سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

پرداخت با بیت کوین در بزرگ ترین شرکت مسافرتی بریتانیا (Corporate Traveler)

اخبار

شرکت مسافرتی Corporate Traveler بریتانیا اعلام کرده است که پرداخت ها به وسیله بیت کوین را مورد پذیرش قرار می دهد. این موضوع به لطف مشارکت با سرویس پرداخت BitPay امکان پذیر شده است.

اندی هگلی (Andy Hegley)، مدیر کل آژانس مسافرتی بریتانیا گفت:تقاضاهای بسیار زیادی را در خصوص افزودن گزینه‌ پرداخت با بیت کوین برای رزرو مسافرت کاری توسط مشاوران مسافرتی خود، از سوی مشتریان دریافت کردیم. ما درگاه پرداخت BitPayرا برای مدیریت پردازش معاملات خود انتخاب کردیم،چراکه این درگاه، کار را آسان می‌سازد و کل فرایند دریافت بیت کوین و یا بیت کوین کش(BTC)از مشتری و سپرده‌گذاری پول نقد در حساب‌ها را مدیریت می‌کند.

بنا بر بیانه‌ مطبوعاتی منتشرشده، آژانس مسافرتی مذکور، نسبت به نوسان قیمت بی‌تفاوت است زیرا بیت کوین‌ها مستقیماً به پوند انگلیس تبدیل خواهند شد. گفته می‌شود که بیت پی، برای تبدیل این سرمایه‌ها، تنها یک درصد کمیسیون دریافت می‌کند و به ادعای این آژانس مسافرتی این مقدار، از پردازش کارت اعتباری ارزان‌تر است.

دیگر شرکت‌ها و سازمان‌های صنایع گردشگری و مسافرتی، با توجه به تقاضاهایی که از سوی مشتریان دریافت کردند، پذیرش بیت کوین را شروع کرده‌اند. در ماه مارس ۲۰۱۸، انجمن ملی گردشگری آلمان اعلام کرد که برای ارائه‌ خدمات خود، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال محبوب را می‌پذیرد. در ماه آگوست همان سال هم، دولت ایالت کوئینزلند استرالیا، با هدف رونق بخشیدن به صنعت توریست در کوئینزلند مرکزی، با ارائه‌ پیشنهادهای مسافرتی با قابلیت پرداخت با ارزهای دیجیتال، به پلتفرم پرداخت ارزهای دیجیتال ترول‌بیت (TravelbyBit) کمک هزینه اهدا کرد.

BitPay، به نوبه‌ خود، سال گذشته، بیش از یک میلیارد دلار تراکنش ثبت کرد. در ماه ژانویه امسال، این شرکت، رکورد جدیدی را در درآمد حاصل از کارمزد تراکنش‌ها به ثبت رساند و خدمات خودش را به مشتریان بزرگی مانند شرکت دیش نتورک (Dish Networks)، هکروان (HackerOne) و ایالت اوهایو آمریکا گسترش داد.

در روز سی ام ژانویه سال جاری میلادی، بیت پی، با بنیاد ویکی مدیا (Wikimedia) _سازمان غیر انتفاعی اداره‌کننده‌ ویکی پدیا_ همکاری کرد و در نتیجه‌ این همکاری، توانست تعداد ارزهای دیجیتال قابل قبول برای اهدا را افزایش دهد.

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط