دوشنبه 8 آوریل 2019

هزینه های سرمایه گذاری بلاک چین در اروپا و ایالات متحده

اخبار

طبق گزارشات منتشر شده هزینه های سرمایه گذاری در بلاک چین در اروپا طی سال جاری میلادی،حدود ۶۰۶ میلیون پوند خواهد بود. همچنین میزان هزینه های سرمایه گذاری در این حوزه در ایالات متحده تاسال ۲۰۲۵ به ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) مخارج فناوری”بلاک چین” در ایالات متحده به ۴۴.۵ درصد خواهد رسید و تا سال ۲۰۲۵، از ۳.۱ میلیارد دلار به ۴۱.۱ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.این در حالیست که سال ۲۰۱۸، هزینه‌های بلاک چین، ۱۱۰ درصد افزایش یافت و به ۱.۶ میلیارد دلار رسید.
اوایل ماه مارس امسال، شرکت اینترنشنال دیتا کورپوریشن گزارشی را منتشر ساخت و اعلام کرد که هزینه‌های بلاک چین، طی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ رشد فزاینده‌ای خواهد داشت به طوری که نرخ رشد مرکب سالانه آن در پنج سال، ۷۶ درصد خواهد بود و در سال ۲۰۲۰ به ۱۲.۴ میلیارد دلار صعود خواهد کرد.

از نظر پراکندگی جغرافیایی، ایالات‌متحده‌ شاهد بیش‌ترین هزینه‌های بلاک چین، ۱.۱ میلیارد دلار، خواهد بود و بعد از آن، غرب اروپا و چین قرار دارند که انتظار می‌رود به ترتیب ۶۷۴ و ۳۱۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند.
(NourielRoubini)، اقتصاددان و منتقد مشهور ارزهای دیجیتال،بلاک چین را از فهرست مهم‌ترین فناوری‌هایی از جمله هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، کلان داده و اینترنت اشیا که به انقلاب تولید یا فین‌تک (fintech) منجر خواهند شد، حذف کرد. در همین حال، مانیشا سینگ (Manisha Singh)، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور رشد اقتصادی، انرژی و محیط‌ زیست گفت که این سازمان در حال حاضر در مرحله‌ تحقیق به سر می‌برد و به دنبال درک بهتر فناوری بلاک چین است. وی گفت:
فناوری بلاک چین در حال تبدیل شدن به یک پدیده‌ جهانی است. بنابراین ضروری است که ما این فناوری فوق پیشرفته را بهتر درک کنیم زیرا در اقتصادمان به طور گسترده‌تری موردپذیرش قرار خواهد گرفت.
همچنین طبق داده های منتشر شده “سازمان جهانی هزینه بلاک چین”هزینه سرمایه گذاری اروپا در حوزه فناوری بلاک چین در سال جاری میلادی به رقم حودودی ۶۰۶ میلیون پوند خواهد رسید.

بر همین اساس غرب اروپا به تنهایی ۸۳ درصد از کل هزینه را پوشش خواهد داد و اروپای مرکزی وهزینه ها درشرق اروپا ۱۷ درصد خواهد بود. تا سال ۲۰۲۲ کل هزینه در اروپا با توجه به نرخ رشد مرکب سالانه ۷۳٫۲ درصد، به ۲٫۷۲ میلیارد پوند خواهد رسید.
Carla La Croce تحلیل گر ارشد در زمینه بینش های مشتری و از تحلیل گران IDC ابراز داشت که: از لحاظ فناوری، خدمات آی تی مانند مشاوره، برون سپاری، گسترش و پشتیبانی و آموزش و تعلیم حدودا سبب ۶۳درصد از این هزینه در اروپا در ۲۰۱۹ خواهد شد زیرا لازم است که بلاک چین ارتقا یابد و آمادگی تولید خود را ارائه دهد. کسب و کار ها نیز لازم است که یک چشم انداز دراز مدت استراتژیک از ابتکارات بلاک چینی جامع خود را تضمین کنند. علاقه به بلاک چین در میان صنایع زنجیره تامین در تعداد افزاینده ای از نمونه های کاربردی برای پیگیری محصولات مانند ریشه یابی و مدیریت کالا ها یا دارایی ها از غذا تا کالا های لوکس دیده شده است.

بلاک چین و سوییس
شورای فدرال از قبل، مشاوره در زمینه انطباق قانون فدرال برای توسعه بلاک چین را شروع کرده است. همچنان که این سازمان گزارش داد، هدف حل مشکلاتی است که برای برنامه های مبتنی بر فناوری دفتر کلمطرح است که در نهایت چارچوب قانون گذاری بهتری در سوئیس برای آنها فراهم شده است. همچنین مشخص شده که این شورا در جستجوی راه حل های قانونی است که تامین مالی تروریست و پول شویی را مسدود کند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط