شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

چند دلیل احتمالی برای افزایش ناگهانی قیمت ارزهای دیجیتال

مقالات

تمامی دلایلی که موجود است صرفا احتمال است و خبر قطعی در رابطه با این افزایش ناگهانی ارزهای دیجیتال موجود نیست که از جمله آنها می توان به حرکت طبیعی بازار، ورود نهنگ ها، دستکاری قیمت توسط صرافی ها، ورود سرمایه گذاران سازمانی و… را نام برد.

روند طبیعی بازار
گاهی اوقات برای افزایش قیمت ارزهای دیجیتال نباید دنبال دلیل خاصی باشیم. به این معنی که هر افزایش قیمتی صرفا در پی اتفاق خاصی نیست. بعضی اوقات ممکن است استقبال مردم، افزایش تقاضا و یا حرکت مردم طبق تحلیل های تکنیکال باعث افزایش قیمت شود. به هر حال هر چه زمان می گذرد بیت کوین شناخته تر می شود و مردم به سمت آن بیشتر روی می آورند. همینطور که طبق حرکت بازار افزایش قیمت شکل گرفت، ممکن است کاهش قیمتی نیز به همین شکل داشته باشد اما نکته قابل توجه در این شرایط عدم تصمیم گیری احساسی است که اغلب موجب ضرر کاربران و سرمایه گذاران می شود.

ورود نهنگ ها
نهنگ ها در هر بازاری می توانند آن بازار و روند آن را دستخوش تغییر قرار دهند که برای این افزایش قیمت نیز می توان احتمال ورود نهنگ ها را نیز در نظر گرفت. نهنگ ها با حجم معاملات بالا و بازی هایی که با بازار می کنند، می توانند باعث افزایش و یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی شوند. همینطور متعاقبا می توانند با سفارشات سنگینی که قرار می دهند باعث کاهش قیمت ها شوند.

صرافی های متقلب
بعضی ار صرافی ها ها برای افزایش سود خود از کاربران، دست به تغییر قیمت های خود می زنند به طوری که ممکن است قیمت ساختگی ایجاد کنند و به کاربران جهت بدهند. در رابطه با این افزایش قیمت صرافی کوین بیس و کراکن زیر ذره بین هستند و بیشتر شک ها به این صرافی ها است اما باز هم نمی توان به طور قطع دلیل این افزایش قیمت را این دو صرافی دانست.

سرمایه گذاران سازمانی
در پاره ای از مواقع برخی سازمان ها با ورود مبالغ بسیار زیاد به بازار ارزهای دیجیتال باعث افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می شوند که این امر با گذر زمان ممکن است بیشتر اتفاق بیفتد. با شناخته شدن بیشتر ارزهای دیجیتال بسیاری از سازمان ها آینده این صنعت را روشن می بینند بنابراین مبالغ زیادی را برای سرمایه گذاری به این حوزه وارد می کنند که همین امر موجب افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می شود.

*گاهی اوقات یک اتفاق خاصی می افتد که موجب افزایش قیمت ها و یا کاهش آن ها می شود، اما گاهی اوقات هم هیچ اتفاق خاصی نمی افتد و برخی از رسانه ها و کاربران برای کسب سود و ادامه ی روند حاکم، دلایل دلخواه خود را بیان می کنند. در زمانی که دلیل خاصی برای افزایش قیمت ها موجود نباشد می تواند دلیل آن یکی از موارد مذکور باشد.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط