رسد که امسال هم استارتاپ‌ های زیادی در حوزه سلامتی روی کار خواهند آمد که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا می شویم

(Alma)
این استارتاپ ارائه دهنده خدمات بهداشت روانی است که اولین دفتر خود را در شهر نیویورک تأسیس کرد.
علت شهرت: در دنیای امروز ۶۰ میلیون نفر از بیماری‌های روانی رنج می‌برند. درمانگران متخصص این استارتاپ نیز در فضایی زیبا و دوستانه به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

(Arterys)
استارتاپ “آرتریز” ارائه دهنده نرم‌افزار تصویربرداری پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی است.
علت شهرت: شعار این استارتاپ این است که فناوری برای بشریت است.
این شرکت خدماتی در حوزه محسابات ابری، داده‌های بزرگ، پردازش تصویر و هوش مصنوعی برای مراقبت‌های سلامتی ارائه می‌دهد.

(Benchling)
این استارتاپیک ابزار مدیرت اطلاعات برای علوم زیستی، داروسازی و زیست شناسی است.
علت شهرت این استارتاپ : این استارتاپ پلتفرمی برای سرعت بخشیدن به تحقیقات حوزه فناوری‌های زیستی ارائه می‌دهد و همچنین به محققان اجازه می‌دهد نتایج آزمایشات خود را به اشتراک بگذارند.
استارتاپ “بنچلینگ” با بیش از ۱۰۰ هزار سازمان بزرگ از قبیل “سازمان غذا و دارو آمریکا”(FDA) همکاری می‌کند.

(Boulder Care)
استارتاپ “بولدر کر” به پشتیبانی از افرادی می‌پردازد که به اعتیاد به مواد مخدر غلبه می‌کنند. این کار از طریق یک اپلیکیشن صورت می‌گیرد.
علت شهرت:شرکت مذکور در حال ساخت یک سیستم مراقبتی تلفنی با همکاری پزشکان است تا به معتادان مشاوره تلفنی ارائه دهد.

(Calm)
“کام” یک اپلیکیشن تلفن همراه محبوب است که برای آرامش، خواب خوب و سلامت کلی ذهن طراحی شده است.
علت شهرت : کام از طریق کمک به کاربران برای کاهش اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی و بیماری‌های دیگر نقشی مثبت در جامعه ایفا می‌کند.
رئیس استارتاپ “کام” اظهار کرده که این برنامه با ۳۵ میلیون دانلود، در میان رقبای خود سرآمد است.
این برنامه همچنان در حال گسترش در سطح بین‌المللی است.

(Mirror)
استارتاپ “میرور” آینه‌ای تولید کرده است که به یک صفحه نمایش تبدیل می‌شود که کلاس‌های تناسب اندام را نمایش می‌دهد.
علت شهرت: آینه ساخت این شرکت با زاویه‌ی منحصر به فردی که دارد، طیف گسترده‌ای از کلاس‌های تناسب اندام را نمایش می‌دهد.
قیمت این محصول هزار و ۵۰۰ دلار است و با توجه به اشتیاق مصرف کنندگان امروزی برای تناسب اندام، می‌توان این محصول را پرطرفدار دانست.

(Prolon)
استارتاپ “پرولون” یک برنامه غذایی پنج روزه ارائه می‌دهد که مشابه روزه‌داری است.
این شرکت از مواد غذایی مفید در برنامه‌های غذایی خود استفاده می‌کند که بدن را محافظت می‌کنند. این در حالی است که بدن نیز این مواد را به عنوان غذا نمی‌شناسد. بنابراین حالت روزه‌داری در بدن شبیه‌سازی می‌شود.
علت شهرت: بنا بر ادعای شرکت پرولون کار آن‌ها یک برنامه تحقیقاتی است که در ابتدا برای بیماران مبتلا به سرطان طراحی شده بود و از آنجا که روزه‌داری متناوب فواید زیادی برای سلامتی دارد، می‌توان کار آن‌ها را مفید دانست.

(Trusted Health)
کمک به پرستاران برای یافتن کار. این استارتاپ شیوه استخدام به روش گذشته را منسوخ دانسته و پیدا کردن یک شغل را به روشی جدید ارائه می‌دهد.
علت شهرت: رشد این شرکت بسیار سریع است و در حوزه‌ای قدم گذاشته که نیازمند مواجهه با فناوری است.

(Virta Health)
ویرتا یک اپلیکیشن درمانی برای مبتلایان به دیابت تولید کرده است که به نظارت از این بیماری می‌پردازد و رژیم غذایی مناسبی را برای بیماران انتخاب می‌کند تا وابستگی آن‌ها به دارو کاهش یابد.
علت شهرت: مبتلایان به دیابت می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن تنها از طریق رژیم غذایی از خود مراقبت کنند. بدون نیاز به هیچ‌گونه دارو و یا عمل جراحی.
به ادعای آنها با توجه به اقدامات اخیر برای درمان دیابت که تنها به مصرف قرص و انسولین متکی بوده است، کارشان پیشرفت گسترده‌ای در این عرصه به حساب می‌آید.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط