چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸

نسل دوم گوگل اسیستنت، سریع تر و باهوش تر از قبل

اخبار

گوگل نسخه دوم نرم افزار Google Assistant خود را معرفی کرده است که نویدبخش قابلیت های جدید ، تغییرات اساسی در زیرساخت های طراحی و افزایش قابل توجه در سرعت است. این آخرین نسخه به این معنی است که این دستیار جدید می تواند خیلی سریعتر از گذشته به سوالات پرسیده شده پاسخ دهد. این سرویس ابتدا در تلفنهای پیکسل عرضه می شود ودر رویداد گوگل در شهر نیویورک این قابلیت را در پیکسل۴ معرفی کرد. قبلا در مورد این نسخه جدید گوگل اطلاعات کمی اشکار شده بود اما کاربران بی صبرانه منتظر دیدن عملکرد و قابلیت های جدید گوگل اسیستنت۲ بر روی پیکسل ۴ خود هستند.

 

شاید مهم‌ترین تغییر گوگل اسیستنت، کارکرد عمدتا آفلاین و بدون نیاز به اینترنت آن باشد. در‌حالی‌که در گذشته الگوریتم‌های گوگل اسیستنت به فضایی بالغ بر ۱۰۰ گیگابایت نیاز داشتند، اکنون فضای یادشده به تنها ۵۰۰ مگابایت کاهش یافته است. به‌لطف الگوریتم‌های مبتنی بر دستگاه، اکنون اسیستنت می‌تواند با سرعت و سهولت بیشتری به بسیاری از دستورها و فرامین روزمره پاسخ دهد.
گوگل اسیستنت ظاهر متفاوتی نیز دارد. مهندسان مانتین‌ویو به‌دنبال ایجاد حسی طبیعی‌تر حین استفاده از گوگل اسیستنت هستند؛ به‌عنوان مثال کاربران دیگر نیازی به گفتن مکرر عبارت «Hey Google» نخواهند داشت. گوگل برای مدت‌های طولانی در حال توسعه‌ قابلیت مکالمه‌ مداوم و پیوسته‌ اسیستنت است تا بدین ترتیب پس از فعال‌شدن دستیار دیجیتال، کاربران امکان مطرح‌کردن سوال‌های متوالی و متنوع بدون نیاز به فراخوانی مجدد را داشته باشند. در دموی گوگل، دستیار دیجیتال جدید این شرکت واکنش‌های سریع و طبیعی‌تری داشت؛ اما مشخص نیست که عملکرد آن در دنیای واقعی چگونه باشد.

گوگل می‌گوید که با دستیار جدید، بر مسأله‌ حریم خصوصی نیز تمرکز ویژه‌ای داشته است. حالا این شرکت با شرکای خود برای آوردن قابلیت‌های متنوع آن‌ها بر روی محصولات Nest به برنامه‌ Works with Assistanr همکاری می‌کند.
گوگل به‌ صورت گسترده ای بر روی موضوع حریم خصوصی در دستگاه‌های خود تمرکز دارد. آن‌ها اخیرا ابزارهای جدیدی را معرفی کرده‌اند که امکان حذف اطلاعات را با درخواست از گوگل اسیستنت در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

گوگل قول داده است که این قابلیت را به‌ تدریج به دستگاه‌های دیگر نیز اضافه کند. انتظار می‌رود که در کنار مدل‌های قدیمی‌تر پیکسل، گوشی‌های مبتنی بر اندروید ۱ نیز به گوگل اسیستنت جدید مجهز شوند. در نهایت پیش‌بینی می‌شود که نسخه‌ دوم اسیستنت به مجموعه‌ گسترده‌تر از دستگاه‌های اندرویدی راه یابد؛ اما مشخص نیست که دستگاه‌هایی با گوگل اسیستنت قدیمی‌تر از نسخه‌ جدید بهره ببرند یا نه.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط