پنج‌شنبه 18 جولای 2019

چند پیشنهاد برای پیدا کردن بلیط های ارزان هواپیما

مقالات

هزینه بلیط هواپیما یکی از بزرگ ترین چالش های سفر و به طور خاص سفر های خارجی است و چه بسیار افرادی که به خاطر بالا بودن هزینه های تهیه بلیط سفر با هواپیما به سایر نقاط دنیا را در برنامه های مسافرتی خود قرار نمی دهند. پیدا کردن یک پرواز ارزان قیمت به اندازه انتخاب مقصد و یا تور گردشگری مناسب و محل اسکان متناسب با هزینه ها بسیار مهم است. در حالت کلی شرکت های هواپیمایی بلیط های خود را با هزینه بالایی به فروش می رسانند و انگیزه ای نیز برای کاهش قیمت آن ندارند و خرید بلیط ارزان مشکل به نظر می رسد اما غیر ممکن نیست. گاهی اوقات شرکت های هواپیمایی به دلیل رقابت با یکدیگر قیمت های خود را کاهش داده و حتی ممکن است که قیمت ها را به اشتباه ارزان تر منتشر می کنند. از این رو اگر کمی پیگیر باشید، می توانید بلیط های خود را با قیمت مناسب تهیه نموده و هزینه سفر خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. در ادامه با نکات مهمی که در پیدا کردن یک پرواز ارزان به شما کمک می کند آشنا می شویم.

 

انتخاب زمان مناسب سفر

قیمت بلیط هواپیما براساس تاریخ و زمان متغیر می باشد. یعنی اینکه در تعطیلات آخر هفته، سال نو و زمان هایی که افراد بیشتری سفر می کنند،(مثل ماه اوت) بلیط ها معمولا گران تر است. از این رو سعی کنید در زمانبندی سفر خود انعطاف بیشتری داشته باشید. با توجه به اینکه اغلب مردم اواخر هفته را برای سفر انتخاب می کنند، شما بهتر است در اواسط هفته به سفر بروید. در این صورت می توانید بلیط ها را با قیمت مناسب تری تهیه نمایید یا می توانید بلافاصله بعد از تعطیلات رسمی مانند شب سال نو یا جشن ها و اعیاد دیگر سفر کنید. در این زمان ها تعداد مسافران کمتر است، شرکت ها نیز بلیط های خود را با قیمت پایین تری ارائه می دهند.

 

انتخاب مسیر مناسب

شما برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود دو انتخاب دارید. مورد اول انتخاب یک مسیر مستقیم برای رسیدن به مقصد است که برای طی آن باید هزینه گرانی را بابت تهیه بلیط بپردازید. راه حل دوم ،بررسی مسیرهای رسیدن به مقصد موردنظر است که در این صورت می توانید مسیری را انتخاب کنید که برایتان ارزان تر در می آید. برای انجام این کار می توانید از وب سایت هایی به مانند “ابزار پروازها در گوگل” یا “کایاک” استفاده کنید. با استفاده از این وب سایت ها می توانید فرودگاه مبدا و مقصد را انتخاب نمایید. آنگاه مسیرهای موجود به شما نمایش داده می شوند و شما این امکان را دارید که ارزان ترین مسیر را برای سفر خود انتخاب کنید.

 

پرواز با هواپیماهای ارزان

علاوه بر هواپیماهای گران قیمت که بلیط های خود را با قیمت بالایی به مسافران می فروشند، هواپیماهایی نیز وجود دارند که سفری ارزان و کم هزینه را برای مسیرهای طولانی ایجاد کرده اند. این هواپیماها در برخی از کشورها مانند کشورهای آمریکایی به ندرت دیده می شوند، اما در قاره اروپا تعداد آن ها زیاد بوده و همین مسئله باعث رقابت شدید و پایین آمدن هزینه بلیط آن ها شده است.  هند و خاورمیانه نیز پروازهای ارزان قیمتی به سراسر شبه قاره هند و آفریقا انجام می شود. شرکت هواپیمایی نروژ یکی از شرکت های ارزان هواپیمایی است که با استفاده از آن می توانید مسیر بانکوک به اروپا را با مبلغی حدود ۲۵۰ دلار طی کنید. هواپیمایی ایرآسیا نیز امکان سفری ارزان به کل کشورهای آسیایی و استرالیایی را فراهم آورده است. مسافران این شرکت هواپیمایی برای هر مسیر حدود ۱۰۰ دلار هزینه می کنند. به عنوان مثال بلیط بانکوک به کوالالامپور برای مسافران ایرآسیا حدود ۳۰ دلار آمریکا هزینه دارد. همچنین می توانید از هر مسیری که بخواهید از جنوب شرقی آسیا تا استرالیا را فقط با ۱۱۰ دلار طی کنید. این شرکت گاهی اوقات بلیط مجانی نیز در اختیار مسافرانش قرار می دهد و شما کافیست تنها مالیات سفر را بپردازید. این شرکت های ارزان شاید بسیاری از امکانات و ویژگی های شرکت های هواپیمایی بزرگ را به شما ارائه ندهند، اما در مقابل شما می توانید بلیط ارزان تری تهیه کرده و هزینه سفر خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

 

وب سایت های جستجوی پرواز

وب سایت هایی وجود دارند که از طریق آن ها می توانید مسیرهای ارزان قیمت را شناسایی کرده و برنامه ریزی سفر خود را مطابق با آن ها انجام دهید. دو وبسایت اکسپدیا و اربیتز سایت هایی هستند که اغلب مردم دنیا برای جستجوهای پروازهای ارزان از آن ها استفاده می کنند. اماتوجه کنید که این سایت ها و سایت های مشابه آن ها متعلق به یک شرکت هواپیمایی بوده یا با آن ها کار می کنند. از این رو نرخ هایی که ارائه می دهند، چندان هم بی طرفانه نیست. آن ها براساس پورسانتی که دریافت می کنند، بلیط های ارزان قیمت را در لیست خود قرار می دهند. پس اگر قصد پیدا کردن مسیر مناسب و ارزان را از طریق این سایت ها دارید، سعی کنید تمامی سایت های مربوطه را جستجو کرده و از هیچ کدام از آن ها رد نشوید. بهترین موتورهای جستجو آنهایی هستند که هیچ وابستگی به شرکت های هواپیمایی نداشته و درآمد خود را از طریق تبلیغات به دست می آورند. سایت های معروفی مانند اکسپدیا، کایاک و اربیتز، هواپیماهای ارزانی مانند ایرآسیا را معرفی نمی کنند، از این رو در این موتورها به دنبال بلیط های ارزان نگردید.

 

تخفیف های دانشجویی

دانشجویان و افرادی که زیر ۲۶ سال سن دارند، می توانند از تخفیف های فوق العاده ای که برای آن ها در نظر گرفته شده، استفاده نمایند. آژانس های مسافرتی مانند STA Travel یا Flight Center برای پیدا کردن بلیط های ارزان دانشجویی به شما کمک می کنند.

 

عضویت در خبرنامه ها

با توجه به اینکه بلیط های ارزان قیمت در چند نوبت و تنها به مدت ۲۴ ساعت در دسترس هستند، باید همیشه آنلاین بوده و وب سایت های جستجوی پرواز را چک کنید تا از وجود این بلیط ها آگاه شوید. اگر این امکان برای شما وجود ندارد، می توانید در خبرنامه سایت های جستجو عضو شوید تا بلیط های ارزان قیمت از طریق ایمیل به اطلاع شما برسد. با این کار از تخفیف ها آگاهی پیدا کرده و بلیط های ارزان را از دست نخواهید داد. airfarewatchdog یکی از سایت های جستجوی پرواز است که خبرنامه منتشر می کند.

 

و نکته مهم پایانی این است که اگر قصد پرواز به صورت دو نفره و یا بیشتر را دارید ،در جستجوی پروازهای ارزان در وبسایتهای مربوطه حتما جستجو برای یک نفر و تک به تک را انجام دهید که در این صورت شانس بیشتری برای یافتن یک بلیط ارزان قیمت خواهید داشت.

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط