جمعه 26 جولای 2019

نکاتی مهم در مورد سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

مقالات

آیا می خواهید در ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنید؟ اما قبل از انجام این کار، باید معیار های متعددی را در نظر بگیرید. اگر این کار را بدون تفکر انجام دهید، ممکن است که سرمایه گذاری شما با شکست همراه بوده و سرمایه خود را از دست بدهید.

دنیای کریپتو کارنسی ها بسیار گسترده است و این  موضوع فقط در بلاک چین و بیت کوین محدود نمی شود و برای سرمایه گذاری لازم است که حداقل اطلاعات راجع به رمز ارزها،بلاک چین،امنیت شبکه و همچنین اطلاعات مربوط به فناوریهای مربوطه را داشته باشید. نکته مهم این است که پس از ورود به عرصه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شما باید به طور مداوم تغییرات در فناوریهای مربوط به این بازار را رصد کنید چراکه  دنیای رمزارزها  و فناوریهای مربوطه با سرعت زیاد و هر روزه دچار تغییرات می گردند.به طور معمول که سرمایه گذاری های پر ریسک، سود خوبی به همراه دارد، اما در تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری باید از چند نکته مهم دوری کنید؛ مانند ثروتمند شدن یکشبه و رویاپردازی در باره آن،سرمایه گذاری به خاطر تبلیغات دروبسایت ها و انجمن های رمز ارز که اغلب بازخوردهای غیرمنطقی به همراه دارند،تصمیم گیری عجولانه به خاطر ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری و قرض گرفتن پول و سرمایه گذاری بیشتر از توان مالی.

البته این توصیه ها برای هرگونه سرمایه گذاری صادق است اما بیت کوین و دنیای ارز دیجیتال به شدت بر اساس حدس و گمان است، شاید حتی از این لحاظ در بین سایر دارایی های دیگر بی همتا است. در ادامه با نکات مهمی در مورد سرمایه گذاری بر روی بیت کوین که البته در مورد همه رمزارزها این نکات صادق خواهد بود آشنا می شویم.

ارزش کلی بازار ارز دیجیتال طی یک سال گذشته ۱۰۰۰ درصد افزایش یافته است، بنابراین فکر کردن درباره این که بیت کوین دیگر به قیمت ۵۰۰۰ دلار نخواهد رسید نامعقول است. به طور قطع روندهای نزولی شدید در این تجارت خواهد بود. قیمت بیت کوین می‌تواند در یک چشم به هم زدن از ۱۲ هزار دلار به ۶ هزار دلار کاهش یابد یا از ۲۵ هزار به ۵ هزار دلار سقوط کند.

حدود ۶ سال پیش در دسامبر ۲۰۱۳، قیمت بیت کوین به ۱۲۴۲ دلار رسید و سپس به آرامی تا ژانویه ۲۰۱۵ با افت ۸۷ درصدی به ۱۹۵ دلار کاهش یافت. حالا فرض کنید که این اتفاق مجددا رخ دهد. قیمت بیت کوین سریعا به ۵ هزار دلار سقوط می‌کند و سپس به تدریج طی یک سال به ۱۹۵۰ دلار کاهش یابد.

از ابتدای سال جاری میلادی، قیمت بیت کوین تقریبا دو برابر شده است اما باز هم کسانی هستند که با یک کاهش قیمت می‌گویند مرگ بیت کوین فرا رسیده است.

همه اختیار پولی که به سختی به دست آورده اند را دارند. نکته ای که در خصوص بیت کوین وجود دارد این است که همه چیز داوطلبانه است و اجباری برای سرمایه گذاری یا استفاده از آن وجود ندارد. از آنجایی که مردم بدون در نظر گرفتن شرایط بر روی بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند، بهترین کار این است تا از خطرات موجود باخبر شوند و بدانند که چگونه این خطرات را تا حد ممکن کاهش دهند.

  • متوسط هزینه دلاری (Dollar-cost averaging) را به عنوان یک استراتژی بسیار خوب یاد بگیرید: با مقادیر کم و در دوره های زمانی ثابت خرید کنید. بدین شکل می‌توانید خریدهایی با قیمت میانگین دارایی انجام دهید و از استرس های حاصل از مشخص کردن زمان نوسانات قیمت دوری کنید.
  • حتما نباید یک بیت کوین کامل بخرید. می‌توانید بخشی از یک بیت کوین را خریداری کنید. خرید خود را با حداقل مقدار یعنی ۱۰۰۰ ساتوشی شروع کنید.
  • درصد کمی از درآمد خالص خود را به سرمایه گذاری اختصاص دهید. از یک درصد درآمد خود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که مقروض نمی‌شوید یا بیشتر از توان مالی خود سرمایه گذاری نمی‌کنید.
  • اطلاعات کسب کنید. منابع درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال، رایگان و کاملا در دسترس می‌باشند.
  • به یاد داشته باشید که خرید بیت کوین، یک شبه پولدار شدن نیست. فناوری موجود در بیت کوین همان چیزی است که آن را ارزشمند می‌کند، نه نرخ معاملات در صرافی های ارز دیجیتال.صرافی ها ارتباطی با فناوری به وجود آورنده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ندارند.
  • از کسب و کارهای کلاهبردارانه نظیر استخراج ابری یا انجمن های سرمایه گذاری که از شما حداقل سرمایه گذاری و جذب سایرین را درخواست می‌کنند و کسب سود را تضمین می‌کنند دوری کنید. این مسائل در سرمایه گذاری جایی ندارند.
  • اگرچه بیت کوین و فناوری های بلاک چینجای رشد بسیار زیادی دارند و قصد دارند که مدت طولانی باقی بمانند، ارزش هیچ دارایی تا ابد افزایش نمی‌یابد. انتظارات واقعی در خصوص سرمایه گذاری خود داشته باشید.

*اگر در تصمیم خود مصمم هستید و تحقیقات لازم را انجام داده‌اید، از صرافی های معتبر و قانونی با سابقه خوب و اقدامات مناسب در خصوص محافظت از مشتریان استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط