پنج‌شنبه 1 آگوست 2019

پاکیزه ترین کشور های اروپا و اقیانوسیه برای گردشگران

مقالات

امروزه، برخی از کشور ها همواره به دلیل زیبایی و پاکیزگی در سطح بالایی از استاندارد های زندگی قرار دارند. این کشور ها علاوه بر داشتن منابع زیست محیطی فراوان تلاش های زیادی هم در راستای فرهنگ سازی در زمینه ایجاد محیط زیست پاکیزه به انجام رسانده اند و با کاهش انتشار کربن، حفاظت از جنگل ها، افزایش میزان منطقه سبز، کاهش استفاده از وسایل نقلیه موتوری شخصی با توسعه شبکه حمل و نقل عمومی با عنوان کشور های پاکیزه در جهان شناخته می شوند. در ادامه با چهار کشور پاکیزه دنیا در قاره های اروپا و اقیانوسیه که وب سایت معتبر”تریپ ادوایزر” در گزارشی که براساس یک نظرسنجی اینترنتی برای گردشگران منتشر کرده آشنا می شویم.

 

اروپا؛فنلاند

کشور «فنلاند» در سال‌های اخیر عملکرد خوبی در جذب گردشگر داشته و به مقصد گردشگران کشور‌های مختلف جهان، به ویژه کشور‌های آسیایی تبدیل شده است. مقصد اصلی گردشگران فنلاند شهر زیبای «هلسینکی» پایتخت این کشور است. منطقه‌ «لاپلند» در شمال فنلاند با هتل‌های اسکیمویی نیز در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری این کشور تبدیل شده‌اند. تابستان‌های فنلاند که بیش از ۸۰ درصد مساحت‌اش پوشیده از جنگل است، بسیار درخشنده و زمستان‌های آن بسیار تاریک است.

 

اروپا؛ بلغارستان
کشور بلغارستان به واسطه توسعه زیرساخت‏‌های صنعت گردشگری‌اش طی سال‌های اخیر به مقصد جدید گردشگری اروپا و به‌ویژه گردشگران درمانی تبدیل شده است. در این راستا مقامات صنعت گردشگری بلغارستان با ارائه بسته‏‌های گردشگری متنوع که در آن‌ها خدمات درمانی به‌ویژه دندانپزشکی با هزینه بسیار پایین در کلینیک‌های مجهز ارائه می‌شوند، سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب این کشور می‌کنند. همواره گردشگران یکی از دلایل گذراندن تعطیلات‌شان در بلغارستان را تمیز بودن شهر‌های این کشور عنوان کرده‌اند.

 

استرالیا
دولت استرالیا  در سالیان اخیرتلاش‌های فراوانی برای جذب توریست به این کشور انجام داده که از آن جمله می‌توان به برگزاری مسابقات موج‌سواری در سواحل پاک استرالیا اشاره کرد. دولت استرالیا همچنین با اجرای قوانین ویژ‌ه‌ای شهر‌های این کشور به‌ویژه شهر ملبورن را که در سال‌های اخیر به مقصد جدید گردشگران آسیایی تبدیل شده را به یکی از تمیزترین شهر‌های جهان تبدیل کرده است.

 

اقیانوسیه؛ نیوزلند
نیوزلند یکی از غنی‌ترین کشور‌های جهان از لحاظ داشتن جنگل و منابع طبیعی بکر است و طی سال‌های اخیر به دلیل ساخته شدن فیلم‌های مشهوری از جمله سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» در مناطق مختلف آن، صنعت گردشگری این کشور رشد چشمگیری داشته است. گردشگرانی که به شهر‌های مختلف نیوزلند به ویژه شهر زیبای «کریست چرچ» – قطب گردشگری نیوزلند- سفر کرده‌اند، همواره از این شهر به عنوان یکی از تمیزترین شهر‌های جهان نام می‌برند.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط