شنبه 25 می 2019

پایان کار اپلیکیشن دایرکت اینستاگرام؛ مشخص کردن سن و جنسیت کاربران توئیتر با بررسی پروفایل

اخبار

طبق اخبار غیر رسمی منتشر شده، اینستاگرام قصد دارد که به زودی فعالیت اپلیکیشن دایرکت را غیرفعال کند. اپلیکیشن دایرکت ابتدا در ۷دسامبر۲۰۱۷ منتشر شد و پس‌ازآن، اینستاگرام تلاش کرد تا از شباهت آن به اسنپ‌چت بکاهد. نسخه‌ آزمایشی اپلیکیشن اختصاصی دایرکت اینستاگرام در ابتدا برای کاربران برخی از کشورهای جهان ازجمله شیلی، ایتالیا، پرتغال، ترکیه و اروگوئه دردسترس قرار گرفت و پس‌ازآن، در سایر نواحی جهان نیز منتشر شد.

به نظر می رسد شبکه‌اجتماعی اینستاگرام قصد دارد در ماه آینده، پشتیبانی ازاپلیکیشن اختصاصی دایرکت را پایان دهد. البته با پایان کار اپلیکیشن یادشده، تمامی پیام‌هایی که در بخش دایرکت ارسال کرده‌اید، همچنان باقی می‌مانند و ازطریق اپلیکیشن اختصاصی اینستاگرام دردسترس خواهند بود.

این خبر را مت نوارا، یکی از مفسران صنعت رسانه‌های اجتماعی و تعدادی از کاربران ویژه‌‌ این شبکه‌ اجتماعی در فروشگاه گوگل پلی استور بیان کرده‌اند. درحال‌حاضر، کاربرانی که از این اپلیکیشن برای ارسال پیام‌های دایرکت استفاده می‌کنند، با این پیغام مواجه می‌شوند که این اپ به‌زودی به‌کار خود پایان خواهد داد.

 

مشخص کردن سن و جنسیت کاربران توئیتر

یک الگوریتم هوش مصنوعی با بررسی نمایه کاربران “توئیتر” می تواند سن و جنسیت آنها را معلوم کند.

ابزار یادشده که با هدف بررسی ویژگی‌های سنی و جنسیتی کاربران توئیتر و توسط محققان دانشگاه‌های استنفورد، آکسفورد، میشیگان و ماساچوست طراحی شده، با بررسی نام کاربری که فرد برای خود انتخاب کرده، زندگی نامه‌ای که برای خود نوشته و نیز عکس نمایه و اسم انتخاب شده می‌تواند وظایف محوله را انجام دهد.
این ابزار که با سی ودو زبان زنده دنیا سازگاری دارد راه را برای انجام بسیاری از تحقیقات علمی در توئیتر و نیز برای ارسال پرسش نامه‌های هدفمند هموار خواهد کرد.
ابزار هوش مصنوعی مذکور بر روی چهار میلیون حساب کاربری توئیتر که به ۳۲ زبان زنده دنیا مطالبی را منتشر می‌کردند، آزمایش شده و ترکیب اطلاعات به دست آمده از این طریق با اطلاعات تقریبی مربوط به موقعیت مکانی افراد و داده‌های به دست آمده از سرشماری باعث شناسایی دقیق‌تر کاربران مذکور که در ۱۱۰۱ نقطه مختلف در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، شده است.این ابزار هوش مصنوعی زمینه را برای درک دقیق‌تر و جامع‌تر دیدگاه‌های مختلف افراد در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و غیره نیز هموار می‌کند و می‌توان دریافت که افراد بر مبنای موقعیت جغرافیایی، جنسیت، سن و غیره چه تفاوت دیدگاه‌هایی با یکدیگر دارند.

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط