یکشنبه 8 سپتامبر 2019

معرفی مپ کیت سرویس نقشه اختصاصی هوآوی

اخبار

شرکت هواوی قصد ارائه سرویس نقشه و مسیر یابی اختصاصی خود را دارد. طبق اظهار نظرها در مورد این پروژه سرویس فوق که مپ کیت Map Kit نامیده می شود بیشتر جهت استفاده توسعه دهندگان ایجاد خواهد شد.

 

اندکی پس از رونمایی از جایگزین بالقوهسیستم عامل اندرویدتوسط این شرکت، هواوی به نظر می رسد در حال کار بر روی گزینه جایگزین Google Maps است. به گفته  خبرگزاری دولتی چین “چاینا دیلی” ، سازنده تلفن چینی در حال توسعه سرویس نقشه و مسیر یابی خود به نام Map Kit است و قصد دارد در ماه  اکتبر از آن رونمایی کند.این برنامه ظاهراً برای استفاده توسعه دهندگان نرم افزار طراحی شده است تا برنامه هایی مبتنی بر قابلیت های نقشه برداری آن ایجاد شود و نه برای مصرف کنند گان. به این معنی که  توسعه دهندگانی که خدمات ناوبری ارائه می دهند می توانند از فناوری نقشه برداری برنامه ریزی شده هواوی به جای ساخت و ایجاد یک برنامه برای خود استفاده کنند.این برنامه به خدمات نقشه برداری محلی متصل خواهد شد و بیش از ۱۵۰ کشور و منطقه را  پوشش داده ر به ۴۰ زبان در دسترس خواهد بود.

هوواوی به‌صورت رسمی تائید کرد که درحال کار روی سرویس نقشه اختصاصی خود است تا با توجه به تحریم‌های آمریکا از مقدار وابستگی خود به سرویس‌های گوگل بکاهد. درحال حاضر این کمپانی چینی از به‌کارگیری فناوری‌های آمریکایی بدون مجوزهای ویژه محروم شده است و اینطور که به نظر می‌رسد، هنوز هم مجوز استفاده از گوگل مپدر تلفن‌هایش در خارج از مرزهای چین را ندارد. بنابراین سرویس نقشه اختصاصی هواوی با نام مپ‌کیت Map Kit را وارد این بازیکرده است. اما این سرویس نه برای استفاده‌ی مستقیم کاربر، بلکه به‌عنوان یک رابط برنامه‌نویسی (API) می‌تواند به‌وسیله‌ توسعه‌دهنده‌های دیگر برای ساخت نرم‌افزارهای ناوبری استفاده شود.مپ‌کیت می‌تواند اطلاعات را از ۱۵۹ کشور و منطقه سراسر جهان جمع‌آوری کند و باوجود تازه‌کار بودن هووای در این عرصه، ایستگاه‌های مخابراتی‌اش در بیش از ۱۶۰ کشور جهان می‌تواند بسیار برایش تسهیل‌کننده و سرعت‌بخش باشد.

ریچارد یو، ریاست «گروه کسب و کارهای مرتبط با مصرف‌کنندگان» این شرکت می‌گوید که مپ‌کیت می‌تواند ویژگی‌های پیشرفته‌ای شامل جابه‌جایی خودروها بین خطوط، مسیریابی واقعیت افزوده و خدماتی همچون اطلاعات زنده‌ی ترافیکی ارایه دهد. منابع مطلع می‌گویند که شرکت ارایه دهنده‌ اینترنت و نقشه‌ روسیYandexو هولدینگ آمریکائی Booking Holdings از اولین شرکای علاقه‌مند به سرویس نقشه‌ هوواوی هستند. به‌زودی اطلاعات بیشتری در این خصوص در ماه اکتبر ارائه خواهد شد.

*مسئله  تحریم هواوی در استفاده از سرویس گوگل مپ در نتیجه نگرانی های نمایندگان آمریکایی در مورد رابطه نزدیک هوآوی با دولت چین و ترس از اینکه تجهیزات این شرکت برای جاسوسی قابل استفاده است، به وجود آمده است.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط