جمعه 24 می 2019

ورود ارز دیجیتال ملی به کسب‌ و کار های فضای مجازی

اخبار

شفیعی علویجه از ایجاد ارتباطاتی با بانک مرکزی در جهت عرضه ارز دیجیتال ملی به بازار خبر داده است. وی هدف از این کار را استفاده از این ارز در کسب و کارهای اینترنتی و در جهت نظارت مدیریت سیستم مالی فضای مجازی  عنوان کرده است.

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازیگفت:به‌زودی این ارز به بازار کسب و کارهای فضای مجازی می‌آید و استفاده حداکثری از ارزهای دیجیتال در کسب و کارهای فضای مجازی کاربران را از کلاه برداریهامصون می‌دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی کشوری است و مخصوص یک شهر یا استان نیست، اظهار کرد:کسب کارهایی که قصد ارائه خدمات تخصصی و فنی مخصوص را دارند باید تحت نظر کمیته‌های مختلف اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی فعالیت کنند و ارائه‌دهندگان تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در فضای مجازی از جمله کسانی هستند که باید تحت نظر کامل اتحادیه باشند.

علویجه افزود:

یکی دیگر از شروط نخست ثبت کسب و کارها در اتحادیه فضای مجازی نماد E (نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی) است. هدفمندسازی کسب و کارهای حوزه دیجیتال و فضای مجازی هدف اصلی تشکیل اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی است. راهنمایی، مشاوره و اشتغال‌زایی برای جوانان از جمله خدماتی است که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به دارندگان پروانه فعالیت ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای ثبت فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی در اتحادیه وجود ندارد، تصریح کرد:

کل روند عضویت فعالان اقتصادی فضای مجازی در اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی اینترنتی و تحت وب است.یکی دیگر از خدماتی که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به ثبت نام کنندگان ارائه می‌کند، معرفی آنها به سازمان توسعه تجارت الکترونیک برای دریافت نشان اعتماد الکترونیک خدمات آنلاین است. خرید یا اجاره درگاه‌های پرداخت الکترونیک بسیار سخت است، اما اتحادیه با معرفی کسب و کارها به بانک‌های معتبر این روند را برای فعالان اقتصادی نوع چهارم آسان و ساده کرده است.

دسته بندی فروش کالاهای آنلاین نیز یکی از ابتکارات اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی است که موجب شده فعالان این حوزه راحت‌تر کسب و کار خود را رونق دهند. تفاهم نامه‌ای میان اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی و بیمه تأمین اجتماعی منعقد شده است که فعالان حوزه فضای مجازی نیز بتوانند از خدمات و تسهیلات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

وی اظهار کرد:

ارتباطاتی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برقرار شده است تا بتوانیم ارز دیجیتال ملی را به بازار بیاوریم و از آن در کسب و کارهای فضای مجازی استفاده کنیم تا مدیریت سیستم مالی فضای مجازی تحت نظارت باشد و به‌زودی این ارز به بازار کسب و کارهای فضای مجازی می‌آید.

*در همین مصاحبه اعلام شد که کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی غیر ایرانی همچون تلگرام و اینستاگرام، فعالیت اقتصادی غیر رسمی محسوب می‌شود و این کسب و کارها تا پیش از راه اندازی سایت مخصوص قادر به عضویت در اتحادیه و برخورداری از خدمات و تسهیلات نیستند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط