جمعه 24 ژانویه 2020

پیش بینی استخراج سه میلیارد دلار بیت کوین در۲۰۲۰

اخبار

استخراج بیت کوین توسط رایانه های تخصصی انجام می شود. نقش معدنچیان امنیت شبکه و پردازش هر معامله بیت کوین است. ماینرها بیت کوین را با انجام یک محاسبه استخراج می کنند که انجام این محاسبات به آنها امکان می دهد بلوکهای جدیدی را در شبکه بلاک چین بیت کوین ایجاد کرده ومعاملات را به هم متصل کنند. با به سرانجام رساندن این مراحل محاسباتی و ایجاد بلاک های جدید، ماینرها از بلاک  تازه ایجاد شده، هزینه تراکنش را به صورت bitcoin و یا اجزا آن (ساتوشی) پاداش می گیرند.

 

به نظر می رسد که استخراج bitcoin در سال ۲۰۲۰ سرعت چشمگیری بگیرد و ماینرها با احتساب قیمت کنونی bitcoin، معادل سه میلیارد دلار بیت کوین استخراج کنند.استخراج بیت کوین در سال های اخیر با سرعت ثابتی رشد کرده است و با علاقه مند شدن افراد بیشتر به این حوزه، سختی ماینینگ نیز بیشتر می‌شود. در این میان، دو هاوینگ قبلی نیز باعث افزایش قیمت bitcoin شدند، زیرا عرضه کاهش و تقاضا افزایش یافته است.

نوسان قیمت معروف bitcoin برای تمام حاضرین در بازار هم تشویق کننده و هم آزار دهنده است. عبور از نوسان های قیمت مخصوصا برای استخراج کنندگان bitcoin شرایط دشواری را رقم زده است، به این دلیل که بر میزان درآمد آنها تاثیرگذار است. نوسان قیمت شدید bitcoin در سال ۲۰۱۸ منجر به این شد که بسیاری از ماینرها، دستگاه های ماینینگ خود را خاموش کرده و این صنعت را ترک کنند، زیرا هزینه تولید بیت کوین جدید از میزان سود آن پیشی گرفته بود.

هرچند گزارش های اخیر نشان می‌دهند که ماینرهای bitcoin در استراحت به سر می‌بردند. طبق گزارش نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست (South China Morning Post)، نزدک اسم تولیدکننده تجهیزات ماینینگ bitcoin کانان (Canaan) را در کنار بازارسازها و ارائه دهندگان نقدینگی دارایی های دیجیتال هنگ کنگی فهرست کرده است. همکاری کانان با این شرکت های هنک کنگی به منظور ارائه روش ها و محصولات مدیریت ریسک برای مشتریان است تا از آنها در مقابل نوسانات قیمت بیت کوین محافظت کند.

برنامه استراتژیک اینترهش (Interhash) از جانب کانان، ابزارهای مالی شخصی سازی شده را ارائه خواهد داد. این ابزارها به مشتریان کمک خواهد کرد تا ضررها را کاهش و سود دریافتی را براساس موجودی افزایش دهند. این جایگزین های پوشش ریسک در کسب و کار ماینینگ bitcoin بسیار مهم و حیاتی است. طبق گفته های کوین شائو (Kevin Shao) مدیر بخش بلاک چین کانان، هیچ ابزار پوشش ریسکی وجود ندارد که مطابق با هزینه های و چرخه تولید ماینرها باشد.

متخصصان پیش بینی کرده اند که سال ۲۰۲۰، سال بسیار موفقی برای صنعت ماینینگ بیت کوین خواهد بود GSR. پیش بینی کرده است که امسال تقریبا ۳ میلیارد دلار bitcoin (با احتساب قیمت کنونی) استخراج خواهد شد. این پیش بینی با این فرض انجام شده است که بلاک چین بیت کوین تقریبا ۱۸۰۰ کوین در روز تولید کند. اما این اعداد پس از هاوینگ ماه می ۲۰۲۰ ممکن است تغییر کنند، زیرا تولید bitcoin ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.

اقدامات و فعالیت های جدیدی در حوزه ماینینگ bitcoin در کشورهای مختلف نظیر روسیه، کانادا و آمریکا ایجاد خواهد شد که یکه تازی چین را کاهش می‌دهد و اکوسیستم ماینینگ بیت کوین را به معنای واقعی غیرمتمرکز می‌کند.محصولات مالی نظیر محصولات آتی هش ریت به ماینرهای bitcoin کمک خواهد کرد تا خود را در مقابل نوسان هش ریت bitcoin محافظت کنند. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش کلی اعتماد به ماینینگ بیت کوین و جذب افراد جدید به منظور ارائه توان محاسباتی بیشتر شود.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط