چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷

پیش بینی قیمت اتریوم در چند سال آینده

مقالات

اتر یک ارزدیجیتالی است که برای اجرای قراردادهای هوشمند در شبکه مخصوص به خود ایجاد شده است. مانند بیت کوین،این ارزدیجیتال توسط هیچ یک از بانک ها یا دولت ها کنترل نشده و یا صادر نمی شوند، بلکه یک شبکه باز(Open Source) است که توسط کاربران آن مدیریت می شود.اتریوم به عنوان دومین رمز ارز و به اصطلاح “ملکه” ارزهای دیجیتال دنیا به قدری نوسان قیمتی داشته که اظهار نظر درباره آینده این ارز دیجیتال تقریبا محال به نظر می رسد.با این حال صاحبنظران . متخصصین حوزه رمزارزها همه نوع پیش بینی های واقع گرا و خیال پردازانه را مطرح می کنند که البته این پیش بینی ها تا زمان تحقق ، قابل اعتماد به نظر نمی رسند.در ادامه پیش بینی های تعدادی از این افراد را در مورد آینده اتریوم با هم مرور می کنیم.

Bobby Ullery
بابی اولریمدیر فنی شرکتWaysayمطمئن است که اتریوم و بیت کوین تا انتهای ۲۰۲۰ حجم شگفت انگیزی از بازاریعنی۴.۵ تریلیون دلار را سهیم خواهند شد. این در حالیست که فعلا هیچ شرکتی در جهان نمی تواند به حجم بازار حتی بیش از یک تریلیون دلار مباهات کند. در کنار اینکه، هزینه تمام موجودی طلای جهان حدود ۷ تریلیون دلار می باشد.
اولریمی گوید که محاسبه قیمت اتریوم به دلیل موجودی نامعلوم اتریوم در آینده بسیار سخت می باشد. اما اگر با توجه به اعداد موجود و گردش ۱۰۰ میلیونی حال حاضر اتریوم محاسباتی را انجام دهیم، قیمت اتریوم حدود ۱۱۳۵۷ دلار برای هر کوین درمی آید که یعنی حدود ۴۰۰۰ درصد رشد به نسبت حال.

Roger Ver
راجر وربنیان گذارBitcoin.com باور دارد که اتریوم پتانسیل کافی برای عملکرد بهتر ازبیت کوین را در دو سال آینده دارد. این یعنی که اتریوم ممکن است بر آستانه ۱۰۰۰ دلار فایق آید و موقعیت خود را در ارتباط با تعداد توکن های در حال گردش حفظ کند.بیت کوین کش هم احتمالا در ابتدای ۲۰۲۰ همین را انجام دهد.
البته”اولاف کارسون وی” مدیر عاملPolychain Capital ، همین مطلب را در ۲۰۱۸ ابراز کرد و مطمئن بود که اتریوم در سال بعدی از لحاظ حجم بازار از بیت کوین پیشی می گیرد که چنین چیزی به واقعیت نپیوست.

Nigel Green
نیگل گرین مدیر عاملdeVere Group و یک متخصص مشهور ارز های دیجیتال می باشد، وی پیش بینی کرده بود که اتریوم تا انتهای ۲۰۱۸ به قیمت ۲۵۰۰ دلار می رسد و در ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ حتی به قله های بلندتری خواهد رسید. سال گذشته پیش بینی او تحقق پیدا نکرد اما بحث ها و دلایلی که ارائه داده هنوز هم متقاعد کننده هستند. او بر این باور است که رشداتریوم توسط سه عامل آغاز خواهد شد:
 ماهیت غیر متمرکزاتریوم برای توسعه دهندگان شدیدا با ارزش است و به طور گسترده در محاسبات ابری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 استفاده روز افزون از قرارداد های هوشمند
 اتریوم یکی از کوین های اصلی است که در ترید مورد استفاده قرار می گیرد و حجم روزانه آن بسیار عظیم می باشد و نزدیک است که از بیت کوین سبقت بگیرد.

Marouane Garcon
Marouane Garcon مدیر عامل Amulet پیش بینی می کند که اتریوم به آسانی بتواند به ۱۰۰۰ دلار برسد. این پیش بینی با توجه به انتشار آپدیت کسپر بسیار قابل اعتماد به نظر می رسد. تنها چیزی که می تواند سرعت اتریوم را برای رسیدن به این مهم کم کند، پیچیدگی های احتمالی برای پیاده سازیcasperمی باشد.

Alexis Ohanian
الکسیس اوهانیان یکی از بنیان گذاران پلتفرم ردیت می باشد، ابراز داشته که اگرچه بلاک چین اتریوم خالی از اشکال نیست اما هنوز هم یک فناوری عالی با پتانسیل عظیم است. بنابراین می تواند تا انتهای سال۲۰۱۹ به ۱۵۰۰ دلار برسد.

Steven Nerayoff
استیون نرایف مدیر عامل و بنیان گذار Alchemist می باشد، اعتقاد دارد که قیمت اتریوم تا انتهای سال جاری میلادی باید دو برابر یا سه برابر شود. میلیاردها دلار در این فضا سرمایه گذاری شده و بنابراین امسال ده برابر سال قبل پروژه های بیشتری پیاده سازی و اعمال خواهد شد.
 MatiasDortaکه بنیان گذار ICO Informer است، قیمت ۲۰۰۰ دلار را تا ۲۰۲۰ پیش بینی کرده است.
 Brandon Quittemکه تحلیل گر کریپتو است، ۵۰۰۰ دلار یا ده برابر قیمت فعلی را پیش بینی کرده است.
 Brian Schuster که رئیس Founder Solutions است، ۱۰۰۰۰۰ دلار را در سال های آینده برای هر کوین اتریوم پیش بینی کرده است.
 Joseph Raczynskiکه بنیان گذار Joe Technologist.com می باشد، ۱۰۰۰ دلار را در ۲۰۱۹ پیش بینی کرده است.
*کارشناسان حوزه کریپتو کارنسیمعتقدند که پتانسیل اتریوم دست کم گرفته شده است. به عقیده آنها در آینده، اتریوم در هزاران پلتفرم معرفی خواهد شد و همین موضوع باعث ورود میلیاردها میلیارد دلار پول به این صنعت خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط