پنج‌شنبه 20 ژوئن 2019

همکاری وسترن یونیون با ویزا در جهت افزایش سرعت و شفافیت پرداخت های بین المللی

اخبار

وسترن یونیون و Visa یک چشم انداز مشترک برای انتقال پولی بین المللی دارند. این دو موسسه مالی در نظر دارند تا پرداخت های بین المللی و برون مرزی را از هر زمان دیگری قابل اعتماد تر و کارآمد تر کرده و سرعت انتقال پرداخت ها را افزایش دهند. انگیزه غالب این طرح، ارزش نهادن به مشتریان و کاهش هزینه ها بیان شده است.

بر اساس توافق نامه ‌ بین ویزا و وسترن یونیون، وسترن یونیون به طور مستقیم به شبکه ویزا نفوذ می‌کند و این باعث می‌شود تا  پلت‌فرم پرداخت‌های هوشمند در زمان واقعی و به سرعت، تراکنش‌ها را  برای کارت‌های اعتباری، ارائه شده توسط کاربران نهایی، مصرف کنندگان و صاحبان کسب و کارها انجام دهد. شرکت‌های بزرگ بسیاری در پی انتشار این خبر اعلام کردند که این قرارداد همکاری ویزا با وسترن یونیون به انجام پرداخت‌ها در زمان واقعی، پرداخت‌های برون مرزی در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه مختلف و با استفاده از ۱۳۰ نوع ارز کمک خواهد کرد.

این اطلاعیه، حرکت‌های اخیر هر شرکت را نشان می‌دهد که در سطح جهانی، به سوی پرداخت‌های بین المللی، روی آورده‌اند. در یک مصاحبه‌ای که اخیرا با “کارن وبستر” انجام شده است، به این موضوع اشاره شده است که ، مدیر عامل شرکت Western Union “هیکمت ارسک” گفته است، در کنار فروش غول‌های انتقال پول، از Speedpay (کسب و کار پرداخت صورتحساب متمرکز بر ایالات متحده) گرفته تا ACI ، وسترن یونیون پلتفرم خود را به صورت برون مرزی گسترش می‌دهد، با تمرکز خاص بر پرداخت جهانی P2P و B2C.

ویزا قبل از این همکاری، Earthport که یک شرکت پرداختی برون مرزی بود را راه اندازی کرد که این شرکت با بانک ها و ارائه دهندگان خدمات انتقال مالی کار می‌کند تا بتواند انتقال پول را بسیار سریع تر و با فرکانس بالا و حداقل هزینه انجام دهد.

در حقیقت همکاری ویزا و وسترن یونیون با هدف حذف کاغذ و پول نقد در تراکنش های مالی جهانی انجام شد.

در مصاحبه‌ای بیل شلی، مدیر بخش پرداختهای ویزا ، گفته است که وسترن یونیون در زمینه‌ پرداخت‌های پولی، یک پلت فرم پیشرو است. (سال گذشته، وسترن یونیون ۸۰۰ میلیون معاملات را برای مصرف کنندگان و همچنین برای کسب و کارهای مختلف انجام داده است.)وسترن یونیون پول به سراسر جهان انتقال می‌دهد و می‌تواند با استفاده از شبکه‌ بزرگ مالی خود  پول نقد را به پول دیجیتال و بالعکس تبدیل کند.

برای وسترن یونیون، این پیمان به این معنا است که می‌تواند برای مشتریان خود در زمان واقعی، انتقال پول از حسابی به حساب دیگر را در یک روش بسیار مقرون به صرفه ارائه دهد. پ همچنین برای صادرکنندگان به ویژه اقتصادهای نو ظهور که درآن درآمدهای نقدی، بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی کشور را تامین می‌کنند، نیز مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت.

بیل شلی گقته است که در این همکاری نیز به طور طبیعی نقاط اصطکاک نیز وجود دارد که ما به دنبال رفع آن هستیم. ما از پیچیدگی‌های کار آگاهی داریم که با همکاری یکدیگر آن‌ها را مدیریت و رفع خواهیم کرد.وی افزود وسترن یونیون با استفاده از سرعت انتقال ویزا به دنبال تسریع بخشیدن به پرداختهای بین المللی به خصوص با استفاده از تلفن های هوشمند می باشد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط