دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷

هشدار شرکت Trezorدر مورد کیفهای پول ارز دیجیتال تقلبی در بازار

اخبار

با توزیع و پخش کیف پول ارز دیجیتال تقلبی شبیه به تولیدات کمپانیTrezor ،این شرکت به عنوان یکی از معتبرترین شرکتهای تولید کننده کیف پول در این حوزه ،با انتشار یک پست در این مورد به کاربران هشدار داد.

شرکت Trezor اخیرا به مشتریان خود در رابطه با روش‌ جدید سرقت رمزارز از کیف پول ارز دیجیتال هشدار داده است. این شرکت که به وسیله‌ی کیف‌پول‌های سخت‌افزاریTrezor One وTrezor Model T به شهرت رسیده است، با انتشاریک پست اعلام کرد که افراد کلاهبرداری در حال توزیع «یک نمونه‌ی تقلبی مشابه» از کیف‌پول‌هایTrezor One هستند و به دنبال سرقت داراییهای کاربران و سلب اعتماد از این شرکت می باشند.
Trezorاعلام نموده که تولید نمونه‌های مشابه از کیف‌پول‌هایاین شرکت توسط دیگر شرکت‌های قانونی و فروش آن‌ها تحت عناوین جداگانه امری عادیست، اما عرضه‌ی نسخه‌‌های تقلبی از کیف‌پولTrezorموضوعی بسیار نگران کننده می‌باشد.طبق اعلام کمپانیTrezor، این کیف پولهای جعلی با دقت زیادی شبیه نسخه‌ی واقعی ساخته شده‌اند که باعث شده تشخیص جعلی بودن آنها دشوار باشد. این کیف‌های سخت‌افزارهای جعلی یک تهدید علیه رمزارزهای کاربران و دیگر دارایی‌های دیجیتالی آن‌ها است. Trezorدر پست خود اظهار داشت:به طور قطع شما تمایل ندارید که داراییهای خود را به کسانی بسپارید که با فروش یک محصول تقلبی از انچه خریده اید ،شما را فریب داده اند.به همین دلیل ما توصیه می کنیم که از این دستگاههای جعلی استفاده نکنید و در صورت مشاهده به ما گزارش کنید.این همیاری شما به ما در مبارزه با کلاهبرداری کمک کرده تا دستگاههای اصلی را ارائه کنیم.
ملاک تشخیص چیست؟
به نظر می‌رسد که مهمترین راه تشخیص نسخه‌ی جعلی دستگاه‌هایTrezor One قیمت آنها باشد. به مانند دیگر محصولات تقلبی کیف پول ارز دیجیتال سطح بازار، اینگونه محصولات جعلی اغلب با قیمت‌های بسیار کمتری عرضه می‌شوند تا کاربران را برای خرید تشویق کنند؛ این مورد یک نکته‌ی قابل تامل است وTrezorامیدوار است که کاربران با دیدن آن بتوانند نسخه‌ی تقلبی را تشخیص دهند. یکی دیگر از روش‌های تشخیص نسخه‌های جعلی ، بررسی هولوگرام روی جعبه‌ی آن می‌باشد. شرکتTrezorیک در صفحه‌ی مربوط به فعال‌سازی کیف‌پول‌های سخت‌افزاری خود یک ویدئو منتشر کرده است که به واسطه‌ی آن کاربران بتوانند هولوگرام‌های اصلی را با آنچه در اختیار دارند مقایسه کنند. این کمپانی همچنین در رابطه با خرید کیف‌پول‌های سخت‌افزاری از بازار‌های آنلاین به کاربران خود هشدار داده و اعلام نموده که در صورت نیاز محصولات خود را از فروشندگان رسمی و وب‌سایتTrezorتهیه نمایند.
این شرکت در انتهای پست خود گفت:اگر در رابطه با اعتبار فروشنده و یا کانال فروش محصولات ما دچار تردید هستید،برای اطمینان خاطر از کانالهای رسمی خرید خود را انجام دهید.
***آخرین مورد در رابطه با کلاهبرداری‌های رمزارزی مربوط به توزیع رایگانارزدیجیتال بیت کوین در توییتر بود، که طی آن هکر‌ها کنترل حساب‌های کاربری معتبر و تایید شده را بدست می‌گرفتند و به مردم پیشنهاد توزیع توکن‌های رایگان می‌دادند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط