شنبه 29 دسامبر 2018

پیش بینی تاخیر پرواز هواپیما با Google Assistant

اخبار

پیش بینی تاخیر پرواز هواپیماها به شرط جستجوی دستی شما در گوگل امکان پذیر می باشد .اما بزودی توسط Google Assistant شما قادر خواهید بود که زودتر و حتی قبل از اینکه چمدان خود را ببندید از تاخیر پروازها مطلع شوید و به این صورت از اتلاف وقت و سردرگمی و کلافگی رهایی پیدا کنید.

دستیار هوشمند گوگل(Google Assistant) علاوه بر پیش‌بینی تاخیر پروازها، هشدارهای پیشگیرانه را طی چند هفته آینده فعال می‌کند. اگر سفر پس از تعطیلات شما به احتمال زیاد با تاخیر همراه شود، دستیار هوشمند گوگل هم به شما خبر می‌دهد و هم دلیل آن را به شما خواهد گفت.

به این ترتیب مسافران قبل از آنکه دیر شود، خواهند دانست که با وقت اضافه خود چه کنند تا در فرودگاه تلف نشود. بردن یک کتاب اضافی و یا دیدن یکی دو قسمت از سریال‌های تلویزیونی برای گذراندن اوقات، جذاب است.

این ویژگی جدید، به ظاهر ساده ، اما مسلما بسیار مهم است. این سرویس خیلی شبیه هشدارهایی است که شما در هنگام دریافت قبض یا نزدیک شدن موعد قرار ملاقات دریافت می‌کنید. بنابراین اطلاع زودهنگام از تاخیر در زمان پرواز، به گرفتن تصمیمات آگاهانه و مهم کمک می‌کند.

این سرویس همچنین برای گوگل(به‌خصوص در اندروید) در میان رقبا که یکپارچگی دقیق و لازم بین هوش مصنوعی، جستجو و برنامه‌های تلفن همراه را برقرار نکرده‌اند، یک برگ برنده محسوب می‌شود.

 

گوگل پیام رسان الو را کنار می گذارد

همچنین خبر جالب و عجیب دیگری در مورد شرکت گوگل منشر شد مبنی بر اینکه این شرکت قصد کنار گذاشتن اپلیکیشن پیام‌رسان الو  خود را دارد.

این پیام رسان یکی از بهترین  اپلیکیشن‌هایی است که توسط گوگل در اختیار کاربران قرار گرفت و توانست نظر مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند.
الو در نیمه سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد و کاربران مانند بسیاری از پیام‌رسان‌ها با استفاده از شماره تلفن وارد این برنامه می‌شوند. هیچ‌گاه حالت دسکتاپ این برنامه ارائه نشد.

با وجود اینکه زمان زیادی از عرضه این پیام‌رسان نمی‌گذرد ولی نقص‌های زیادی هم داشت و استفاده از آن نیز با محدودیت‌هایی روبرو بود و به همین خاطر گوگل به واسطه این برنامه، اعتبار چندانی کسب نکرد و در واقع به عنوان یک پروژه ناموفق برای این شرکت ثبت شد.
گوگل به تازگی اعلام کرده که در اوایل سال جاری میلادی، کار خود را در این زمینه متوقف کرده است و قصد دارد که در ماه مارس سال ۲۰۱۹، این برنامه را برای همیشه کنار بگذارد.

گوگل در یک مطلب وبلاگی اعلام کرد: «قرار بر این است که الو تا مارس ۲۰۱۹ به کار خود ادامه دهد و بعد از آن، کاربران می‌توانند تاریخچه تمام گفت‌وگوهای خود را از این اپلیکیشن خارج کنند. شرکت گوگل، مطالب زیادی از طریق عرضه این پیام‌رسان آموخت. یکی از این مطالب این بود که وقتی شما قابلیت‌های یادگیری ماشینی مانند دستیار گوگل(Google Assistant)را با پیام‌رسانی ترکیب می‌کنید، چه مواردی پیش خواهد آمد.»

در ادامه این پست آمده بود: «گوگل در نظر داشت که هر دستگاه اندروید دارای یک تجربه پیام‌رسانی پیش‌فرض و عالی باشد.»
اما اصل موضوع این است که این تجربه در اندروید تا حدود زیادی از iosعقب‌تر است. در سرویس آی.مسیج اپل، تجربه پیام‌رسانی، تماس تصویری و ویدیویی رایگان بین کاربران آیفون و آی‌پد فراهم شده است.
با توجه به این تصمیم گوگل قصد دارد که تمرکز خود را به جای الو روی RCS یا سرویس‌های ارتباطی غنی بگذارد که یک استاندارد پیامکی است که امکان ارتباطات شبیه آی.مسیج را برای کاربران اندرویدی فراهم می‌کند.

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط