دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

معرفی تعدادی از وب سایت های فریلنسری در زمینه ترجمه

مقالات

فریلنسر فردی کارآفرین است که در اصل به عنوان یک پیمانکار مستقل برای یک یا چند مشتری و براساس خواسته آنها کارمی کند و به طور خاص یک فریلنسر مترجم کسی است که یک متن را برای موسسات ترجمه، شرکت های چند ملیتی و حتی افراد حقیقی ترجمه می کند.

یک فریلنسر مسئول تمام جنبه های کسب و کار خود است – نه فقط کار روزمره ترجمه، بلکه بازاریابی ، حسابداری، قراردادهای مذاکره، حفظ روابط خوب با مشتریان و غیره. شکل صنعت و ظهور همه فن آوری های جدید به این معنی است که هیچ زمانی بهتر از امروز برای شروع به عنوان یک فریلنسر نیست. مؤسسات زیادی در سراسر جهان برای پیشبرد مقاصد کاری خود به صورت ارزانتر و با کیفیت تر از فریلنسرها در زمینه های گوناگون کمک می گیرند و در حال حاضردسترسی ارزان و سریع به اینترنت در اکثر نقاط دنیا به این معنی است که فریلنسرها با ابزارهای مناسب می توانند برای هر کسی، هر کجا و هر زمان کار کنند. وبسایتهای متعددی که در زمینه ارائه کارهای فریلنسری ایجاد شده اند به عنوان واسطه  کمک شایانی به فریلنسرها در جهت پیدا کردن مشتریان مورد نظر آنها کرده اند که مسایلی و مشکلاتی مثل جستجو برای یافتن مشتری و مدیریت و تعیین قیمت و … را برای آنها مرتفع نموده اند. در ادامه با تعدادی از شرکتها و سایتهایی که به طور خاص در زمینه مترجمی فریلنسری فعال هستند آشنا می شویم.

Translate.com

این سایت برای شرکت ها و افرادی که نیاز به ترجمه دارند، ترجمه انجام می دهد. وظایف شما در صورت همکاری با این سایت شامل ترجمه پست های وبلاگ، پست های رسانه های اجتماعی، تیکت های پشتیبانی و … است. شما می توانید هرجای دنیا که باشید به این شرکت ملحق شوید. پرداختهای مالی در این وبسایت  به فریلنسرها از طریق درگاه پرداخت بین المللی پی پال(PayPal) صورت می گیرد.

Unbabel

unbabelیکی از پایگاه های ارائه کار ترجمه است که برای مشتریان خود، محتوای آنلاین، پست های وبلاگ، خبرنامه ها و … را ترجمه می کند. به ازای هر ساعت کار کردن در سایت شما ۸ دلار دریافت می کنید. حتی اگر چند ثانیه در این سایت ترجمه کنید، باز هم دستمزد شما محفوظ است. پرداختها در این پایگاه به صورتنقدی و از طریق پی پال صورت می گیرد.

OneHourTranslation.com

در این وبسایت برای شروع به کار می بایست که در یک آزمون آنلاین شرکت کرده و پس از دریافت گواهینامه مربوطه، می توانید کار خود را شروع کنید. اگر در کشور های مختلف در حال سفر کردن هستید، این شرکت به شما این امکان را می دهد که با دریافت مستر کارت ترجمه، درآمد خود را هر جای دنیا که خواسته باشید، استفاده کنید. همچنین پرداخت از طریق پی پال، هم در این وبسایت انجام می گیرد.

Rev

کسب درآمد از ترجمه در این سایت با توجه به کلمات بازگردانی شده محاسبه می گردد. به ازای ترجمه هر کلمه از اسناد یا زیر نویس ها ۰٫۰۵ تا ۰٫۰۷ دلار دریافت خواهید کرد. در این وبسایت هم پرداختها با پی پال صورت می گیرد.

TextMaster

یک وب سایت حرفه ای ترجمه که به نوشتن مطالب وب سایت و اصلاح کردن مطالب شرکت ها می پردازد.این وبسایت  برای هر کلمه ۱۵ سنت پرداخت می کند و پس از آنکه میزان کارکرد به سقف  ۵۰ یورو رسید از طریق پی پال اقدام به واریز مبلغ انجام کار می کند.

TranslatorsTown

پس از ثبت نام دراین وب سایت،  این امکان را دارید که ترجمه هایی که به صورت آنلاین برای شما ارسال می شود را بپذیرید یا رد کنید

Thethras

اگر با تکنولوژی و گوشی های هوشمند رابطه خوبی دارید،این مورد بسیار مناسب شماست. این شرکت با توسعه دهندگان برنامه های موبایل همکاری می کند. به این صورت که برنامه های این شرکت ها را به زبان های مختلف ترجمه می کنند. هنگامی به این سایت وارد می شوید، اطلاعیه های مربوط به شغل های جدید را می بینید. با بررسی آنها می توانید یکی را انتخاب کنید.

Lionbridge

این شرکت قدیمی ادعای ۴۰ سال سابقه کار ترجمه دارد. این شرکت دارای ۲۵۰۰ زبان شناس از سراسر دنیاست که از پلت فرم نرم افزاری ترجمه این شرکت استفاده می کنند.

Acclaro

خدمات ترجمه را در بیش از ۶۰ زبان ارائه می دهد. فرصتی از تمام موقعیت های کاری در دنیا را به شما نشان می دهد و لیستی از فرصت های آزاد را برای شما در نظر می گیرد.

Aberdeen Languages Services Ltd

این شرکت خدمات ترجمه ارائه می دهد و دارای خدمات رقابتی و سریع مانند ساعات کاری ۲۴ ساعته است. همچنین دارای بخشی است که اسناد ترجمه شده را می گیرد و بروشورهای نهایی را تحویل می دهد. این شرکت در کانادا واقع است و یک گزینه خوب برای مترجمین محسوب می شود تا به کسب درآمد از ترجمه بپردازند.

CSC Translation

ترجمه با کیفیت از شاخصه های این شرکت است. برای بررسی صلاحیت وعضویت در این شرکت باید رزومه و مدارک خود را به ایمیل این شرکت ارسال کنید.

LanguageLine Solutions

این سایت خدمات ترجمه، ترجمه شفاهی و بومی سازی را ارائه می دهد. می توانید از طریق تلفن، ویدئو کال یا رو در رو ترجمه شفاهی را انجام دهید. همچنین برای کارکنان دو زبانه در خانه آموزش فراهم می کند.

Linguistic Systems Inc

این شرکت ۷۰۰۰ مترجم دارد و تخصص آن متون پزشکی، حقوقی و فناوری اطلاعات است. برای ثبت نام نیاز به مدرک کارشناسی و دو سال تجربه ترجمه، دسترسی به اینترنت و نرم افزارهای پایه دارید. فرم آنلاین شامل تست هایی برای تایید مهارت ترجمه است.

WordExpress

کسب درآمد از ترجمه فقط به زبان انگلیسی خلاصه نمی شود. این شرکت ترجمه به ۱۰۰ زبان مختلف را انجام می دهد. علاوه بر ساعات کاری ۲۴ ساعته در کالیفرنیا از مترجمین شفاهی حرفه ای برای کارهای مختلف مانند ترجمه متون حقیقی استفاده می کند. می توان با ارسال رزومه از طریق ایمیل شروع کرد.

Pacific Interpreters

بیستمین سایت کسب در آمد از ترجمه، برای علاقه مندان به سلامت، ایمنی جامعه، پروژه های تجاری و دولتی و کمک به افراد کم شنوا و ناشنوا است. ترجمه ها را به صورت تلفنی، ویدئویی و از طریق سایت انجام می شود. می توان از طریق سایت شرکت درخواست خود را بیان کرد.

Clickworker

کسب درآمد از ترجمه در این شرکت کمی متفاوت از بقیه شرکت هاست. این کمپانی رشته های مختلفی را پوشش می دهد و ترجمه ها به صورت انبوه سپاری توسط ۷۰۰۰۰۰ کارمند انجام می دهد. ترجمه تنها یکی از خدمات این شرکت است. برای دریافت کار باید در این شرکت ثبت نام کنید.

ProZ

این سایت مدعیست که کارگاه برتر در زمینه ترجمه است. می توانید به صورت رایگان در این شرکت ثبت نام کنید اما اگر مقداری هزینه کنید می توانید شانس خود را برای گرفتن کار افزایش دهید. می توانید کارهای موجود را بررسی کنید و در مورد هرکدام هزینه را پیشنهاد دهید. تمامی پرداختها با پی پال انجام می شود.

TRADUguide

می توانید در بین کارهای موجود در سایت بچرخید و مبلغ پیشنهادی را بیان کنید. این سایت مترجمین و مشتری ها را دورهم جمع می کند.

TranslationDirectory

برای کسانی که به فکر کسب درآمد از ترجمه هستند، این سایت بهترین است. این سایت مترجمین و مشتری ها را به هم متصل می کند و شامل شرکت های ترجمه و کارهای آزاد است.

*از آنجایی که بیشتر پرداخت های انجام کار در بیشتر این وبسایت ها از طریق درگاه های پرداخت بین المللی مثل پی پال و یا کارت های پرداخت بین المللی مشهور و معتبری مانند ویزا کارت و مستر کارت صورت می گیرد، شما می توانید با مراجعه به وبسایت arzi24.com از چگونگی برخورداری از این خدمات پرداخت بین المللی مطلع شوید.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط